Női középszakasz: Győri győzelmével célegyenesben a DVTK

A női középszakasz utolsó előtti fordulójának rangadóján az Aluinvent-DVTK nagy csatában 70-65-re nyert a Hat Agro-UNI Győr otthonában, így szinte biztosan az élről kezdheti meg a rájátszást. A PEAC 100 pont közelébe jutva kiütéses, 42 pontos sikerrel távozott Szekszárdról, míg a PINKK a hazai találkozót követően Zalaegerszegen is simán verte a ZTE NKK-t. A Sopron a papírformának megfelelően könnyedén győzött a fiatal Vasas otthonában, míg az MTK idénybeli egyik legjobb játékával verte a Ceglédet.

Hat Agro-UNI Győr – Aluinvent-DVTK 65-70 (19-20, 19-16, 18-17, 9-17)
Győr, középszakasz, 9. forduló, vezette: Papp, Söjtöry, Minár

A forduló rangadóját játszott a Győr és a DVTK; előbbiek nem teljes kerettel készültek, hiszen legjobbjuk, Joslyn Tinkle nem tudta vállalni a játékot.

Teljesen kiegyenlített első perceket hozott a mérkőzés, a hazaiaknál Laklóthot kellett hamar lecserélni 2 személyije miatt. A DVTK a 7. percben Jansone hármasával vette át először a vezetést köszönhetően egy 9-0-ás szakasznak.

A második negyed elejére Gambiraza hármasával és Laklóth kosarával 21-20-nál már ismét a Győr járt előrébb. Ezután viszont ritmust váltott a Diósgyőr, Czank majd Tobin révén 13-3-ra „hozták” a negyed közepét (24-33). A mérkőzés hektikusságát jól jellemezte, hogy a félidő előtti percek pedig ismét a győriek kedve szerint alakult. Olyannyira, hogy Semsei pontjaival 20 perc után 38-36-ra már ismét ők vezettek.

A szünet után is izgalmasan alakult a mérkőzés, 40-41-nél Raven kosarával újfent minimális előnyben volt a DVTK. Ivanovics és Gambiraza viszont két-két hármast rámolt viszont be (56-47), így a negyed előtt nagyon kellett miskolci részről Czank kosara.

A záró szakaszba három pontos győri előnyel érkeztek a felek, a Győr a 35. percig tartotta is előnyét, majd Sverrisdóttir 2+1-ével egyenlített a DVTK. Bencze Tamás a fiatal Horváth tempója után volt kénytelen időt kérni, ugyanis 62-57 után néhány perc alatt produkált egy 13-1-es szakaszt a Diósgyőr. Tobin kosara azonban végleg eldöntötte a találkozót. Sikerével Maikel Lopez csapata hatalmas lépést tett az első hely megőrzéséért.

Győr: Gambiraza 23/12, Koch, M. Ivanovics 14/6, Laklóth 2, Diamant 10. Csere: Mansare 6, Semsei 10, Fejes R., Török Á.
Diósgyőr: Bukovszki, Dubei 2, Raven 13, Jansone 13/3, Tobin 11. Csere: Czank 13/3, Horváth B. 5/3, Sverrisdóttir 13, Bálint.

ZTE NKK – PINKK-Pécsi 424 56-79 (14-19, 14-15, 15-26, 13-17)
Zalaegerszeg, középszakasz, 9. forduló, vezette: Bognár, Surányi, Tóth K.

Hazai részről térdsérülés miatt ezúttal is hiányzott Horváth Zsófia. A két csapat néhány nappal korábban már találkozott, akkor magassági fölényüket is kihasználva 35 ponttal nyert a PINKK.

Kiegyenlített első percek után Holt triplája után kezdett meglépni a vendég csapat, ám a hazaiak Czukor vezérletével fokozatosan közelítettek (16-19). A remek formában levő Tomlinson is hármast dobott pécsi részről, a ZTE azonban így is gond nélkül vezethetett volna, de már az első félidőben 12 büntetőt elrontottak… Így aztán Erős távoliját követően a nagyszünetben 34-28-ra ment a PINKK.

A félidő után állva hagyta a ZTE-t Roberto Hernandez csapata. Holt és Iványi révén 10-0-val kezdett a PINKK, amikor Czukor révén megszülettek az első zalai pontok, már közte 14-et lehetett feljegyezni. Nagyon beragadt a ZTE, miközben a túloldalon Holt és Iványi is demoralizáló hármast jegyzett (34-54).

A záró szakasznak 17 pontos pécsi előnnyel vágtak neki a felek, de a távolság ezután is fokozatosan nőtt, Katona két triplája után 49-72-nél végleg eldöntötte az összecsapást a PINKK és magabiztosan győzött.

ZTE: Török Sz. 1, S. Ivanovics 14/3, Czukor 16, Varga Zs. 6, Vágvölgyi 9. Csere: Mányoky 5/3, Fritz 5/3, Fuisz.
PINKK: Kennedy 4, Katona 6/6, Holt 18/9, Őri 7/3, Tomlinson 10/3. Csere: Győri 8, Erős 3/3, Iványi 11/3, Pascua 4, Adamecz 6, Ruják 2, Kováts.

Atomerőmű KSC-Szekszárd – PEAC-Pécs 53-95 (19-23, 11-18, 13-30, 10-24)
Szekszárd, középszakasz, 9. forduló, vezette: Radnóti, Kovács N., Lövész

Zele és Reid dobópárbaja vezette fel a PEAC szekszárdi vendégjátékát. A hazaiak egészen 13-9-ig előrébb jártak, ám ezt követően a pécsiek rohamot produkáltak: 12-0-ás szakasszal úgy tűnt elhúznak, ám a negyed végére Zele dupláival 19-23-ra visszajött az Atom.

A folytatásban a 14. percben lépte át a tízet a különbség (23-34), a remeklő Reiddel nem bírtak a hazaiak: a hátvéd a félidőben már kereken 20 egységnél járt. A PEAC remekül gazdálkodott a kiharcolt előnnyel, így a nagyszünetben is 11 ponttal járt előrébb (30-41).

A második húsz percet Fűrész hármasa nyitotta, majd a 25. percben Bishop hasonló találata után kezdett jelentős előnyre szert tenni Zseljko Djokics csapata (37-56). Jovanovics hármasával lépte át a különbség a húszat, később pedig Kaposi és ismét Reid révén már a harmincas különbséget ostromolta a PEAC.

A záró szakaszban szigorított még védekezésén a pécsi csapat, ráadásul a 100 pontos határ is elérhető közelségbe került. A vendégeknél alaposan éltek a kínálkozó lehetőséggel a fiatalok, Kaposi és Nagy is remekül játszott, a PEAC pedig tükörsimán, végül 95 pontig jutva győzött.

Szekszárd: Studer Á. 8, Scsekics 7, Theodorán 2, Zele 26/3, Kotnik 6. Csere: Singleton 2, Studer Zs., Dusanics, Hajdú, Simon A. 2, Tamis.
PEAC: Reid 25/9, Raus, Raksányi 6, Nagy-Bujdosó 11/3, Bishop 12/3. Csere: Fűrész 3/3, Jovanovics 12/3, Kaposi 13, Kublina 2, Szűcs 1, Nagy D. 8, Kiss V. 2.

MTK-Budapest – Ceglédi EKK 84-58 (25-17, 18-13, 23-14, 18-14)
Budapest, Városmajor, középszakasz, 9. forduló, vezette: Tőzsér, Hervay, Praksch

Kiválóan kezdett az MTK, a vendégeknek a 4. percben 9-0-nál kénytelenek voltak időt kérni. A Medgyessy, Szvitlica duó húzta fővárosiak lendülete azonban nem tört meg, miközben a vendégek Hadzsovics kosaraival igyekeztek zárkózni. A feldobás után kialakult 11 pontos előnyét viszont jól őrizte az MTK, Szvitlica tarthatatlan volt a palánkok alatt, Vilipics pedig a szokásosnál jobban eltűnt a mezőnyben, így a félidőben biztosan, 43-30-ra vezetett az MTK.

A folytatásban ugyan Szabó kosarával előbb visszajött tízen belülre a CEKK, de a remeklő Medgyessy révén ritmust váltott az MTK, sőt egészen 19 pontra növelték előnyüket (55-36). Hiába dobott Orbán két távolit a záró szakaszba érkezve Reiner révén 22-vel mentek a hazaiak (66-44).

Az utolsó negyed elején pillanatok alatt végleg eldöntötte a mérkőzést Stevan Csupics gárdája, azzal, hogy biztosan őrizte tetemes előnyét. Az MTK nagyszerű játékkal, rendkívül impozáns teljesítménnyel simán győzött a Cegléd ellen.

MTK: Medgyessy 25/9, Orsó 3, Vukov 2, Szvitlica 22, Bagi 4. Csere: Cymmer 2, Karakasevics 6, Baksa 8, Reiner 9/3, Szabó V. 3, Miháczi.
CEKK: Hadzsovics 15, Orbán 11/9, Gorjanácz 9/3, Vilipics 11, Jerkovics 2. Csere: Kobolák 4, Filipowicz D. 2, Szabó D. 4, Serbán, Sándor.

MKB Euroleasing Vasas – Uniqa Euroleasing Sopron 36-96 (6-20, 7-23, 11-30, 12-23)
Budapest, Pasarét, középszakasz, 9. forduló, vezette: Vida, Rácz, Gyuris

A papírformának megfelelően nem okozott gondot a bajnoki címvédőnek a fiatal Vasas elleni mérkőzés. Krivacsevics Dragoljub tanítványai igyekeztek megnehezíteni a Sopron dolgát, de csak néhány jó periódusra futott erejükből.

A Sopron a 14. percben 20 ponttal vezetett, a hiba nélkül játszó Krnjiccsel majd később Sztankoviccsal nem nagyon bírt a házigazda. A félidőben Ciglar kosarával kereken 30 pont volt közte.

A folytatásban mindössze három perc alatt hizlalta 40-re előnyét a Sopron, majd a záró szakaszban 31-92-nél alakult ki a legnagyobb különbség. Mivel a DVTK győzött Győrben, így sikerükkel a Sopron nagy valószínűség szerint a második helyről kezdi a playoffot.

Vasas: Süle 10/3, Bajnóczi 2, Müller 7, Szabó F., Barnai 6. Csere:  Rakolczai 1, Gocsmann, Szalay 10/6, Gundel-Takács, Wéber.
Sopron: Fegyverneky 6, Weninger 2, Faris 11/3, Hawkins 4, Krnjics 16. Csere: Simon Zs. 6/3, Zsovár 9, Licskai 7/3, Sztankovics 17, Ciglar 6, Tetemondova 10.