Tovább menetel a PEAC-Pécs

Az elrontott első negyed után szigorított védekezésén a PEAC-Pécs, amely fokozatosan zárkózva, a záró negyedben nagyot játszva végül 77-75-re nyert a Somorja otthonában.

SBK Samorin – PEAC-Pécs 75-77 (27-18, 11-14, 15-17, 22-28)
Somorja, Közép-Európai Liga, 12. forduló.

Kiválóan kezdett a sűrű menetelésben lévő PEAC. Horváth Lilla leindításból szerzett kosarával 8-2-re vezetett a magyar csapat, de Reid kosarával is még 5-11-et lehetett feljegyezni. Innen azonban egy 8-0-ás szakaszt repített a Somorja. Zseljko Djokics sűrűn forgatta csapatát, már az első negyed derekán mind a tíz játékosát pályára küldte. A 10. percbe fordulva nagyobb előnybe került a Somorja, többek között Bozóki Bettina kosarával 27-18-ra vezettek.

A folytatásban hosszú kosárcsend után a PEAC két amerikaija, Williams és Reid talált be (27-22). Jól védekezett ebben a negyedben a pécsi csapat, 5 és fél percig nem engedett pontot a Somorjának. Sajnos a pécsi csapat támadásban nem tudta ezt igazán kihasználni, így aztán Oravcova hármasával tízzel ment a Somorja (36-26). A nagyszünet előtt felzárkózott a PEAC, Jovanovics kosarával 38-32 volt az állás.

A nagyszünetet követően Vynichalova követett el sportszerűtlen hibát, a PEAC pedig Williams révén közelebb férkőzött (42-38). A baranyaiak több büntetőt is elhibáztak, a hármas vonal mögül pedig egyáltalán nem tudtak betalálni, de Williams továbbra is remekelt, így 42-42-nél befogták a Somorját. Ebben a negyedben már 11-nél járt az amerikai center, de hiba vette át a vezetést a PEAC, a negyed a hazaiaké volt, Sujova triplája után 53-47-re vezettek.

A záró szakaszban hamar kiegyenlített a Pécs, de a tavaly még Diósgyőrben játszó Skorics majd Sujova triplája ismét a Somorját juttatta előnybe (61-56). A 36. percben tíz elrontott pécsi triplakísérlet után Nagy-Bujdosó végre betalált távolról, és ha egy üzlet beindul alapon Fűrész hármasával már a PEAC vezetett (63-64). Rendkívül kiélezett végjátékba érkeztek a felek, hiszen folyamatosan váltott vezetést lehetett feljegyezni. 1:40-gyel a vége előtt Jaeschke ellen ítéltek támadóhibát, a hazai kispad pedig technikait kapott reklamálásért. A négy büntetőből hármat a helyére küldve 73-69-re ment a PEAC. Fűrész hármasánál már azt gondolhattuk megvan a meccs a magyar csapatnak, de Jaeschke két duplával hamar visszahozta azt csapatának (75-76). 9 másodperccel a vége előtt Jovanovics egy büntetőt bedobott, a túloldalon Vynuchalova viszont nem talált a gyűrűbe, így a PEAC folytatva jó sorozatát, újabb győzelmet aratott!

Somorja: Sujova 20/12, Slamova 2, Skorics 12/6, Vynuchalova 14, Jaeschke 12. Csere: Oravcova 5/3, Bozóki 4, Ivanova 6.

PEAC: Reid 14, Fűrész 7/6, Horváth L. 3, Nagy-Bujdosó 15/3, Williams 22. Csere: Kiss V. 2, Pap 3, Orozovics 6, Jovanovics 5, Nagy D.

Kipontozódott: Sujova (40. perc).