Női NBI: Sima szekszárdi, győri és ceglédi sikerek

A Szekszárd 40 ponttal verte az MTK-t, a Győr 33 ponttal múlta felül a PINKK-et, a Cegléd pedig 20-szal győzte le a PEAC-Pécset.

Ceglédi EKK – PEAC-PÉCS 85-65 (21-13, 23-25, 25-6, 16-21)
Cegléd, 500 néző. V.: Győrffy, Farkas, Hervay

Cegléd: Medgyessy 8/6, Popovic 5/3, Lelik 5/3, Nagy-Bujdosó 20/15, Mokango 17. Csere: Kányási 7, Zsovár 8/3, Serbán 3/3, Katona 8, Maksimovic 4, Kobolák -. Edző: Cziczás László

PEAC-PÉCS: Mandic 4, Wentzel -, Raksányi 10/6, Vucurovic 15/3, Imovbioh 15. Csere: Roberson 17/3, Tenyér -, Licskai 4, Szücs L. -. Edző: Gabriel Carrasco, Georgi Bujukliev.

A peacpecs.hu beszámolója:

Villámrajtot vett a hazai gárda, nem telt el három perc a mérkőzésből, amikor Gabriel Carrasco időt kért, ugyanis 10-0 állt az eredményjelzőn. A mini szünet után Sarah Imovbioh kezdte meg nálunk a pontgyártást, a társak rendre őt próbálták megjátszani, így hol büntetőből, hol palánk alatt kibrusztolt dobásokból tudtunk előrébb jutni. 19-11-es állásig csak nigériai centerünk talált be a PEAC részéről, aki pontjai mellé hét lepattanót is begyűjtött az első játékrészben.

Reméltük, hogy mezőnyből is sikerül valamit hozzátenni, ez így is lett, a második negyed elején Mandic és Roberson 2+1-eivel két pontra zárkóztunk (21-19). Egész mérkőzés alatt problémánk volt a hazaiak hárompontosainak kivédése, emiatt nem is tudtunk közelebb jutni, mert Lelik és Popovic tripláival ismét tíz volt közte (29-19). a 14. percre már a hetedik ceglédi trojka esett be. Sűrű cserékkel igyekezett spanyol vezetőedzőnk rátalálni a legjobb összeállításra, miközben sikerült felvenni a meccs ritmusát és a nagyszünetre ismét belátható közelségbe kerülni a Ceglédhez (44-38).

A nagyszünet után lett volna alkalmunk tovább csökkenteni a különbséget, ehelyett azonban megint jöttek a menetrendszerű ceglédi hármasok, így tizenkét ponttal elléptek Nagy-Bujdosóék (50-38). Elképesztően extrán játszott ma este (is) a korábban Pécsett is szereplő Nagy-Bujdosó, a 25. percben már 20/15 pontnál járt, nem tudtuk őt megállítani. Nekünk nem akart összejönni semmi, eladott labdák, pontatlan játék miatt harminc perc elteltével 25 pontra duzzadt a különbség (69-44).

Azonban nem adtuk fel, a záró felvonásban vissza tudtunk kapaszkodni húsz ponton belülre, de míg a hazaiaknál a pályára lépők közül tízen is betaláltak, nálunk ez messze nem így volt. Elkeseredésre azonban így sincs semmi okunk, a tavalyi bajnokság bronzérmese alaposan megerősödött idénre, ráadásul nagyon jó napot fogtak ki Cziczás László tanítványai. A vége kereken húsz lett közte, 85-65-re győzött a Ceglédi EKK. Számítottunk rá, hogy nehéz lesz, a hibákat viszont ki kell javítani, mert a jövő héten két nagyon fontos találkozó vár ránk, szerdán hazai pályán fogadjuk az MTK-t, szombaton pedig a PINKK otthonába látogatunk.

PINKK-CMB Cargo-UNI Győr 64-97 (18-23, 13-33, 20-24, 13-17)
Kozármisleny, NB I-es mérkőzés. V.: Rácz, Goda, Menyhárt.

PINKK: Ruják 2, Samburska 6/3, SAROK 14/6, Benke 10/6, CHESLEK 13. Cs.: JAKOVINA 14/3, Sánta, Kovalcsik 5, Raus, Séra, Zsilinszky. Edző: Jens Tillman.

UNI Győr: Czank, FIELDS 25/6, TÖRÖK Á. 14/3, KRIVACEVIC 12, GOREE 12. Cs.: Varga Zs. 9/3, Markó 8/6, Simon Zs. 2, SZTEPANOVA 10, Szabó P. 5/3, Simon A. Edző: Völgyi Péter.

A gyorikosar.hu összefoglalója:

Az első percek kiegyenlített játéka után mi léptünk meg, de 13-7-ről 15-13-ra feljöttek a hazaiak. A szakasz végére öt ponttal ismét megugrottunk, majd a második tíz percben 26-20-as vezetésünknél egy 15-3-as rohammal jelentős előnyre tettünk szert (41-23). Lendületben maradtunk, s a nagyszünetre gyakorlatilag el is döntöttük a találkozót (56-31). A fordulást követen is kézben tartottuk a találkozót, a negyedek végére tovább nőtt a különbség, a zárófelvonás előtt már több mint harminc ponttal vezettünk (80-48). A végére a száz ponthoz is közel kerültünk, s bár ezt nem dobtuk meg, így is a vártnál jóval simábban győztünk.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – MTK-BUDAPEST 93-53 (31-10, 23-9, 21-21, 18-13)
Szekszárd, 600 néző. Vezette: Gál, Varga-Záray, Radnóti.

SZEKSZÁRD: Studer Á. 6/3, OBLAK 13/3, Erkic 3/3, MCCALL 20/3, KRNJICS 11. Csere: MANSARÉ 19, Theodoreán 5/3, GEREBEN 11, Studer Zs. 3/3, Bálint 2, Kiss, Vincze. Edző: Djokics Zseljko.

MTK: Horváth B. 1, Szabó B. 4, Zólyomi 6, Szabó F. 4, CVITKOVIC 13. Csere: Pál, Koch 2, Jankó, HORVÁTH ZS. 13/9, Wéber 2, Szeitl, Adamecz 8. Edző: Nagy Dóra.

Djokics Zseljko és Nagy Dóra nyilatkozatait a kscszekszard.hu-n olvashatjátok!