Végig futott az eredmény után a PINKK

Nagyon elrontott első negyedet követően csak futott az eredmény után a PINKK-Pécs az Európa Kupában és 61-52-re kikapott Franciaországban.

Basket Landes – PINKK-Pécsi 424 61-52 (21-4, 11-19, 12-14, 17-15)
Saint-Sever, Európa Kupa, H-csoport, 3. forduló

A francia bajnokság éllovasának otthonában lépett pályára az Európa Kupa 3. fordulójában a magyar bajnok PINKK-Pécs. A nemzetközi kupában a franciáknak egyelőre nem termett babér, holott első mérkőzéseiket hazai pályán játszották. Előbb 73-65-re kaptak ki a Namurtól, majd a Sopron is nyerni tudott (65-62-re). A PINKK viszont legutóbb, a Namur otthonában begyűjtötte első sikerét (75-69).

Már nem először fordult elő a szezon során, hogy nagyon beragadt az első negyedben a PINKK: 4-4-es állást követően ugyanis brutális rohamot produkáltak a hazaiak. Miközben Putnina 2. percben szerzett kosara után már nem találtak többet a gyűrűbe a pécsiek a negyed során, a franciák 17 pontot dobva elléptek (21-4).

Jókora hátrányból igyekezett talpra állnia Roberto Hernandez csapata, és elsősorban Adamecz pontjaival a 15. percben végre sikerült is visszajönni tíz ponton belülre (24-15). Sajnos Page-dzsel nehezen bírt a magyar csapat, így Őri negyedvégi triplája is csak a kilenc pontos különbséget tartotta (32-23).

A fordulást követően Gémes hármasa hozta rég látott távolságon belülre a PINKK-et, de Page továbbra is tarthatatlannak bizonyult. Ráadásul ahogy közeledni látszottak Keyék, mindig volt valaki a túloldalon, aki visszavesse a mieink zárkózási kísérleteit.

A záró szakaszban többször is csupán 7 pont volt a különbség, de 51-44 után megint Page villant, ezúttal a triplavonalon túlról. Hiába kért időt Roberto Hernandez, ez végleg eldöntötte a találkozót, amelyen a nagyon elrontott első negyedet követően végig csak futott az eredmény után a PINKK, amely ezzel második vereségét könyvelhette el az Európa Kupában.

Basket Landes: Guzman 9/3, Laborde 3, Baso-Melnbarde 4, Page 23/3, Stepanova 4. Csere: Plagnard 6/6, Le Gluher-Cano 3/3, El Gargati 2, Barennes 7/3.

PINKK-Pécs: Faulkner 9/3, Gémes-Sarok 6/6, Key 10/3, Őri 3/3, Putnina 9. Csere: Stewart 5, Ruják 3, Adamecz 6, Sánta, Nagy D. 1.

Fotó: pinkk.hu