Női középszakasz: Meglepetések nélküli hétvége

A női NBI Középszakaszában két találkozóval megkezdődött a 6. forduló. Az Aluinvent-DVTK és a PINKK-Pécs és kiütéses győzelmet aratott, előbbi 95-51-re verte a ZTE NKK-t, míg utóbbi 99-33-ra a Vasast. Az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzésen a Hat Agro-UNI Győr jó első félidei játékával verte 79-62-re a Ceglédet.

Hat Agro-UNI Győr – Ceglédi EKK 79-62 (29-16, 19-10, 13-13, 18-23)
Győr, női középszakasz, 1. forduló, vezette: Németh Cs., Horváth A., Szalai

Remekül kezdett a legutóbb a Vasastól vereséget szenvedő Cegléd ellen a Győr. A 3. percben 10-2-re vezettek – hiába kért időt Áron Balázsné, Semsei hármasával hamar átlépte a tízet a különbség. A folytatásban állva hagyta a vendégeket a Győr, Diamant kosarai egy 14-2-es szakaszt zártak le (43-18). A félidőhöz közeledve kezdett éledezni a CEKK, de a nagyszünetben így is 48-26-ra vezetett a Győr.

A fordulás után hihetetlen hosszú hazai gólcsend következett. Az első győri kosárra egészen nyolc percet kellett várni, Gambiraza triplája előtt viszont az Orbán, Vilipics, Hadzsovics trió vezette ceglédiek 48-35-re zárkóztak. 51-39-nél egészen 12 pontig közelített a CEKK, ám ekkor Ivanovics triplája egy 10-0-s győri rohamot indított. Azonban az utolsó negyedben sem szakadt le végleg a Cegléd, zsinórban szerzett 12 pontjukkal 61-51-re jöttek fel, ám ennél többre nem telt erejükből. A Győr végül jó első félidei játékával verte a javuló játékot mutató Ceglédet.

Győr: Gambiraza 10/6, Koch 5/3, Laklóth 9, Tinkle 20/12, Diamant 13/3. Csere: Semsei 8/3, Mansaré 4, Pénzes 2, Fejes R., M. Ivanovics 8/6, Lengyel.

CEKK: Hadzsovics 19, Orbán 15/3, Filipowicz D., Jerkovics 2, Vilipics 16. Csere: Szabó D. 8, Sándor, Kobolák 2.

Aluinvent-DVTK – ZTE NKK 95-51 (28-13, 16-9, 26-18, 25-11)
Miskolc, női középszakasz, 6. forduló, vezette: Frányó, Gál, Fodor A.

Nagyon hamar érvényesítette a papírformát a Diósgyőr, amely egy 12-0-s szakaszt is felölelve a 7. percben 20-6-ra vezetett. A hazaiaknál a fiatalok is kivették a részüket a pontszerzésből, Dubei és Horváth is távoli dobásokkal jelentkezett. A DVTK a 14. percben utóbbi újabb hármasával már 25 ponttal vezetett, a vendégeknél Mányoky és Ivanovics igyekezett szűkíteni a hátrányon a félidőig (44-22).

A fordulás után Török és Varga révén 17 pontig zárkózott a ZTE, de a Diósgyőr ezt követően fokozatosan növelte előnyét, a negyed végén 70-40 állt a táblán. A záró szakaszban Czank, Sverrisdóttir és Tobin is rendre betalált, a különbség pedig a 40-et is átlépte. A miskolciak továbbra is jó formát mutatva magabiztosan győztek.

Diósgyőr: Bukovszki 7/3, Raven 9/3, Dubei 9/3, Jansone 7/3, Tobin 21. Csere: Sverrisdóttir 15/3, Horváth B. 13/9, Czank 10, Szabó P. 2, Bálint 2, Vincze V., Szabó B.

ZTE NKK: Mányoky 8/6, S. Ivanovics 11/6, Fuisz 2, Czukor 2, Varga Zs. 19. Csere: Horváth Zs. 2, Török 5/3, Vágvölgyi, Fritz 2.

PINKK-Pécsi 424 – MKB-Euroleasing Vasas 99-33 (27-8, 19-9, 23-2, 30-14)
Komló, női középszakasz, 6. forduló, vezette: Makovsky, Radnóti, Kovács N.

Mindkét csapat hiányzókkal várta a mérkőzést, amely az első percek kiegyenlítettebb játékát követően rendkívül egyoldalúra sikerült. A PINKK előnye a 15. percben Őri triplájával lépte át a húsz pontos különbséget, amelyre Bajnóczi még válaszolt hasonlóan, de a nagyszünet előtt már a közte harmincat ostromolta Roberto Hernandez csapata (46-17).

A nagyszünet után egyszerűen nem engedte a gyűrűbe találni a Vasast a pécsi együttes. A vendégek hét perc elteltével szerezték első és egyben utolsó pontjaikat a negyedben, de Ruják és a teljesen tarthatatlan Tomlinson révén ekkor már 43 ponttal vezetett a PINKK. A játékrész végén kereken 50 pontos különbséget lehetett feljegyezni (69-19). A záró szakaszban folytatódott az örömkosárlabda a hazaiak részéről, csupán a különbség mértéke volt kérdéses. Stílszerűen a mezőny legjobbjának, Tomlisonnak a találatával lépte át a 60-at a távolság: a center összesen 33 pontig, 8 lepattanóig és 7 blokkig jutott az összecsapáson.

PINKK: Kennedy 6, Erős 6/6, Holt 16/3, Őri 10/6, Tomlinson 33. Csere: Iványi 4, Sarok 5/3, Kucsora, Győri 5, Kováts N. 4, Ruják 10/6.

Vasas: Aho 6, Farkas F. 7, Bajnóczi 7/3, Szabó F. 4, Barnai 1. Csere: Müller 2, Szalay 4, Rakolczai, Gocsmann 2, Gundel-Takács.

Fotó: Hatodik Játékos Alapítvány