Nem volt esélye a Sopronnak

Hamar jelentős hátrányba került saját pályáján az Uniqa Sopron a női Euroligában francia ellenfelével szemben, és igazán közel a folytatásban sem tudott kerülni hozzá.

Uniqa Sopron - ESB Villeneuve Lille Metropole 50-69 (13-27, 11-17, 14-12, 12-13)

4-4 után "robbantottak" a vendégek, egy 21-6-os "száguldással" Kalcidu és Gaye vezérletével jelentős előnyt szereztek. Az sem segített a Fegyverneky és Krnjics vezette Sopronnak, hogy közben, 6-15-nél Sterbenz érthetően időt kért. A második szakasz elején két ifjú titánja, Határ, s a duplát, valamint triplát is dobó Dubei révén egy 7-0-lal 10 pontra feljött a Sopron. Robert két duplája egy Gomis vezette 14-3-as vendég rohamot indított el a félidő hajrájában, szünetben 20 ponttal vezettek a vendégek.

Szünet után több mint 2 percig nem esett kosár. Halvarsson büntetői és Crvendakics kosár plusz büntetős akciója jóvoltából 5-0-lal közelített ellenfeléhez a Sopron. A Lille Podrug révén közel 3 perc elteltével szerezte meg első pontjait a második félidőben, majd gond nélkül őrizte 20 pont körüli előnyét a mérkőzés végéig.

Sopron: Ciglar 1, Fegyverneky 7, Crvendakics 7, Halvarsson 9, KRNJICS 13. Cs: Simon 1, DUBEI 9/3, Határ 3, Weninger, Böröndy D.

Lille: GOMIS-HALILOVIC 10/6, BREMONT 7, KALCIDU 10/6, Amant 8, GAYE 8. Cs: PODRUG 8, KAMBA 7/3, Mahoney 2, Robert 7/3.