Szoros meccset vesztett a Vasas Szekszárdon

Az Atomerőmű KSC-Szekszárd 69-63-ra győzött az MKB Euroleasing Vasas ellen a női bajnokságban. A fiatal fővárosiak 17 pontos hátrányt dolgoztak le 3-ra, ám végül győztek a tolnaiak.

Atomerőmű KSC Szekszárd – MKB Euroleasing Vasas 69-63 (24-19, 14-10, 20-21, 11-13)
Szekszárd, NBI, 16. forduló, vezette: Jakab, Lövész, Gyuris.

Kiegyenlített első perceket hozott a mérkőzés. Hazai részről az ismét ponterősen játszó Zele, míg a vendégeknél Barnai és Süle volt rendre eredményes (8-9). A negyedet viszont a szekszárdiak zárták jobban, főleg légiósaik, Dusanics és Singleton révén 24-19-re vezettek.

A folytatásban aztán nagyon beragadt a Vasas: olyannyira, hogy közel 7 percig nem találtak a gyűrűbe. Így a tolnaiak többek között Hajdú két triplájának köszönhetően egy 12-0-ás szakaszt repítettek (36-19). Úgy tűnt hamar eldönti a meccset az Atom, de 38-21 után a félidő nyolc fővárosi kosárral zárult: Süle triplájával 38-29-et mutatott az eredményjelző.

A fordulás után megint ellépett a Szekszárd, a 25. percben Scsekics kosarával 16 pont volt a különbség (52-36), de a játékrész második felét nagyon megnyomta a Határt nélkülöző Vasas. Aho Nina duplájával tízen belülre, sőt Barnai duplájával 53-48-ra zárkóztak.

Nagyon jól tartotta magát a fiatal fővárosi alakulat, a 32. percbe fordulva Farkas Fanni kosarával csupán három pont volt a különbség (62-59). Talán a szoros állás miatt mindkét csapat idegesen kezdett játszani, aztán két perccel a vége előtt Dusanics távolija 67-61-re növelte az Atom előnyét, amelyet végül meg is őriztek.

Szekszárd: Scsekics 18/6, Studer Zs., Dusanics 12/3, Zele 10/3, Singleton 13. Csere: Simon 2, Studer Á. 4, Kovalcsik, Tamis 2, Theodoreán, Hajdú 8/6.

Vasas: Pál 5, Süle 23/12, Bajnóczi 4, Fejes F. 2, Barnai 17. Csere: Aho 6, Müller, Szabó F. 2, Farkas F. 4.