Női középszakasz: PINKK és DVTK kiütés, Vasas-bravúr

A női középszakasz 5. fordulójában a PINKK-Pécs a második félidőben 37 pontot verve a házigazda MTK-ra 83-39-re győzött, míg a Diósgyőr végig vezetve 80-55-re nyert a Szekszárd otthonában. Az alsóházi rangadón a fiatal, színmagyar Vasas 76-62-re verte a Ceglédet.

Atomerőmű KSC-Szekszárd – Aluinvet-DVTK 55-80 (10-22, 14-21, 8-20, 23-17)
Szekszárd, NBI, Középszakasz, 5. forduló, vezette: Söjtöry, Lövész, Szalai

Esélyeshez méltón kezdett a Diósgyőr, a 6. percben Raven és Tobin kosaraival 14-4-re vezettek, Horváth Bernadett negyedvégi távolijával pedig már 12 pont volt közte. A folytatásban sokáig „beállt” a 10 pont körüli különbség, miközben a vendégek kiválóan semlegesítették Scsekicset és Zelét is. A félidő előtti percekben 13-2-es szakaszt repesztett a DVTK, így a félidőben magabiztosan vezettek (24-43).

A fordulás után a Szekszárdra ellenfélként visszatérő Bálint szerzett hét pontot, majd Jansone rámolt be két hármast: egy 12-0-s szakaszt is felölve kereken harminccal vezetett a Diósgyőr (30-60). A záró negyedben Zele 11 pontjával kozmetikázott az eredményen a továbbra is eltiltott Magyar Gergely hiányában Szabó Noémi vezette Atom, de a miskolciak így is simán, 25 ponttal győzve szerezték meg 10. győzelmüket.

Szekszárd: Studer Zs. 6, Scsekics 10, Dusanics 3, Zele 15, Singleton 5. Csere: Kotnik 4, Hajdú 2, Studer Á. 3/3, Theodorán 4, Tamis, Simon A. 3.

Diósgyőr: Bukovszki 2, Raven 12, Dubei 7/3, Jansone 11/9, Tobin 14/3. Csere: Bálint 11/3, Horváth B. 3/3, Sverrisdóttir 7/3, Czank 6, Szabó P. 2, Vincze V. 5, Szabó B.

MTK-Budapest – PINKK-Pécsi 424 39-83 (10-19, 16-14, 4-21, 9-29)
Budapest, Városmajor, NBI, Középszakasz, 5. forduló, vezette: Jakab, Hervay, Válé

Kiegyenlített játékot hoztak az első percek, majd 9-11 után hamar 7 pontos előnyre tett szert a PINKK a Szvitlicát sérülés miatt nélkülöző MTK ellen. A második negyedben Iványi távolijával, majd Ruják ziccerével 27-12-re vezettek a vendégek; innen kezdtek kapaszkodni a hazaiak. Olyannyira, hogy a 19. percben Vukov révén egészen 26-29-re közelítettek. A félidő végül hét ponttal ment a PINKK.

A fordulás szó szerint fordulatot hozott. A pécsiek szigorítva védekezésükön közel 8 perc alatt mindössze két pontot engedtek az MTK-nak, miközben Tomlinson és a friss igazolás Holt is remekelt (28-48). A PINKK igazi erődemonstrációt tartott a második félidőben, a 34. percben Kennedy kosara után 32-66 állt a táblán. Ekkor sem álltak le Roberto Hernandez játékosai, a végjátékban a kiválóan debütáló Holt révén a negyvenet is átlépte a különbség, végül kiütéses, 44 pontos győzelmet arattak.

MTK: Medgyessy 2, Cymmer 4, Vukov 10/6, Bagi 5, Karakasevics 5. Csere: Szabó V. 3, Zsilinszky 2, Orsó 4, Baksa 4, Reiner, Miháczi.

PINKK: Iványi 7/3, Erős, Sarok 6, Őri 3, Pascua 9. Csere: Kováts N. 2, Kennedy 11/3, Holt 16/6, Tomlinson 17, Győri 6, Ruják 6.

MKB Euroleasing Vasas – Ceglédi EKK 76-62 (15-19, 26-16, 11-16, 24-11)
Budapest, Pasarét, NBI, Középszakasz, 5. forduló, vezette: Jurák, Vida, Varga

Egyaránt egy győzelemmel várta az alsóházi derbit a két együttes. Egyértelműen a ceglédiek kezdtek jobban, a 4. percbe fordulva 11-1-re vezettek. Hazai időkérés után lassan ébredt a Vasas, a negyed végén Szalay Viktória triplájával 15-19-re zárkóztak. A szünet sem törte meg a Vasas lendületét, Bajnóczi faultos kosaraival a vezetést is átvették, majd a félidő előtt Farkas pontjaival 41-35-re vezettek.

A nagyszünet után is a tétnek megfelelően ideges volt a találkozó. Vilipics vitte hátán ezúttal is a Ceglédet, akik folyamatosan futottak az eredmény után: a harmadik negyed végén viszont minimális távolságra közelítettek (52-51). A záró szakaszban Bajnóczi előbb „simán”, majd faulttal együtt is hármast dobott, így nagyon hamar ellépett a Vasas egy 13-0-s szakasszal (72-54). Ez pedig döntőnek bizonyult, a színmagyar, fiatal fővárosiak szerezték meg 2. győzelmüket!

Vasas: Aho 1, Farkas F. 18/6, Bajnóczi 21/6, Szabó F. 7, Barnai 8. Csere: Szalay 13/3, Rakolczai, Müller 8, Gocsmann, Gundel-Takács.

CEKK: Hadzsovics 17, Orbán 3, Gorjanácz 5/3, Vilipics 25, Jerkovics 2. Csere: Filipowicz D. 7/3, Kobolák, Szabó D., Serbán 3, Sándor.