Zalaegerszegen győzött a Szekszárd

Az Atomerőmű KSC Szekszárd zalaegerszegi győzelmével zárult a női NBI alapszakasza. A tolnaiak Maja Scsekics és Zele Dorina vezetésével 79-70-re győztek a ZTE NKK ellen.

ZTE NKK – Atomerőmű KSC-Szekszárd 70-79 (14-21, 21-18, 18-16, 17-22)
Zalaegerszeg, NBI, vezette: Bognár, Gorka, Tóth K.

Az alapszakasz záró mérkőzésén a második hely eléréséért küzdött egymással a ZTE és a Szekszárd. A tolnaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, Singleton kosara után 10-4-re vezettek. Knezevics révén közeledett a ZTE és a sérüléséből visszatérő Török is betalált, de a negyed végén így is 21-14-re mentek a vendégek.

A második negyed derekán Hajdú triplája és Scsekics kosara után 11 pontra nőtt a Szekszárd előnye (22-33). Javított védekezésén a Zalaegerszeg, Darida tripláival csökkent fokozatosan a különbség, egészen 35-37-ig jöttek fel, a félidőben végül 4 pont volt a távolság a felek között.

A nagyszünet után Scsekics és Zele kosaraival tartotta előnyét az Atom (42-49). A 25. percre viszont eltűntette a különbséget a ZTE, sőt Mányoky tempójával már a vezetést is átvették (50-49). Az ismét rendkívül ponterős Maja Scsekics vitte a hátán a Szekszárdot, amely 30 perc után ismét előnyben volt (53-57).

A záró negyedben a fiatal Studer Ágnes 2+1-ével 64-61-re még mindig a Szekszárd vezetett, de Darida újabb triplájával egyenlített a ZTE. Hajszálnyival, de rendre a vendégek jártak előrébb, az utolsó percbe fordulva Scsekics vezetésével és büntetőkkel biztosította győzelmét a Szekszárd. A tolnaiak ezzel 5-3-as mérleggel, míg a ZTE 3-5-tel zárta az alapszakaszt.

ZTE NKK: Fuisz 4, Darida 18/9, Czukor 11/3, Varga Zs. 12, Knezevics 9. Csere: Török 6, Fritz, Vágvölgyi, Horváth Zs. 6, Mányoky 4.

Szekszárd: Studer Á. 8, Scsekics 26/9, Theodorán, Zele 17, Singleton 7. Csere: Dusanics 6/3, Kovalcsik 4, Hajdú 7/3, Studer Zs. 2, Simon A. 2.

Kipontozódott: Darida (40. perc), Török (40. perc), Varga Zs. (40. perc), ill.: -.

Fotó: kscszekszard.hu