Továbbra is nyeretlen a Cegléd

Jól kezdett, de a második negyedbeli közel nyolc perces gólcsend megpecsételte a sereghajtó Ceglédi EKK dolgát a Rózsahegy ellen. A továbbra is nyeretlen CEKK végül 70-52-re veszített hazai pályán.

Ceglédi EKK – MBK Ruzomberok 52-70 (17-14, 5-21, 14-18, 16-17)
Cegléd, Közép-Európai Liga, 11. forduló, vezette:

Nem kezdett bíztatóan a sereghajtó és nyeretlen Cegléd a szebb napokat is megélő Rózsahegy ellen. A vendégek a negyed derekán már 10-3-ra vezettek, ekkor azonban ritmust váltott a Cegléd. Gorjanácz Ágnes rendkívül ponterősen játszott, 10. pontjával át is vette a vezetést a CEKK (13-12), amely a rutinos Vilipics büntetőivel végül 17-14-re vezetett tíz perc után.

A folytatásban Skobel is betalált és 20-16 volt az állás, ezt követően viszont nem várt ceglédi összeomlás következett. Csaknem nyolc perces gólcsend következett, hiába kért kétszer is időt Arkadiusz Koniecki edző a vendégek Murphy és Kmetova révén összességében 19 pontot szereztek ceglédi válasz nélkül…  A negyed végén Mányoky két büntetővel törte meg a borzasztóan hosszú góltalanságot (22-35).

A nagyszünet után sem találta támadásban a ritmust a CEKK, így a 23. percben Brezaniova hármasával már húsz pont volt közte (24-44). A nehéz helyzetbe kerülő magyar csapat mindent egy lapra feltéve próbált közelebb férkőzni, a már 15. pontos Gorjanácz kosarával ez 15 pontig sikerült (36-51).

A záró szakasz elején viszont ismét újított a Rózsahegy, az ex-pécsi Murphy újabb kosarával 22 pontra nőtt a különbség, végleg lerázva magáról a Ceglédet (36-58). A negyed derekán 25-tel is ment a Rózsahegy, innen aztán Orbán kosaraival tíz pontot is ledolgozott hátrányából a CEKK, a vereséget azonban nem kerülhette el.

CEKK: Skobel 7, Mányoky 2, Filipowicz D. 2, Gorjanácz 17/6, Vilipics 14. Csere: Serbán 2, Szabó D., Orbán 8, Vasas.

Rózsahegy: Brezaniova 16/6, Stalvant 9/3, Baburova 3, Kmetova 11/9, Murphy 20/3. Csere: Ristic 2, Vesterberg 4, Cernakova, Remenarova 2, Hadacova 1, Kudlickova 2.

Kipontozódott: Ristic (27. perc).

Kép: melbasket.eu