Visszavágott válogatottunknak Románia

Pénteken ismét összecsapott egymással a román és a magyar válogatott. Ezúttal román győzelem született.

A wbasket.hu portál összefoglalója:

A csütörtöki sikert követően ott folytatta, ahol abbahagyta a magyar csapat és a mérkőzés elején 6-0-ra sikerült ellépni. 10 perc után pedig 17-13-as előnyben voltunk. A második negyedben nagyot fordult a játék képe. A románok távoli dobásokkal fordítottak és az előnyük már a 15 pontot is elérte. A szünetben végül 39-26 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben kiegyenlített játékkal folytatódott a mérkőzés. Válogatottunk 10 pont alá jött, de a játékrész hajrájában ismét megugrott a differencia. A záró szakasz 61-46-ról érkezett el. Az utolsó 10 percben ismét faragtunk a különbségen, de a román siker nem forgott veszélyben.

Horti Dóra 17 ponttal és 15 lepattanóval dupla-duplát ért el. Vajda Anna pedig 11 pontig jutott.