Óriási MTK-bravúr Győrben

Az évad egyik legnagyobb meglepetést okozta az MTK-Budapest, amely Orbán Katinka vezetésével 84-78-ra győzött a Győr otthonában.

CMB Cargo-UNI Győr – MTK-Budapest 78-84 (26-12, 15-31, 14-14, 23-27)
Győr, NBI, 13. forduló, vezette: Makovsky, Bognár, Gyuris

Teljesen ellentétes előjelekkel készült a két együttes a 13. forduló nyitómérkőzésére, hiszen míg a második győriek Bojana Vulics személyéjében szerb válogatottal erősödtek, addig az utolsó előtti helyen tanyázó fővárosiaknál hiányzott kezdőcenterük Barnai Judit.

Ennek szellemében is indult a mérkőzés, a győriek kontrollálták az első perceket: a 6. minutumban Radocaj ziccerével már tíz pont fölé nőtt a különbség (15-4). Hiába kért időt Sztevan Csupics, a különbség csak nőtt a felek között Ivanovics és az idény közben éppen az MTK-tól érkező Vincze kosarával 26-12-vel zárult a negyed.

A folytatásban a hazaiaknál Vulics is betalált, de 28-12 után már nem sok örömük volt a győrieknek. Baksa kosarával jött vissza tízen belülre az MTK és bár Vajda beemelt egy triplát, de a túloldalon Orbán kiválóan szállt be a mérkőzésbe: olyannyira, hogy triplájával már náluk volt az előny, amelyet a félidőig meg is őriztek (41-43).

A nagyszünet után Radocaj vezetésével visszavette a vezetést a Győr, ám 50-45 után Semsei gyakorlatilag egyedül repesztett egy 10-0-ás szakaszt – a negyed végén 55-57 állt az eredményjelzőn.

A záró szakaszban előbb Orbán majd Orsó dobott hármast, Semsei újabb kosarával pedig már 67-58-ra vezetett az MTK. Ivanovics próbálta egy hármassal szűkíteni a hátrányt, majd a végjátékokhoz közeledve Radocaj kosarával két pont volt „közte” (73-75). Az utolsó percben viszont Orbán és Vukov sem hibázott a büntetővonal mögül, így óriási meglepetésre az MTK győzni tudott a Győr otthonában!

Győr: Radocaj 20/3, Horváth K. 2, Takács 5, Laklóth 7/3, Vajda 11/3.
Csere: Török Á. 2, Czirják, Ivanovics 22/15, Vincze 3, Koch, Vulics 6.

MTK: Medgyessy 4, Böröndy, Baksa 4, Semsei 14, Turóczi 14.
Csere: Orsó 13/6, Vukov 8, Zsilinszky, Orbán 27/9.

Fotó: mtk.hu