Végig vezetve nyert a Sopron

Az első percektól fogva vezető Uniqa-Euroleasing Sopron magabiztos, 94-68-as győzelmet aratott a nyáron átalakuló, színmagyar MTK-Budapest otthonában.

MTK-Budapest – Uniqa-Euroleasing Sopron 68-94 (16-29, 17-19, 19-29, 16-17)
Budapest, Pasarét, NBI/A-csoport, 1. forduló, vezette: Balog, Rácz, Bognár

A két átalakult csapat csatáját a papírformának megfelelően a Sopron kezdte jobban. A távolság Simon Zsófia triplájával hamar átlépte a közte tízet, majd a 7. percben Hartley két távolijával már 18-cal vezettek (9-27). Az éppen Sopronból kölcsönbe érkező Böröndy kosaraival közelített az MTK, de tíz perc után így is 13 pont volt a különbség (16-29).

A folytatásban kiegyenlítődött a játék, de a távolság emiatt nem nagyon változott. A 16. percben Vincze hozta látótávolságon belülre az MTK-t (30-39), ekkor viszont a fiatal Kuttor tartotta a soproniakat. Hiába zárkózott fel jól Sztevan Csupics együttese, a félidő előtti percet elrontották, így Simon távolijával ismét meglépett a Sopron (33-48).

A nagyszünetet követően a soproniak kezdtek sokkal jobban, mindez pedig azt jelentette, hogy megint beállt a 18-20 pontos különbség. Hiába iparkodott Vincze és Barnai is, McBride és főleg Sztankovics bizonyult tarthatatlannak ekkor. A negyed utolsó percei pedig Szara Krnjicsről szóltak, mindez azt jelentette, hogy 77-50-re ment a Sopron.

A záró negyed ennek megfelelően nem hozott sok izgalmat, az MTK gyatra távoli (0/8) és büntető (12/24) mutatójának, valamint 23 eladott labdájának köszönhetően nem tudta megszorítani a végig magabiztosan vezető Sopront.

MTK: Medgyessy 8, Semsei 8, Orsó 4, Turóczi 4, Barnai 13. Csere: Böröndy V. 9, Vincze V. 17, Szabó V. 4, Orbán, Baksa 1, Zsilinszki.

Sopron: Ciglar 10/3, Hartley 10/6, McBride 11/3, Kuttor 7, Sztankovics 17. Csere: Krnjics 15, Simon Zs. 9/9, Zsovár 4, Crvendakics 11/3, Weninger, Licskai.

Fotó: wb-sopron.com