Női középszakasz: Ellentétes félidők a Győr-Sopron derbin

A női középszakasz hétvégi fordulójában a Győr remek első félidejével meglepte a Sopront, ám a bajnok a fordulás után állva hagyva riválisát 97-68-ra győzött. A PINKK jókora verést mért a Szekszárdra (88-36), míg a PEAC pontszegény meccsen nyert a sereghajtó Vasas otthonában (51-33). Ismét nyert a ZTE, ezúttal a Cegléd volt az áldozat (74-56), míg a Diósgyőr 77-63-ra győzött az MTK otthonában.

ZTE NKK – Ceglédi EKK 74-56 (18-14, 22-19, 8-14, 26-9)
Zalaegerszeg, NBI, Középszakasz, 3. forduló. Vezette: Boros, Minár, Válé

A PEAC elleni bravúr után a továbbra is nyeretlen Ceglédet is legyőzte a középszakaszban a ZTE. Mindezt remekül alapozta meg Vargáék 9-0-s kezdése; igen lassan ébredt a Cegléd, de a 8. percben látótávolságon belülre értek. A második negyedben is tartották előnyüket a zalaiak, de igazán ellépniük nem sikerült, olyannyira, hogy Jerkovics és Hadzsovics kosaraival a CEKK a 18. percben 31-29-nél a vezetést is átvette. A nagyszünetre aztán a szezont még pont Cegléden kezdő Mányoky révén mégis a ZTE mehetett előnnyel (40-33).

A harmadik negyed derekáig úgy tűnt tartja előnyét a hazai csapat, de 48-41 után egy 7-0-s szakaszt produkáltak a rutinos Vilipics vezette vendégek, akik így egyetlen pontra zárkóztak. A záró szakasz elején megint el tudott szakadni Gáll Tamás csapata, ám a 35. percben Hadzsovics ismét kettő pontra hozta fel övéit (54-52). Innen viszont állva hagyta a CEKK-et a ZTE, Varga zsinórban dobott 8 pontjával végleg eldöntötte az összecsapást.

ZTE: Török 2, Fuisz 6, Czukor 7/3, Varga Zs. 20, Horváth Zs. 12. Csere: Darida, Ivanovics 13, Fritz 4, Vágvölgyi 3, Mányoky 7/3.

CEKK: Hadzsovics 17/3, Orbán 6, Gorjanácz 3, Kobolák 3, Vilipics 15. Csere: Szabó D., Jerkovics 12, Filipowicz D.

MTK-Budapest – Aluinvent-DVTK 63-77 (26-25, 13-18, 10-22, 14-12)
Budapest, Városmajor, NBI, Középszakasz, 3. forduló. Vezette: Bognár, Radnóti, Kovács N.

A PEAC és a Sopron elleni meccshez hasonlóan a Diósgyőr ellen sem adta olcsón a bőrét az MTK. Ugyan nagyszerűen, három triplával és 9-0-ával kezdett a DVTK, a negyed derekán Szvitlica kosaraival a vezetést is átvették a fővárosiak. A pontgazdag első játékrész végén is eggyel „ment” az MTK, amely a 16. percben 35-29-re növelte előnyét. Időt is kért Lopez mester, és a félidő előtt előbb Sverrisdóttir majd a fiatal Horváth révén 43-39-re vezettek a vendégek.

A térfélcserét követően alaposan feljavult a DVTK játéka, Tobin majd Raven pontjaival a tízet is átlépte a különbség (40-51) és hiába kért időt Sztevan Csupics a negyed ezúttal is Horváth Bernadett kosarával zárult – ezzel 65-49-re lépett el a Diósgyőr. A záró negyedben biztosan őrizték megnyugtató előnyüket Ravenék, akik 17 ponttal is vezettek, végül 77-63-ra győztek.

MTK: Medgyessy 12, Baksa 8, Vukov 4, Szvitlica 21, Bagi 4. Csere: Reiner 4, Orsó 7/6, Miháczi, Cymmer 2, Szabó V. 1, Varga B.

Diósgyőr: Bukovszki 7/3, Dubei 8/6, Raven 11, Jansone 9/3, Tobin 14. Csere: Horváth B. 6/3, Czank 3, Sverrisdóttir 8, Bálint 3/3, Vincze 6, Szabó P. 2, Szabó B.

PINKK-Pécsi 424 – Atomerőmű KSC-Szekszárd 88-36 (20-2, 33-7, 20-15, 15-12)
Komló, NBI, Középszakasz, 8. forduló. Vezette: Jakab, Hervay, Varga

Szerdán ideges, sokáig szoros meccset játszott egymással a két együttes Szekszárdon. A 8. fordulóból előrehozott baranyai „visszavágón” viszont elképesztő különbség alakult ki a felek között már az első félidőben…

A vendégek a 2. percben Singleton révén betaláltak, ám ezen a duplán kívül összességében 15 percen át nem lehetett szekszárdi pontot feljegyezni… A PINKK az első negyedet Iványi triplájával 20-2-re nyerte, a 16. percben pedig Tomlinson büntetőivel a harmincas határt lépte át a különbség (36-5). Ezt követően az Atom vezetőedzőjét, Magyar Gergelyt küldték el a játékvezetők a kispadtól – egy minutummal később pedig több mint negyven volt közte, a túlodalon pedig Győrinek kellett elhagynia a pályát két sportszerűtlen hibát követően. A félidőben a fiatal Erős kosarával döbbenetes, 53-9-es eredményt lehetett feljegyezni.

A folytatásban az érdemi dolgok eldőltek, ennek fényében csupán a különbség volt kérdéses. A szekszárdiak – az első félidőhöz képest – valamelyest javítottak dobóformájukon, de a távolság így is a záró negyed derekán a jól játszó Őri pontjaival az ötvenet is átlépte. A PINKK végül, kiütéses 52 pontos győzelmet aratott.

PINKK: Katona 1, Kennedy 8/6, Sarok 8/6, Őri 14/3, Tomlinson 14. Csere: Iványi 13/9, Győri 2, Pascua 4, Kováts N., Erős 7/3, Ruják 11/3, Adamecz.

Szekszárd: Studer Zs., Scsekics 4, Dusanics 7/3, Zele 11, Singleton 2. Csere: Theodorán 2, Kotnik 2, Studer Á. 6/3, Hajdú 2, Simon A.

MKB-Euroleasing Vasas – PEAC-Pécs 33-51 (6-24, 12-14, 7-8,  8-5)
Budapest, Pasarét, NBI, Középszakasz, 3. forduló. Vezette: Tőzsér, Horváth A., Gyuris

A múlt heti ZTE elleni meglepő vereséget követően egy jó hírrel készülhetett a PEAC a Vasas ellen, hiszen debütálhatott Ieva Kublina. A pécsiek gyakorlatilag az első negyedben eldöntötték a mérkőzést, a 10. percben Orozovics kosaraival 18 ponttal vezettek. A folytatásban tovább nőtt a vendégek előnye, a 18. percben Raksányi hármasával lépte át a húszat a különbség, a félidőben jól védekezve, magabiztosan 38-18-ra vezetett a PEAC.

A második félidő valószínűleg nem vonul be a sportág történetébe. Rengeteg hiba jellemezte a játékot, a PEAC a biztos győzelem tudatában nem pörgött 100%-osan, a 36. percbe fordulva érték el az 50. pontot. Végül a második húsz percet 15-13-ra nyerte a Vasas. A PEAC ezúttal csak nyolcadik győzelemnek és Kublina bemutatkozásának örülhetett.

Vasas: Aho 2, Süle 3, Farkas F. 5/3, Szabó F. 2, Barnai 6. Csere: Fejes F. 7, Bajnóczi 2, Szalay 6, Müller, Rakolczai, Gocsmann.

PEAC: Reid 7, Raksányi 12/6, Jovanovics 9, Nagy-Bujdosó 7/3, Pap. Csere: Kaposi 3, Kublina 3, Raus, Orozovics 10, Nagy D., Kiss V., Szűcs.

Hat Agro-UNI Győr – Uniqa-Euroleasing Sopron 68-97 (28-26, 25-18, 11-34, 4-19)
Győr, NBI, Középszakasz, 3. forduló. Vezette: Benczur, Hegedűs, Németh Cs.

A 3. forduló rangadóját Győrben rendezték, ahol a két magyar Euroliga csapat mérkőzött. A győriek a horvát Martina Gambirazával erősödve fogadták a bajnokot. Kiegyenlített, jó játékot hozott az első negyed. A 6. percben Böröndy triplájával 15-15 állt az eredményjelzőn, majd sorozatos triplaváltások után a negyed végén 28-26-ra vezettek a győriek.

A második játékrészben is hihetetlen dobószázalékot mutatott fel mindkét csapat, különösen a Győr. Bencze Tamás játékosai összesen 8 távolit küldtek a helyére az első félidőben! Ennek eredményeként apró lépésekkel, de növelték előnyüket a hazaiak, a 16. percben 46-39-re mentek. A nagyszünet előtt Tinkle rámolt be újabb triplát – nagyszerű játékkal 53-44-re vezettek a zöld-fehérek.

A térfélcserét követően Ciglar egy 2+1-gyel jelezte: igyekszik hamar visszajönni a meccsbe a Sopron. A héten honosított játékmester vezetésével hamar ki is egyenlítettek – a bajnok egy 15-1-es szakasszal kezdte a félidőt (54-59). Hiába kért időt Bencze Tamás, a soproni rohamot nem sikerült megállítaniuk, Faris távolijával először volt tíz a különbség (60-70). Hiába talált be többször is a friss szerzemény, Gambiraza, a túloldalon Hawkins remeklésével 78-64-re vezetett a Sopron.

A záró szakaszra teljesen elkészült erejével a Győr, az első kosarukra egészen 7 percet kellett várni a játékrészben. Ekkorra azonban Weninger triplájával közel 30 pontra hizlalta előnyét a Sopron, végleg eldöntve az összecsapást. A Győr szenzációs első félidőt produkált, ám a fordulás után Igor Polenek együttese megfojtotta a hazaiak játékát és végül nagy különbséggel nyerte a rangadót.

Győr: Koch, Gambiraza 12/3, Laklóth 16/3, Diamant 8, Tinkle 18/12. Csere: Semsei 9/3, Czirják, Ivanovics 5/3, Mansaré, Lengyel, Fejes R.

Sopron: Ciglar 23/6, Fegyverneky 7, Böröndy V. 3/3, Hawkins 29/9, Krnjics 10. Csere: Faris 5/3, Zsovár 5/3, Tetemondová, Licskai 4, Simon Zs. 2, Weninger 5/3, Sztankovics 4.

Fotó: Tóth Zsombor