Otthon kapott ki a tartalékos PINKK

A rendkívül tartalékos PINKK-Pécsi 424 73-55-ös vereséget szenvedett hazai környezetben a horvát bajnok Novi Zagreb ellen. A PINKK a záró negyedre csaknem ledolgozta 20 pontos hátrányát, ám végül újítottak a vendégek és győzelemmel távoztak.

PINKK-Pécsi 424 – WBC Novi Zagreb 55-73 (12-22, 14-23, 23-12, 6-16)
Komló, Közép-Európai Liga, 16. forduló, vezette: Papp, Török, Boros.

Alapos változásokon ment keresztül a téli szünetben a PINKK, a Szpartak Moszkvához távozó Ajdukovics után a klub szerződést bontott Janka Mincikovával. Az érkezési oldalon a spanyol Lucia Pascua szerepelt, aki éppen Zágrából érkezett, ám honfitársára még nem számíthatott Roberto Hernandez edző.

Jobban kezdett a horvát bajnok, de a PINKK Tomlinson révén 8-8-nál egyenlített. A bokasérülés miatt hiányzó Iványi nélkül igen szűkös kerettel küzdött a magyar csapat, a 9. percben Ivankovics horogdobása után 18-12-re vezettek a vendégek. A zágrábiaké volt a negyed vége: Karcic kosarával tíz pont volt a különbség (12-22).

A sok eladott labda következtével a folytatásban növelte vezetését a Zágráb. A PINKK közel 5 percig nem tudott gyűrűbe találni. Amikor Kováts Nóra végre kosarat szerzett 30-14-re vezetett a vendég csapat. A 17. percben már 15 labdaeladásnál járó pécsiek Katona triplája ellenére húsz pontos hátrányba kerültek (14-34). Tomlison ugyan ponterősen játszott, de a félidőben így is tetemes volt a különbség (26-45).

A nagyszünetet követően úgy festett beállt a két csapat közti 20 pontos különbség (35-55). Roberto Hernandez igyekezett kevés bevethető játékosát folyamatosan forgatni, a 26. percben Győri révén elkezdett zárkózni a PINKK. Érkezett is a vendégek időkérése hiszen tíz pontra jött fel a magyar együttes (45-55). Nagyot hajtottak a pécsiek, a negyed végén Sarok kosarával rég látott közelségbe jutottak (49-57).

A hatékony védekezésnek köszönhetően Ivezic kosara hosszú zágrábi gólcsendet tört ment, de Tomlison kosarával így is hat pontra zárkózott a PINKK (53-59). Sajnos az erőltetett zárkózásban fáradni látszottak a hazaiak, 55-65-nél percekre beragadt az eredmény, majd a vendégek újítani is tudtak, eldöntve ezzel a mérkőzést. Az egyetlen légióssal, a sérült Iványi nélkül felálló PINKK-re ráfér az erősítés a nehéznek ígérkező folytatásban.

PINKK-Pécs: Ruják 6, Kováts N. 7, Sarok 7, Győri 10, Tomlinson 14. Csere: Adamecz 2, Őri 2, Katona 7/3.

Novi Zagreb: M. Dabovics 8, Babkina 16, Ivezic 18, Karcic 9, Ivankovic 10. Csere: Juric 4, Bura 4, Komplet 2, Semren, Dojkic 2.