Száz pont közelébe jutva nyert a PINKK

A PINKK-Pécsi 424 a papírformának megfelelően simán, 95-49-re nyert a továbbra is győzelem nélkül álló Ceglédi EKK ellen a Közép-Európai Ligában.

PINKK-Pécsi 424 – Ceglédi EKK 95-49 (16-8, 22-12, 28-16, 29-13)
Komló, Közép-Európai Liga, v.: Farkas, Jakab, Jurák

A PINKK a hétközi nemzetközi kupa búcsú után a Cegléd ellen igyekezett javítani a KEL-ben. A továbbra is nyeretlen vendégek sokáig tisztességesen tartották magukat. A 4. percben még 6-6 volt, utána viszont ellépett a PINKK, amely 5 percig nem engedett pontot a Ceglédnek. A negyed végén Vilipics törte meg a gólcsendet (16-8).

A folytatásban sem csökkent a baranyaiak védekezésének hatékonysága. Tomlinson pontjaival tíz fölé nőtt a különbség (20-8), majd nagyon rövid idő alatt már a húszas különbséget ostromolták. A PINKK összességében egy 10 perces szakaszt 20-2-re hozta (26-8). A félidő előtt húsz fölé ment a különbség, a nagyszünetben 38-20 volt az állás.

A nagyszünet után is hasonló volt a játék képe. Továbbra is jól védekeztek Roberto Hernandez játékosai, a 24. percbe fordulva Katona Szidónia hármasával 30 pont volt közte (54-24). Hazai részről Tomlinson alig 11 játékperce alatt már 17 pontnál járt, a tetemes különbség pedig a záró szakasz előtt is megmaradt.

Az utolsó negyed elején Ajdukovics és Serbán pontváltása vezette fel, a hazaiak magasemberének és a visszaálló Tomlinson pontjaival 40 pont volt már közte (81-41). A PINKK a papírformának megfelelően simán, végül közel 100 pontig jutva verte a továbbra is győzelem nélkül álló Ceglédet.

PINKK-Pécs: Iványi 6, Ruják 5/3, Sarok 10/6, Ajdukovics 17, Győri 8. Csere: Katona Sz. 9/3, Mincikova 8, Kováts N. 2, Tomlinson 24, Őri 4, Adamecz 2, Erős.

Ceglédi EKK: Hadzsovics 8, Skobel 6, Gorjanácz 8, Kobolák 4, Vilipics 8. Csere: Orbán, Filipowicz D. 4, Serbán 10, Szabó D. 2, Vasas.

Kipontozódott: Kováts N. (30.p.).