Női középszakasz: A Diósgyőr indulhat az élről!

Nem történt meglepetés a női középszakasz utolsó fordulójában, így története során először indulhat az élről a rájátszásban a Diósgyőr. A DVTK a záró fordulóban 83-52-re verte a Szekszárdot. A Sopron roppant pontgazdag csatában 100-88-ra nyert Zalaegerszegen, így ha a papírforma szerint győz az elmaradt meccsén, akkor második helyen végez. A PEAC és a PINKK is győzött, előbbi a Győr, utóbbi az MTK ellen. A Cegléd-Vasas mérkőzés elmaradt.

Aluinvent-DVTK – Atomerőmű KSC-Szekszárd 83-52 (20-17, 11-12, 21-16, 31-7)
Miskolc, vezette: Bognár, Menyhárt, Kulcsár

Történelmi eredményt ért el a Diósgyőr, amely a Szekszárd legyőzésével először kezdheti meg az első helyről a rájátszást. Arról azonban szó sem volt, hogy Magyar Gergely csapata könnyed adta volna a győzelmet, olyannyira, hogy három negyeden át alaposan megnehezítette a hazaiak dolgát.

A tét nem mondhatni, hogy kezdetben rányomta volna a bélyegét a DVTK játékára, 12-2-es kezdés után viszont kapcsolt a Szekszárd. Zele vezérletével hamar szűkítettek a különbségen, a második negyedben pedig Scsekics révén 22-20-nál a vezetést is átvették. A félidő előtt Raven vette hátára a Diósgyőrt, így húsz perc után az amerikai pontjaival ők jártak előrébb, igaz csupán 31-29-re.

A fordulás után sem változott igazán a játék képe, a vendégek kiválóan tartották magukat, aztán miskolci részről a szekszárdi nevelésű Bálint pontjai jelentették a különbséget (52-45). A negyed végén Tobin majd Raven is megsérült, utóbbi nem is tudott visszatérni már a pályára.

A záró szakaszban aztán kezdte felőrölni az Atom erejét a DVTK. Maikel López tanítványai egy 13-0-ás szakaszt repesztve elléptek és el is döntötték a találkozót. A vendégek elfáradtak és nem bírtak a hazaiak védekezésével, de így sem utazhattak haza csalódottan. Hát még a miskolciak, akik joggal ünnepelhették elsőségüket.

Diósgyőr: Bukovszki, Dubei 1, Raven 15, Jansone 14, Tobin 10. Csere: Horváth B. 8/6, Czank 6/3, Sverrisdóttir 13/3, Bálint 13/9, Szabó P. 3/3, Vincze V., Szabó B.

Szekszárd: Studer Zs. 4/3, Studer Á. 4, Scsekics 16/12, Zele 23, Singleton 3. Csere: Theodorán, Dusanics, Kotnik, Simon A., Hajdú 2, Tamis.

ZTE NKK - Uniqa Eurolesing Sopron 88-100 (18-23, 25-27, 24-33, 19-17)

Egyik meghatározó játékosa, egyetlen vérbeli centere, Horváth Zsófia nélkül fogadta a Magyar Kupa bronzérmese az ezüstérmest. A kupában, az elődöntőben nagyon simán nyert a Sopron, amely Ciglar triplájával a
szerzett vezetést, de hamar fordítottak a hazaiak. A negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 3 akciót is triplával fejeztek be a vendégek, két Ciglar hármas között Fegyverneky is beemelt egy triplát s 10 ponttal megugrott az Uniqa. A egerszegieket nem törte meg a Sopron remek sorozata, egy a Varga-Vágvölgyi duó által "előadott" 8-0-s futással csaknem utolérték ellenfelüket. A negyed hajrájában Zsovár és Simon lendítette át a holtponton a Sopront.
A második szakasz elején Ivanovics eredményessége révén tartotta a lépést a ZTE a bajnokcsapattal. A szakasz közepén a soproni fiatalok között is igen fiatal Weninger tolt egyet az Uniqa ekkor elsősorban Hawkins által húzott szekerén egy tripla formájában. A kitűnő dobóformát nyújtó, veszítenivaló nélkül játszó egerszegiek azonban Czukor és Vágvölgyi jóvoltából előbb feljöttek 2 pontra. majd a 18. percben ki is egyenlítettek a gyengén védekező címvédővel szemben. 40-40-es tenisz állás után arról, hogy a félidő végén 7 pontos "fogadó" azaz vendég előnyt mutasson a tábla  után arról elsősorban Fegyverneky gondoskodott. A félidő szakasz 10-3-as soproni futással és 7 pontos Uniqa előnnyel zárult.
Nyilván alapos fejmosást tarthatott lányainak Igor Polenek, s ez hathatott is a soproniakra, akik lehengerlő, 13-0-s rohammal kezdték a második 20 percet. A szakasz második felében aztán Mányoky kapta el azt a bizonyos fonalat, az ő 2, valamint Czukor egy triplájára építve 66-46-os soproni vezetés után egy 13-2-es száguldást bemutatva 10 ponton belülre került a ZTE.  A hullámvölgyből Ciglar és Tetemendová triplái húzták ki a Sopront, amely 16 pontos előnnyel várhatta a befejező 10 percet. A záró szakaszban is sűrűn potyogtak a kosarak, sokáig tartotta a 15 és 20 pont közötti előnyét a Sopron. A végjátékban Fuisz villanásaival 12 pontra jött föl a ZTE, amely bátor és hatékony támadójátékával partiban volt a címvédővel.

ZTE: Török 7/3, Ivanovics 13/3, Varga 12, Czukor 12/6, Vágvölgyi 10. Cs: Mányoky 18/12, Fuisz 8, Fritz 8.

Sopron: Ciglar 26/18, Fegyverneky 15/9, Simon 4, Hawkins 23, Licskai, Cs: Krnjics 12, Zsovár 2, Tetemondová 11/3, Weninger 5/3, Sztankovics 2.

PEAC-Pécs – Hat Agro-UNI Győr 73-64 (17-10, 24-20, 18-8, 14-26)
Pécs, vezette: Balog, Gál, Fodor

Ünnepi percek vezették fel a záró forduló rangadóját, hiszen felvonták a Lauber Dezső Sportcsarnokban a PEAC történetének első kupagyőzelmét jelző zászlót. Győri oldalon továbbra is hiányzott a szezon végéig kieső Joslyn Tinkle.

Inkább a vendégek kedve szerint indult jobban a mérkőzés, 8-6-os győri vezetés után viszont egy 11-0-ás szakasszal válaszolt az ébredező PEAC. A második negyed elején átlépte a tízet a különbség, hazai részről a padról beszálló Raksányi, Nagy duó vitte a prímet. A PEAC már 15 ponttal a is vezetett, de Laklóth és Koch tripláival a félidőre felzárkózott a Győr (41-30).

A folytatásban állva hagyta a vendégeket a PEAC, Reid és Bishop is ponterős volt, a győriek többnyire a tripláikban bízhattak, Lengyel és Laklóth betalált ugyan, de a különbség így is átlépte a húsz pontot (59-38). A záró szakaszra eldőlt a találkozó, a győriek viszont alaposan kozmetikáztak a különbségen, vissza is jöttek előbb húszon, majd a mérkőzés végéhez közeledve tízen belülre. Végül Lengyel félpályás triplájával 73-64-re, összességében biztosan nyert a PEAC, és a harmadik helyről várhatja a play-offot.

PEAC: Szűcs 2, Reid 12, Jovanovics 6, Nagy-Bujdosó 6, Bishop 16. Csere: Nagy D. 7/3, Raksányi 9/3, Fűrész 5, Kublina 6, Kaposi 4, Raus, Kiss V.

Győr: Gambiraza 9, Koch 10/6, Laklóth 15/9, Mansaré 2, Diamant 2. Csere: M. Ivanovics 2, Semsei 4, Lengyel 13/9, Dobos 2, Fejes 5/3.

PINKK-Pécsi 424 – MTK Budapest 87-67 (29-14, 16-19, 27-14, 15-20)
Komló, vezette: Makovsky, Horváth A., Szalai

Az MTK a hét közepén a legfontosabb mérkőzését megnyerve biztosította helyét a nyolc között, a PINKK pedig a szinte biztos negyed hely tudatában készülhetett.

Kiegyenlítettebb kezdés után a 8. percben lépte át a különbség a tíz pontot, majd a negyedet záró perceket alaposan megnyomta a PINKK, így közel harminc pontot szerezve már 15 ponttal vezettek. A folytatásban Szvitlica révén próbált zárkózni az MTK, de a kritikus tíz ponton belülre nem tudtak férkőzni, a hazaiak a nagyszünetben 45-33-ra mentek.

A fordulást követően újfent koncentráltabb játékot nyújtva alaposan meglépett a PINKK, a jól játszó Holt vezérletével fokozatosan nőtt a távolság, a 25. percen 59-40-et lehetett feljegyezni. A záró szakasz előtt Győri 2+1-ével lépte át a húszat a különbség, majd Adamecz triplájával 25 pont volt közte. Roberto Hernandez igyekezett pihentetni kulcsembereit, így is 29 egységgel is vezetett csapata, végül 87-67-re magabiztosan verték az MTK-t.

PINKK: Iványi 5, Katona 5, Holt 18/6, Őri 7, Tomlinson 9. Csere: Győri 7, Kennedy 8, Pascua 7, Erős 2, Sarok 7, Ruják 2, Adamecz 10/3.

MTK: Medgyessy 15/3, Orsó 15, Vukov 5, Szvitlica 12, Bagi 7. Csere: Miháczi 2, Karakasevics 1, Baksa 2, Cymmer 2, Szabó V., Reiner 6, Varga B.

A középszakasz papíron még nem ért véget, és nemcsak a hétfőn pótolt MTK-Sopron mérkőzés, hanem a hétvégén elmaradt Cegléd-Vasas találkozó miatt. A rájátszás negyeddöntőjében Diógyőr-MTK, Sopron-ZTE, PEAC-Szekszárd és PINKK-Győr összecsapásokat rendeznek.