Női amatőr bajnokság - második forduló

A forduló legjobb meccsét Szombathelyen játszották, a keleti csoportban csak két találkozót rendeztek.

A Női Amatőr Nemzeti Bajnokság nyugati csoportjában a legizgalmasabb mérkőzést Szombathelyen játszották a második fordulóban. A jól küzdő MAFC hosszabbításos csatára tudta kényszeríteni a hazaiakat. A PINKK fiataljai jól tartották magukat a TF otthonában, idegenben nyertek a BEAC fiataljai, valamint a nagykanizsaiak.

Szombathelyi Egyetem - MAFC 77-69 (17-13, 11-18, 22-16, 13-16, 14-6)

Több kiváló egyéni teljesítmény s végsőkig kiélezett hosszabbításos csata, röviden így lehetne összefoglalni a találkozót. Az előző évadban nyugaton a legjobb 4 közé jutó szombathelyiek váratlanul nagy ellenállásba ütköztek. A lepattanó csatát 44-33-ra megnyerő MAFC-ból Rozsics Teodóra (11 pont, 16 lepattanó) és Abaházy Anna (11 pont, 14 lepattanó) is dupla-duplát ért el. Mellettük Fülep Csilla 20, Tillmann Dóra pedig 11 pontig jutott. Hazai részről Szabó Halkizs Zsuzsa 25/9 ponttal zárt, és 9 alkalommal szabálytalankodtak vele szemben a MAFC játékosai. Czinder Adrien 18, Gyuricza Kitti pedig 4/6-os triplamutatóval 15/12 ponttal fejezte be a meccset. A talán legjobb hazai játékos mégis Gusztafik Lilla volt, aki 2 ponttal maradt el a tripla-duplától: 8 pontja mellé 10-10 lepattanót és gólpasszt jegyzett. Bár a rendes játékidő végén Tillmann révén 4 pontos hátrányt ledolgozva a MAFC egyenlített, a hosszabbításban nem tudta kihasználni a lélektani előnyt, Gyuricza két triplája eldöntötte a remek mérkőzést.

Tatabányai Kosárlabda Club - BKG DSE 72-54 (24-10, 18-11, 17-16, 13-17)

Az első félidőben ellefelére 21 pontot verő Tatabánya 20 perc alatt "lerendezte" a meccset. Pontok tekintetében, ahogy a BEAC ellen, ismét a Mozsolics-Fülöp Klaudia duó vitte a prímet, mindketten 17-ig jutottak. Előbbi mellé még 7 labdát, utóbbi ugyanennyi lepattanót szerzett. Mezőnymunkájával Szamosi Rita (8/6 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) is sokat tett a tatabányai győzelemért. A Tarnait ezúttal nélkülöző szigetszentmiklósiaknál senki nem jutott 10 pont fölé.

TFSE - PINKK SE 69-56 (16-14, 15-15, 20-12, 18-15)

Alaposan megszenvedett a győzelemért az első meccsét játszó PINKK ellen a tavaly előtti bajnok, tavalyi ezüstérmes TF. A sérüléséből a jelek szerint felépülő, igen mutatós dupla-duplát (27 pont, 12 lepattanó) elérő  Nagy Dorottya vezérletével a PINKK fiataljai 25 percig abszolút partiban voltak a TF csapatával. Ekkor mutatkozott meg a hazaiak minőségbeli fölénye, hosszabb kispadja, 38-36 után egy 13-2-vel végképp lerázták magukról ellenfelüket. Az egységes csapatmunkával, valamint a lepattanóharc 44-31-es megnyerésével ellenfele fölé kerekedő TF-ből Varga Barbara 16/3 ponttal, 6 lepattanóval s 5 gólpasszal zárt, Miháczi Dia 14 pontos, 12 lepattanós dupla-duplát ért el, Mányoky Judit 10/6 és Bodnár Fanni 10 pontig jutott.

Bajai Női Kosárlabda Klub - ELTE-BEAC Újbuda 50-67 (19-17, 9-13, 8-12, 14-25)

Három negyeden át szoros volt a meccs, úgy 25 percig váltott vezetéssel haladtak a felek egy küzdelmes mérkőzésen. A befejező negyed közepén a BEAC fiataljai egy egységes csapatmunkával bemutatott 11-0-lal "robbantottak", s ezzel a maguk javára döntötték el a meccset. A lepattanózást 56-39-re nyerő BEAC-ból Pusztai Petra 15 pontos, 15 lepattanós, a 15 esztendős Zana Klaudia pedig 12 pontos, 11 lepattanós dupla-duplával járult a vendégek sikeréhez. Bajai részről Szöllősy Boglárka 13/6 ponttal zárt, s 5 labdát szerzett, Kucsora Réka pedig 12/3 ponttal s 4 szerzett labdával zárt, nála ront az összképen a 3/10-es büntetőzés.

Tatai Sportegyesület - Kanizsai Vadmacskák SE 47-76 (15-18, 18-21, 6-17, 8-20)

Egy félidőn át tartotta a lépést a tatai együttes a nagykanizsaiakkal. Tatai részről a mindössze 16 éves Takács Emese 14 pontos, 10 lpatanós dupla-duplával vétette magát észre, Strupla Renáta pedig 13/9 pontot dobott. Kanizsai oldalon is volt egy dupla-dupla méghozzá nem is akármilyen, a korábbi korosztályos válogatott Fuisz Viktória 22/6 ponttal és 15 lepattanóval zárt. Hermann Alíz 24/3 pontot, 5 lepattanót és 7 labdát szerzett.

A keleti csoportban hétvégére két mérkőzés maradt - az egyiken hazai, a másikon vendégsiker született.

Nyíregyházi Kosársuli - Szegedi Kosárlabda Egylet 76-59 (29-7, 15-21, 17-11, 15-20)

Az összecsapás lényegében az első negyedben eldőlt, a hazaiak "állva hagyták" a megfiatalított szegedi együttest. 10 perc után 22-vel "ment" a Nyíregyháza, amelynek ezúttal egyértelműen a meglehetősen ritka, ám annál értékesebb dupla-duplát (27 pont, 12 szerzett labda) elérő Papp Klaudia volt a vezére. Farkasinszki Orsolya dupla-dupla közelében teljesített (14 pont, 8 lepattanó). Szegedi részről egyedül Tóth Cecília jutott 10 pont fölé (16), viszont a három 16 éves játékos, Radócz, Soós és Jáhni is meg-megvillant, 17 pontot összehoztak együtt.

Kiss Lenke KS - Aluinvent DVTK Miskolc U23 58-87 (22-23, 14-21, 11-25, 11-18)

Az első fordulóban Szegeden kis híján diadalmaskodó KLKS ezúttal 15 percen át tudta tartani a lépést ellenfelével. A második negyed közepén 29-27-re vezetttek a diósgyőri fiatalok, utána pedig fokozatosan elhúztak, a harmadik negyedben el is döntötték a meccset. A diósgyőriek dolgát leginkább Básti Gabriella próbálta megnehezíteni (25/3 pont, 6-6 lepattanó és szerzett labda), s időnként felnőtt mellé Szabó Enikő (13/9 pont, 3 gólpassz), bár nála a 6 eladott labda ront az összképen. Diósgyőri részről Sikora Emőke tett sokat a magabiztos győzelemért (29 pont, 9 lepattanó). A 192 centire nyúlt Bartucz Daniella dupla-duplát ért el (16 pont, 10 lepattanó), Arad Zsófia pedig 14 ponttal és 7 lepattanóval zárt.