Száz fölött a PEAC - Otthon bukott az MTK

A női NBI 17. fordulójában 102 pontot dobva győzött a PEAC a ZTE ellen, míg a Cegléd az MTK, a Szekszárd pedig a Vasas otthonában nyert.

PEAC-Pécs – ZTE NKK 102-80 (29-34, 23-20, 22-9, 28-17)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, vezette: Földházi, Hegedűs, Vida

A forduló szombati rangadóján a nagy valószínűséggel már biztosan hatodik ZTE az alapszakasz második helyét célzó PEAC-hoz látogatott. A zalaiak idén már több csapatot is megtréfáltak, ezúttal viszont rendkívül tartalékosan érkeztek Pécsre, hiszen Horváth Zsófia keresztszalag szakadás miatt az egész idényre kidőlt, míg Zele ujj-, Ambrus térdsérülés, Darida pedig influenza miatt hiányzott – Gáll Tamás csupán hat játékosára számíthatott.

Talán éppen emiatt, de nagyon felszabadultan kosaraztak a zalaiak, akik alaposan meglepték az általában hatékonyan védekező PEAC-ot, hiszen már az első negyedben 34 (!) pontot szórtak. A ZTE alacsony, mozgékony felállása pazar dobóformával párosult, MacKay vezetésével a félidőben is 54-52-re vezettek.

A fordulás után aztán szigorított addigi gyenge védekezésén a PEAC, ennek pedig meg is lett az eredménye. A szünet után beszálló Orozovics pedig támadásban adott új lendületet csapatának – a pécsiek egy 10-0-ás szakasszal léptek el és a záró szakaszban az érthetően teljesen elfáradó ZTE ellen végül magabiztosan, a száz pontot is elérve győztek.

Érdemes kiemelni, hogy a vendégeknél Samantha MacKay hat triplával 33 pontig jutott, míg hazai részről Destiny Williams 14 pontos, 18 lepattanós dupla-duplát hozott – mindössze 18 perc alatt.

PEAC: Hurst 21/15, Raksányi 13/6, N. Jovanovics 13/9, Kiss 11, T. Jovanovics 6.
Csere: Kaposi, Raus 6/6, Williams 14/3, Szücs 5/3, Orozovics 13, Pap.

ZTE: Nagy D. 20/6, Velkey 3/3, MacKay 33/18, Varga 7, Szélesy 11/3.
Csere: Jurkó  6.

MTK-Budapest – Ceglédi EKK 81-83 (26-23, 23-18, 14-18, 18-24)
Budapest, Városmajor, vezette: Minár, Kulcsár, Bognár

Óriási volt a tét a mérkőzésen, hiszen ceglédi siker esetén a CEKK biztosítja helyét a felsőházi rájátszásban, míg az MTK utolsó esélyébe kívánt kapaszkodni, hiszen veresége esetén már biztosan kilencedik.

Kiválóan kezdett az MTK, a hazaiak már kilenc ponttal is vezettek a nyitó negyedben. A félidőig biztosan tartották előnyüket a fővárosiak, 37-27 után a nagyszünetben végül Medgyessy és Turóczi vezetésével 49-41-re vezettek.

A fordulás után viszont folyamatosan látótávolságon belül maradt a Cegléd, az MTK viszont tartotta minimális előnyét. A végjátékban viszont teljesen összeomlottak a hazaiak, a 39. percben még 79-73-ra mentek, de Skorics és Lengyel pontjaival felzárkózott és át is vette a vezetést a CEKK. Böröndy tempójával az utolsó percben még 81-80-ra vezetett az MTK, de Hadzsovics ziccere után még a kihagyott ceglédi büntetők is belefértek. Ezzel az MTK biztosan nem lesz ott a legjobb nyolc között.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Iva Roglics brutális térdsérülést szenvedett. A hazaiak szerb légiósának kifordult a térdkalácsa, a mentők a pályáról begipszelt lábbal vitték el.

MTK: Medgyessy 19, Böröndy 9/3, Vukov 8/6, Roglics 8, Turóczi 26/3.
Csere: Baksa 4, Orsó 4, Zsilinszky 1, Szabó V., Orbán 2.

Cegléd: Hadzsovics 14, Szabó D. 3/3, Skorics 24/3, Serbán 2, Bozóki 18.
Csere: Kobolák 2, Filipowicz D. 2, Lengyel 8, Ruttner 7, Szepsi 3/3.

MKB-Euroleasing Vasas – Atomerőmű KSC Szekszárd 61-64 (15-11, 18-22, 18-14, 10-17)
Budapest, Pasarét, vezette: Gorka, Fodor, Rácz

Biztosította hetedik helyét az alapszakaszban a Szekszárd, amely talán idénybeli egyik leggyengébb játékát nyújtva tudott nyerni a fiatal Vasas otthonában. Az egész mérkőzésen fej-fej mellett haladt a két csapat, a félidei 33-33 után a Vasas tudott előrébb járni, de a záró szakaszban Scsekics hármasával 52-51-nél a tolnaiaknál volt az előny.

A végjátékban Aho bátor és eredményes betörésével újfent a Vasasnál volt vezetett (61-60). 21 másodperccel a vége előtt már-már úgy festett kivédekezi a Szekszárd támadását a Vasas, ám Scsekics nyolc méterről rámolt be egy hármast, amellyel el is döntötte a meccset, hiszen erre már nem érkezett válasz Krivacsevics Dragoljub tanítványaitól.

Vasas: Aho 19, Cymmer 5, Bajnóczi 7/3, Tóth T. 8, Határ 11.
Csere: Bagi 7, Farkas F. 4, Bach.

Szekszárd: Studer Zs. 3, Scsekics 23/12, Theodoreán 8, Mansare 10, Sztjepanovics 9.
Csere: Boskovics, Hajdu 6/6, Kovalcsik 2, Simon A. 3/3, Tamis,