Meghajolt a nagyobb tudás előtt a Győr

Nem tudta megnehezíteni az orosz sztárcsapat, a Jekatyerinburg dolgát a Hat Agro-UNI Győr együttese. A magyar csapat végül súlyos, 115-51-es vereséget szenvedett - valljuk be a papírformának megfelelően.

Ahogy arra már előzetesünkben is kitértünk cseppet sem várt könnyű mérkőzés a Hat Agro-UNI Győr együttesére. Az orosz Jekatyerinburg sztárok sorát vonultatja fel keretében és ennek megfelelően hibátlan mérleggel áll az Euroliga A-csoportjában, ahol a Győr egyelőre nem tud győzelmet felmutatni.

UMMC Jekatyerinburg – Hat Agro-UNI Győr 115-51 (30-21, 28-10, 33-14, 24-6)
Jekatyerinburg, Euroliga, A-csoport, 6. forduló, 4000 néző. Vezette: Neskovics (szerb), Kralj (bosnyák), Rainisch (izraeli)

Az első percekben nem mutatta megilletődött csapat képét Bencze Tamás gárdája. Tinkle pontjaival jól tartotta magát a Győr, amely Taurasi triplájánál 18-9-es hátrányba került, de az amerikai magasember tripláival 25-18-nál még mindig látótávolságon belül volt. Bár védekezésben már ekkor nehezen bírtak az oroszok kiválóságival, a sikeres távoli dobásoknak köszönhetően (Ivanovics is beemelt két trojkát a negyedben) egy negyed után 30-21-re ment a Jeka.

A második negyedet sajnos egy négy perces győri gólcsend vezetett fel, és ugyan ekkor még a hazaiak sem remekeltek támadásban, de fokozatosan nőtt a különbség (36-21). Tinkle továbbra is remekül célozva igyekezett tartani övéit, de 38-26 után jókora futást repesztett a Jekatyerinburg. A továbbra is remeklő Taurasi mellett ekkor Jekabsone, Kobrin és Artyesina is rendre növelte saját és csapatuk pontjait (55-28). A félidőt Tinkle és Nolan triplaváltása zárta – 27 ponttal vezettek a hazaiak.

A fordulást követően sem változott sokat a játék képe, Tinkle ugyan újfent egy távolival jelentkezett, de a 23. percben a különbség Parker duplájával már átlépte a harmincat (70-39). Fájdalom, alig néhány minutum elteltével már a közte 40-et lehetett feljegyezni Gruda 2+1-e után. A Jektyerinburg már a harmadik negyed végére átlépve a 90 pontos határt 91-45-re vezetett.

A záró felvonásban az először csak néhány perccel korábban pályára kerülő Sztyepanova növelte tovább a távolságot, majd Dominguez triplája jelentette a közte 50 átlépését (96-45). Ismét sokat kellett várni az első győri pontokra (ezúttal is Tinkle törte meg a csendet), de ekkor már Wauters révén 100 fölött járt a címvédő Jekatyerinburg, amely végül 115 pontig jutva a várakozásnak megfelelően könnyedén verte a győri csapatot.

Jekatyerinburg: Dominguez 5/3, Nolan 12/6, Taurasi 16/12, C. Parker 16, Gruda 9. Csere: Jekabsone 21/15, Wauters 6, Kobrin 6, Popova 2, Artyesina 9/6, Sztyepanova 5, Petrakova 8.

Győr: Czirják 2, Ivanovics 12/9, Laklóth 4, Mansaré, Tinkle 24/18. Csere: Fejes R. 2, Koch, Pénzes 2, Diamant 5/3.