Nem sikerült szépen búcsúzni a bajnoknak

Az első félidőben eldőlt a PINKK Európa-kupa találkozója a francia Landes ellen, a magyar bajnok simán alulmaradt, nem tudott szépen búcsúzni a sorozattól.

PINKK Pécsi 424 - Basket Landes 55-69 (16-23, 13-23, 14-16, 12-8)

A két kiesett csapat tét nélküli meccsét a francia együttes kezdte jobban, Guzman és Basko vezérletével 11-5-re megugrottak. A negyed második felében Putnina villanásaival 2 pontra feljött a PINKK, de a szakasz végén egy 6-1-es futással ellépett a Landes.

A folytatásban is a vendégek akarata érvényesült, többen is hozzátettek ezt-azt a Landes összteljesítményéhez. A második negyed közepén 10 ponttal elléptek a vendégek. A félidő hajrája pedig egyértelműen a Stepanova és Basko vezette francia együttesé volt, amely az első félidő utolsó 4 percét 13-2-re nyerve 17 pontos előnyre tett szert szünetig a széteső PINKK ellen, amelynek talán legjobbja az ifjú Sánta volt ebben a szakaszban.

Szünet után Laborde eredményessége révén hamar 20 pontra nőtt a magyar bajnok hátránya. Utána jött egy rövid fellángolás, egy 8-0, Putnina és Stewart vezetésével, s a 10 pontos határ közelébe küzdötte fel magát a PINKK. Ahogy az előző két, úgy a harmadik negyed vége is a franciáké volt, egy 9-3-as rohammal ismét közel 20-ra nőtt a hátrány. A záró szakasz izgalommentesen zajlott, végig őrizte biztos vezetését a Landes.

PINKK: Faulkner 6, Ruják 7/3, Sarok 5, Őri 3/3, Stewart 10. Cs: Putnina 10, Katona, Sánta 5, Nagy D.7/3, Domokos 2.

Landes: Guzman 7/3, Laborde 14, Basko 11/3, El Gargati 5, Page 6. Cs: Plagnard, Stepanova 14, Barennes 8, Milapie 4/3.