Női középszakasz: Hatalmas zalai bravúr a PEAC otthonában

A női NBI középszakaszának 2. fordulójában két mérkőzést rendeztek vasárnap. A ZTE NKK jókora bravúrt végrehajtva 61-54-re győzött a PEAC-Pécs otthonában, míg az Atomerőmű KSC Szekszárd remek második félidejével 92-74-re verte a továbbra is győzelem nélküli Ceglédi EKK-t.

PEAC-Pécs – ZTE NKK 54-61 (9-13, 13-8, 20-19, 12-21)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, NBI, Középszakasz, 2. forduló. Vezette: Makovsky, Surányi, Lövész

Mindkét csapat tartalékosan készült, a vendégeknél az egész szezonra kidőlő Knezevics mellett Darida hiányzott, az előbbi helyére igazolt szerb Ivanovics játékengedélye pedig még nem érkezett meg; míg a pécsieknél Fűrész Diána esett ki hetekre lábsérülés miatt.

Raksányi triplájával még 5-4-re vezetett a PEAC, ám a negyed végén Mányoki kosaraival fordítottak a zalaiak. A folytatásban is tartotta minimális előnyét Gáll Tamás csapata, 15-19 után viszont a pécsiek számára alakult jól a félidő zárása, Reid kosarával pontszegény két negyed után 22-21-re vezettek.

A nagyszünet után előbb a ZTE, majd a PEAC produkált egészen kiváló öt-öt percet. Amíg hazai részről eleinte csupán egyetlen Horváth Lilla büntetőt lehetett feljegyezni, addig a vendégek 15 pontot termelve 40-25-re elléptek. Ritmust váltott a Pécs, hatékonyabb védekezésüknek köszönhetően Raksányi vezetésével 17-0-ával zárták a játékrészt (42-40).

A záró szakaszban sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat, néhány ponttal folyamatosan a PEAC járt előrébb. Kaposi szemfüles kosara után 52-48-ra vezettek, ám ezután hosszú pécsi gólcsend következett, amely a végjátékhoz közeledve azt jelentette, hogy Fritz pontjaival és 11-0-ás rohammal újra ellépett a ZTE, amely így meg is nyerte a meccset.

A ZTE azt követően, hogy a nyitófordulóban otthon 33 ponttal kapott ki a Diósgyőrtől jelentősen feljavuló játékkal okozott jókora bravúrt a PEAC otthonában.

PEAC: Reid 4, Raksányi 14/6, Jovanovics 6/3, Nagy-Bujdosó 8, Kiss V. Csere: Kaposi 6, Szűcs 2, Raus, Horváth L. 5, Orozovics 9, Nagy D., Pap.

ZTE: Török 6, Fuisz 4, Czukor 13/3, Varga Zs. 14, Horváth Zs. 7. Csere: Mányoki 9/3, Fritz 6, Vágvölgyi 2.

Kipontozódott: Reid (40. perc).

Atomerőmű KSC-Szekszárd – Ceglédi EKK 92-74 (16-18, 27-24, 34-13, 15-19)
Szekszárd, NBI, Középszakasz, 2. forduló. Vezette: Balog, Jurák, Kovács N.

A szlovén Katja Kotnikkal erősítő Szekszárd otthonában készült idei első magyar bajnoki mérkőzésére a nyeretlen Cegléd. Teljesen kiegyenlített első félidőt játszott a két együttes, a 14. percben alakult ki először nagyobb különbség, ekkor a hazaiak Theodorán és Tamis tripláival 33-23-ra vezetett. A ponterős Gorjanácz, Vilipics, Hadzsovics trió vezette vendégek a félidőre viszont felzárkóztak, utóbbi hármasával 43-42 volt az állás húsz perc után.

A folytatásban óriási fordulat vett a mérkőzés. Vilipics 2+1-ével még 50-47 állt a táblán, de a Scsekics vezetette hazaiak 16-2-es rohammal néhány perc alatt tetemes előnybe kerültek. A 29. percben Singleton kosarával húsz fölé hízott a különbség, így a mérkőzés érdemi része a záró szakaszra le is zárult.

A vendégek a lefújás előtt Szabó tripláival visszajöttek ugyan húszon belülre, de első sikerük továbbra is várat magára. A Szekszárd ezzel 6-4-re módosította mérlegét.

Szekszárd: Studer Zs. 6, Scsekics 26/12, Dusanics 11/3, Zele 14, Singleton 6. Csere: Kotnik 8, Studer Á. 8, Theodorán 5/3, Tamis 8/6, Hajdú, Árvay, Simon A.

Cegléd: Hadzsovics 26/6, Orbán 2, Gorjanácz 14, Jerkovics 4, Vilipics 15. Csere: Kobolák 2, Serbán, Szabó D. 9/9, Filipowicz D. 2.