Otthon, de idegenben nyert a ZTE NKK

Az MTK pályaválasztásával, de Zalaegerszegen nyert végig uralva a mérkőzést a ZTE NKK a fővárosiak ellen. A zalaiaknál a 24 pontig jutó Varga Zsófia volt a legeredményesebb.

MTK-Budapest – ZTE NKK 60-70 (16-16, 13-18, 10-20, 21-16)
Zalaegerszeg, NBI/A, vezette: Pálla, Tóth K., Kulcsár

Pályaválasztóként, ám idegenben, Zalaegerszegen „fogadta” az MTK a ZTE NKK-t. A zalaiak Varga Zsófia ponterős játékával kezdték a mérkőzést, ám 7-3-as vezetést követően egyenlített, majd fordított is az MTK Orsó büntetői után.

A folytatásban is sokáig kiegyenlített volt a mérkőzés, aztán a negyed derekán ellépett a ZTE. Előbb Czukor majd Fuisz is triplát dobott 27-34-re alakítva az állást. A félidei eredményt Szvitlica állította be egy tempóval.

A térfélcserét követően Bagi kapta meg korán a 4. faultját, miközben a ZTE fokozatosan növelte előnyét. Czukor újabb hármasával már 39-31-re vezettek. Továbbra is Orsó és Szvitlica vitte a hátán az MTK-t, de ők sem tudták megakadályozni, hogy a 28. percbe érkezve tíz fölé nőtt a zalaiak előnye, Török távolijával már 14 pont volt közte (37-51).

A záró negyedben sokáig úgy tűnt csak az a kérdés, hogy mikor éri el a húsz pontot a különbség, de Fritz kosara után (39-56) inkább az MTK tudott faragni hátrányán. Nem könnyítette dolgukat Szvitlica kipontozódása, de Reiner kosaraival visszajöttek tízen belülre (51-60). Hiába próbálkozott azonban fordítani az MTK, a nagy hajrá már későinek bizonyult, így a ZTE végül végig kézben tartva a mérkőzést győzött, és szerezte meg negyedik győzelmét.

MTK-Budapest: Medgyessy, Orsó 22/6, Vukov 1, Szvitlica 13, Bagi. Csere: Reiner 16, Zsilinszky 2, Miháczi 6, Szabó V., Varga B.

ZTE NKK: Fritz 6, Fuisz 11/3, Varga Zs. 24, Czukor 8/6, Horváth Zs. 4. Csere: Török 9/3, Vágvölgyi 8.

Kipontozódott: Medgyessy (32. perc), Szvitlica (33. perc), Bagi (38. perc), ill. Varga Zs. (36. perc).

Kép: ztenkk.hu