Női Európa-kupa: fekete csütörtök, kettős vereség

A Győr hazai pályán, a Cegléd pedig spanyol földön kapott ki elég simán, szinte végig az eredmény, s ellenfele után futva a női Európa-kupában.

CMB Cargo-UNI Győr - Namur 72-82 (18-26, 15-19, 18-20, 21-17)

Győr: Czank 2, Fields 2, Varga 7/3, KRIVACSEVICS 18/3, Goree 9. Cs.: SIMON ZS 23/15., Stepanová 2, Markó 3/3, Török 6/3.

Ceysha Goree a győri csapatnak szerzett vezetést, ám ezt követően a belga együttes egy 15-2-vel egyrészt igazolta jó hírét, másrészt a nyitó negyed közepére 10 pont fölötti előnyt szerzett. A Győr több mint 3 perces kosárcsendjét Krivacsevics Tijana törte meg egy jó büntetővel. A szakasz második felében az ő találataival tette kiegyenlítetté a játékot a Győr, amely 8 pontos hátrányban volt a negyed végén.

A második negyedet is a Namur kezdte jobban (13-2), s előnye közel 20 pontosra nőtt. Ismét volt egy több mint 3 perces győri kosárszünet, ezt ezúttal Varga Zsófia törte meg a negyed közepén. A másik Zsófia, Simon triplát dobott. A félidő végén is Simon és Varga villogott, kettejük jóvoltából egy 8-2-es rohammal a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte föl magát Völgyi Péter együttese.

A második félidő elején Krivacsevics és Simon jóvoltából 10 ponton belülre került a Győr. Ezt követően egy 8-2-vel ismét megugrott a Namur, s hiába dobott triplát Simon és Markó Dorina is, 14 pontos belga vezetéssel fordultak a záró etapra a csapatok. Ennek első felében állandósult a 15 pont körüli vendég vezetés, majd a szakasz közepén Simon vezérletével egy 11-2-vel 7 pontra feljött a Győr, ám ennél közelebb nem tudott kerülni ellenfeléhez.

Spar Citylift Girona - VBW CEKK Cegléd 86-55 (22-11, 21-19, 26-10, 17-15)

Cegléd: Medgyessy 6, KATONA 11/3, ZSOVÁR 10/6, Mokango 8, MAKSZIMOVICS 12/6. Cs.: Popovics 7/3, Kobolák, Nagy-Bujdosó, Kányási 1.

Az első negyed közepéig tartotta a lépést spanyol riválisával a Cegléd, ám a negyed utolsó 4 és fél percében egy 14-5-tel 10 pont fölötti előnyt szerzett a Girona. A második negyed jelentős részében is a vendéglátóknak érvényesült az akarata, vezettek már 18 ponttal is, ám a félidő végén Jelena Makszimovics triplájára építve egy 9-4-gyel 13 pontra feljött a Cegléd.

Térfélcsere után egy ideig váltva estek a kosarak, majd a 23. és a 27. perc között a spanyol együttes egy 13-0-s roham formájában eldöntötte a meccset, Kartona Szidónia a Magyar-kupa ezüstérmes 4 perces kosárcsendjének vetett véget. A meccs eldőlt, a páratlan negyedekben időnként nyomasztó fölényben játszó spanyol együttes nagy verést mért a ceglédiekre, akiknél - említsük meg a teljes igazság kedvéért - a nem teljesen egészséges Nagy-Bujdosó Nóra kevesebb mint 10 percet játszott, s Lelik Rékára sem számíthatott Cziczás László vezetőedző.