Női középszakasz: Száz fölött a PEAC-Pécs

A női középszakasz 6. fordulójában a PEAC-Pécs és a Hat Agro-UNI Győr is hozta a kötelező győzelmet. A pécsiek egészen kiváló támadójátékkal 105-76-ra győztek az MTK-Budapest ellen, míg a győriek a második félidőben jól védekezve 79-61-re nyertek a Cegléd otthonában.

PEAC-Pécs – MTK-Budapest 105-76 (31-17, 25-16, 26-23, 23-20)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, NBI Középszakasz, 6. forduló, vezette: Söjtöry, Radnóti, Kovács N.

A PEAC-nál továbbra is hiányzott Fűrész és Orozovics, míg az MTK-ban visszatérhetett Szvitlica. Kiválóan indította a mérkőzést a hazai csapat, az ezúttal a padról érkező Jovanovics hármasával 13-5-re vezettek. Szvitlica révén igyekezett tartani magát az MTK, de a rendkívüli dobóformát kifogó pécsieknél Raus, Nagy-Bujdosó majd ismét Jovanovics volt eredményes távolról, így a negyed végére tíz fölé nőtt a különbség (31-17).

A folytatásban is jól dobtak a hazaiak, Raksányi pontjaival ostromolták a húszas különbséget, amelyet a zsinórban két triplát dobó Reid révén értek el (44-24). Utóbbi pontjaival már a 17. percben átlépte az 50 dobott pontot a PEAC – a félidőben magabiztosan, 56-33-ra vezettek.

A fordulást követően Medgyessy és Orsó tripláival visszajött húszon belülre az MTK és hiába volt lazább a pécsiek védekezése, a továbbra is kimagasló dobóformának köszönhetően hamar visszaállt a félidei különbség. Sőt, Raksányi újabb távolija után már 27 pont volt közte. A záró negyednek 82 dobott ponttal vágott neki a PEAC, így reális cél volt a 100 dobott pont. Ezt a 37. percben – Stevan Csupics technikaija után – Kublina révén érték el; végül nagyszerű támadójátékkal szerezte meg 10. győzelmét a pécsi együttes.

PEAC: Raus 5/3, Reid 23/9, Raksányi 20/6, Nagy-Bujdosó 13/9, Bishop 12. Csere: Jovanovics 18/12, Nagy D. 2, Kaposi, Kublina 12, Szűcs.

MTK: Medgyessy 7/3, Orsó 18/6, Vukov 8/3, Szvitlica 18/6, Bagi 5. Csere: Karakasevics 2, Cymmer 9/3, Baksa 6, Zsilinszky, Szabó V. 2, Miháczi 1.

Ceglédi EKK – Hat Agro-UNI Győr 61-79 (14-23, 23-21, 14-19, 9-16)
Cegléd, NBI Középszakasz, 6. forduló, vezette: Pozsonyi, Sallai, Rácz

A két csapat három napon belül másodszor mérte össze erejét, miután szombaton az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzésen már megmérkőztek. Ezúttal mindössze egyetlen pont híján ugyanolyan eredményen született, hiszen hétvégén a Győr 79-62-re verte meg hazai környezetben a Ceglédet.

Remekül kezdett a meccsen a Győr, a Tinkle vezette vendégek már 15 ponttal is vezettek, de a CEKK a negyed végére visszajött tízen belülre. A folytatásban az ismét a Hadzsovics, Vilipics duó vezette ceglédiek tovább közelítettek, hatékony támadójátékuknak köszönhetően a félidőben hét pontra zárkóztak (37-44).

Bencze Tamás együttese – talán okulva a hétvégi mérkőzésből, amikor a második húsz percet elvesztették a Cegléd ellen – a nagyszünet után sokat szigorított védekezésén. Ennek köszönhetően fokozatosan növelték előnyüket és végül hozták a papírformát.

CEKK: Hadzsovics 19, Orbán 6, Filipowicz D. 2, Jerkovics, Vilipics 19. Csere: Serbán 5, Szabó D. 10, Kobolák, Sándor, Filipowicz V., Vasas.

Győr: Gambiraza 6, Koch 6/6, Laklóth 15/3, Tinkle 20/6, Diamant 4. Csere: Semsei 9, Ivanovics 7/3, Mansaré 4, Pénzes 2, Lengyel 4, Török Á. 2.

A 6. forduló korábbi mérkőzésein:
Aluinvent-DVTK – ZTE NKK 95-51
PINKK-Pécsi 424 – MKB Euroleasing Vasas 99-33

A Sopron – Szekszárd mérkőzést a soproniak Euroliga szereplése miatt későbbi időpontban rendezik.