Női Eb: 14 pontos vereség a spanyoloktól

A magyar női válogatott a csoportfavorit Spanyolország ellen kezdte meg az Eb-t - az első negyedben a hispánok jobban kezdtek, de a mieink tartották a nagyjából 10 pont körüli különbséget, végül 62-48-ra győztek a spanyolok.

Női Európa-bajnokság, Csehország, A-csoport, 1. forduló
Magyarország (0-1) - Spanyolország (1-0) 48-62 (8-18, 13-12, 10-13, 17-19)

Magyarország: Medgyessy -, Fegyverneky 7, Simon 4, Krivacsevics 11/3, Nagy-Bujdosó -.
Csere: Raksányi 4, Vandersloot 11, Határ 7, Zele 4.

Spanyolország legjobb dobói: Lyttle 17, Torrens 10/6, Cruz 8/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

A meccs az első negyedben dőlt el lényegében, ekkor Torrens és Nicholls vezetésével 8-0-val indítottak a spanyolok, és bár a következő két kosarat Krivacsevics és Simon szerezték, átvenni már nem tudta a vezetést a magyar válogatott. Egy negyed után 10 pont volt a mieink hátránya, de ez nem nőtt tovább a második felvonásban annak ellenére sem, hogy már a félidő vége előtt 3-3 faultja volt Krivacsevicsnek, Nagy-Bujdosónak és Határnak is, tehát minden magasemberünknek. A legkisebb különbség 6, a legnagyobb 13 volt ebben a felvonásban, végül mindössze 9 pont volt a differencia a félidőben (21-30). A fordulás után nagyon kevés pont esett, 5 és fél perc alatt Krivacsevics egy hármasát tudták feljegyezni a statisztikusok a magyarok mellé, viszont a védekezés rendben volt, a spanyolok ekkor sem tudták továbbnövelni előnyüket. Az utolsó felvonásban nőtt 16 pontra a két fél között a távolság, végül 14 ponttal győzött Spanyolország (48-62), de a világ egyik legjobb csapata ellen is jól tartotta magát Stefan Svitek együttese.