Scsekics remeklésével nyert a Szekszárd

Igazi dobópárbajt vívott egymással a 38 pontot szóró szekszárdi Maja Scsekics és a 30-ig jutó Dragana Szvitlica. Ahogy a különcsatát, úgy az NBI-es bajnokit is az Atomerőmű KSC Szekszárd nyerte 90-79-re.

Atomerőmű KSC-Szekszárd – MTK-Budapest 90-79 (23-18, 23-23, 18-10, 26-28)

Zsinórban elszenvedett három vereség után igyekezett javítani az MTK a Szekszárd otthonában. A tolnaiak jobb formában fogadták a fővárosiakat, hiszen az elmúlt négy meccsükön csak a Győr tudta legyőzni őket.

A hazaiak kezdtek jobban, Maja Scsekics 2+1-ével 9-4-re vezettek. Az elmúlt időszakban jól teljesítő Singleton révén majd Dusanics kosaraival 21-9-re nőtt a Szekszárd előnye, de a negyed végén az ismét ponterős Szvitlica vezérletével egy 9-2-es szakaszt produkálva 23-18-ra zárkózott az MTK.

A folytatásban már tapadt Magyar Gergely csapatára az MTK, olyannyira, hogy a 15. percben Medgyessy majd Szvitlica távolijával a vezetést is átvették (27-29). Váltott vezetést láthattak a nézők a negyed hátralevő részében, aztán 37-37 után a remeklő Scsekics újított és 46-41-re vezetett csapata a nagyszünetben.

A fordulást követően szigorított védekezésén az Atomerőmű, így a vendégek sokáig nem találtak gyűrűbe, a 28. percig pedig csak büntetőből tudtak kosarat szerezni. A szekszárdiak eközben Zele kosarával 56-46-ra húztak el. Az MTK Orsó 2+1-ével jött vissza tízen belülre, de a 30. percben Stevan Csupics ellen ítéltek technikait a játékvezetők. Scsekics ugyan mindkét büntetőjét kihagyta, ám hármasával így is 64-51-re vezetett a KSC.

A záró szakaszban Studer Ágnes triplájával már 16 volt a különbség. Az extrát nyújtó Szvitlica vette hátára csapatát, amelynek eredményeként visszajött látótávolságon belülre az MTK (74-69). Medgyessy potenciális faultos kosara után akár négy pontra is feljöhettek volna a vendégek, ehelyett Scsekics 34. pontja már ismét közte tízet jelzett, innen pedig már nem volt visszaút. A hátvéd és Szvitlica igazi pontcsatát vívott, mindketten kimagasló teljesítményt nyújtottak.

Szekszárd: Studer Á. 7/3, Scsekics 38/12, Theodorán 2, Zele 18, Singleton 10. Csere: Dusanics 13, Kovalcsik, Studer Zs. 2, Hajdú, Simon A.

MTK: Medgyessy 8/3, Orsó 7, Vukov 11/3, Szvitlica 30/3, Bagi. Csere: Miháczi, Reiner 6, Baksa 7/3, Cymmer, Szabó V. 10/3.