A Győr és a ZTE NKK kezdte győzelemmel a Göcsej Kupát

A Göcsej Kupa nyitónapján a nőknél a Győr és a ZTE NKK nyert - előbbi a PINKK-et, utóbbi a Crvena Zvezdát győzte le.

A ZTE NKK beszámolója a mai napról:

A Forest Hungary 48. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa nyitónapján a PINKK és a Győr feszült egymásnak. Az első negyedben még a pécsiek vezettek, majd a félidőre a Győr került előnybe. A nagyszünet után fokozatosan került fölénybe Völgyi Péter együttese és a 22 pontig jutó Fields vezérletével 89-69-re nyertek.

PINKK Pécsi 424- CMB Cargo Uni Győr 69-89 (26-20, 15-27, 8-14, 20-28)

PINKK Pécsi 424: Ruják 8/3, Benke 4, Slaughter 19/3, Samburska 9/3, Cheslek 14, csere: Kovalcsik 2, Sánta 5, Raus-, Gémes-Sarok 3, Jakovina 2, Zsilinszki 3, edző: Jens Tillman

UNI Győr: Czank 5/3, Fields 22/6, Laklóth 2, Goree 10, Krivacevic 17/3, csere: Szabó 2, Varga 10, Simon 9/3, Stepanova 10, Török 2, Markó-, edző: Völgyi Péter

A torna második mérkőzése némi késéssel kezdődött, mivel a szerb Crvena Zvezda együttesét feltartóztatták a határon és csak 16 órakor érkeztek meg Zalaegerszegre. A találkozó csak 16.30-kor kezdődhetett el.

Crvena Zvezda (SRB)- ZTE NKK 58-72 (17-24, 10-20, 18-12, 13-16)

Jv: Ádám J., Szalai Zs, Lovas P.

Crvena Zvezda: Prlija 5/3, Bigicevic 21/9, Katanic I. 2, Bojovic-, Stjepanovic 4, csere: Zukanovic 2, Katanic A.-, Jovanovic 4, Naumcev 10/6, Djordjevic 10/6, edző: Dragan Vukovic

ZTE NKK: Koziar 9/3, Kovács 9/3, Gorjanácz 7/3, Hegedüs-Őri 2, Parker 21, csere: Vincze -, Gáspár-Szalay 6, Jurkó 2, Pavel 16, Varga-, edző: Gáspár Dávid

Parker remek centerezésével indult a mérkőzés, amit Koizar egy hármassal toldott meg (0-5). Látszott, hogy a szerb csapat nehezen veszi fel a ritmust, mivel szinte a buszról leszállva kellett a pályára lépniük. A 4. percben Kovács hármasával már tíz ponttal vezettek a hazaiak (2-12). Az időkérés némileg felrázta a vendégeket és főleg a palánkok alatt használták ki a réseket és szereztek kosarakat (17-24).

A második játékrész elején Pavel is megrázta magát és újra tíz pontra nőtt a csapatok közötti távolság (21-31). A negyed felénél főleg védekezésben javult fel a ZTE NKK és a támadásaikat is rendre kosárral fejezték be. Harcosan és keményen játszottak a lányok. Parker nagyon élt a pályán és pontos játékával a félidőre 17 pontos előnyt szereztek (27-44).

A nagyszünet után állandósulni látszott a húsz pont körüli különbség, de a szerbek Bogicevic vezérletével folyamatosan dolgozták le hátrányukat. A negyed felénél hullámvölgybe kerültek az egerszegiek és ezt ellenfelük kihasználta. Gáspár Dávid sokat cserélt, de nem sikerült megtörnie a Zvezda lendületét (45-56).

Két percet kellett várni az első kosárra, a záró negyedben, amit Parker szerzett egy remek centerezés után. A szerb csapat rengeteg távolival próbálkozott, de ebben a játékrészben ezt pontatlanul tették. Gáspár-Szalay Virág többször is üres helyzetbe hozta Pavelt a palánk alatt és könnyű kosarakkal fokozatosan szakította le ellenfelét a ZTE NKK (47-70). Az utolsó három percben Naumcev hármasaival zárkózott a Zvezda és végül 14 pontos különbséggel, végig vezetve 58-72-re a ZTE NKK nyert.

A szombati napon a sorsolás szerint az első nap győztesei és vesztesei találkoznak.