Női középszakasz: A Sopron és a PINKK is sikerrel pótolt

Két elhalasztott bajnokira került sor a női NBI középszakaszában. A papírformának megfelelően a bajnoki címvédő Sopron és a PINKK-Pécs is magabiztosan győzött – előbbi 85-54-re verte a Szekszárdot, míg utóbbi 92-57-re a ZTE NKK-t.

PINKK-Pécsi 424 – ZTE NKK 92-57 (23-15, 19-10, 32-17, 18-15)

Az egy hete Magyar Kupa bronzot szerző zalaiaknál hiányzott a térdsérüléssel bajlódó Horváth Zsófia, így a palánk alatt amúgy is fölényben lévő PINKK igyekezett is magasembereit használva előnyre szert tenni. Az első negyedben Tomlinson majd Pascua révén nőtt a különbség, majd Kennedy hármasával érte el a tízet (23-13).
A folytatásban Fritz révén igyekezett közelíteni a ZTE, de 33-23 után a negyed végére ellépett a PINKK, Kováts kosarával 42-25-re vezettek a félidőben. Amelyet követően rögtön egy 10-2-vel nyitottak, így a különbség tovább hízott, a rendkívül ponterősen játszó pécsiek három negyed után már 74 pontnál jártak, Iványi triplájával pedig 32 pontos távolságot lehetett feljegyezni.
A záró negyedben csupán a különbség mértéke volt a kérdés, a PINKK végül a csalódást keltő MK-hétvége után egy önbizalom-növelő sikert aratott Gáll Tamás csapata ellen, amely ezúttal nem tudott meglepetés közelébe kerülni.

PINKK: Kennedy 13/9, Katona 6/3, Holt 7/3, Őri 12/3, Tomlinson 21. Csere: Iványi 5/3, Sarok, Győri 5, Pascua 7, Erős, Ruják 8/6, Kováts N. 8.

ZTE: Török 7/3, S. Ivanovics 9/3, Czukor 15/9, Varga Zs. 4, Vágvölgyi 2. Csere: Fuisz, Mányoky 4, Fritz 16/3.

Uniqa Euroleasing Sopron - Atomerőmű KSC Szekszárd 85-54 (16-12, 22-16, 19-13,  28-13)

A Szekszárd állva hagyta a meccs a tompán kezdő soproni csapatot, az első negyed közepén 10-3-ra vezettek a vendégek. Ekkor tért magához a bajnok, amely a szakasz második felében egy 13-2-es rohammal átvette a vezetést.
A második negyed első felében Zele Dorina vezérletével a Szekszárd "tapadt" a soproni csapatra, amely 22-20 után egy 10-2-es rohanást bemutatva 10 ponttal ellépett ellenfelétől s ezt az előny szünetig meg is tartotta.
Szünet után gyorsan eldöntötte a meccset egy 11-2-es rohammal a Sopron, a harmadik negyed második és a záró 10 perc első felében egyszemélyes Tianna Hawkins-show-t láthattak a nézők. A záró szakasz már nagyon egyoldalú volt, ebben Kelly Faris és Zsovár Orsolya eredményességének köszönhetően végül 30 pont fölötti különbségű győzelmet aratott a bajnok.

Sopron:  Fegyverneky 6, Simon 5, Zsovár 12/6,  Licskai, Krnjics 3. Csere: Ciglar 2, Faris, Hawkins 34/3, Tetemondová 4,  Sztankovics 4.

Szekszárd: Studer Zs. 2, Scsekics 5, Theodorán 3/3, Zele 17, Kotnik 3. Csere: Hajdu 8/6, Dusanics 4, Tamis 4, Singleton 8.