A kitűnő védekezés volt az újabb siker kulcsa

Hatalmas küzdelemben egy igencsak kosárszegény meccsen megszerezte harmadik győzelmét a csehországi Klatoyban zajló U20-as, B-diviziós Európa-bajnokságon a magyar csapat. Fiataljaink hatalmas csatában, elsősorban remek védekezésük révén ezúttal Bulgária legjobbjait múlták felül.

Bulgária - Magyarország 38-41 (10-12, 12-5, 6-12, 10-12)

Magyarország: Baksa 2, FUISZ  7, Velkey 6/3, MANSARÉ 10, LICSKAI 8

Csere: Adamecz, Szabó F 1., Vágvölgyi 3, Czirják, Mányoky 2, Szabó B. 2

Csapatunk két, hatalmas küzdelemben kiharcolt sikerének értékét növeli, hogy Farkas Sándor az izraeliek ellen az akkor lázas Mansaré Mantyra, a másodikon pedig a nyitó összecsapáson nagyon hasznosan és jól játszó, ám térdsérülést szenvedett Katona Szidóniára nem számíthatott. Manty a csehek elleni bravúr alkalmával aztán a csapat egyik legjobbja lett, Szidóniával kapcsolatban viszont kérdéses, a torna során egyáltalán hadra fogható lesz-e.

A két meccs után veretlen válogatottunk az első három összecsapását elvesztő bolgárok, majd az első két meccsén szintén nyeretlenül maradó svájciak ellen játszik. A hét eleji "hármasugrás" utolsó nagy feladata a meccsről meccsre javuló játékot nyújtó, két veresége után következő két meccsét megnyerő s felkészülési mérkőzésen a mieinket is legyőző románok elleni, minden bizonnyal nagyon fontos összecsapás lesz.

Mansaré hamar megszerezte a vezetést, ám a bolgárok büntetőkkel fordítottak. Két és fél perc elteltével 3-2 vezetett az ellenfél,ami azonban ennél jóval aggasztóbbnak tűnt, hogy a személyi hibák tekintetében 5-0-ra "vezettünk".  Szerencsére két magas játékosunk, Licskai és Mansaré megvillant, vezetésükkel egy 5-0-s bő egy perccel fordítottak lányaink. Ezt követően a bolgárok üldözték a magyar csapatot, sőt a szakasz hajrájában egy bő 2 perces kosárcsendet kihasználva kiegyenlítettek. Ekkor szerezte a tornán első kosarát Vágvölgyi Petra, s az ő eredményessége révén csapatunk 2 pontos előnnyel zárta az első negyedet.

Gyengén, eladott labdákkal kezdték lányaink a második szakaszt, a két Kosztova kosarainak köszönhetően ellenfelünk 8-0-s futással kezdte a negyedet. Az első magyar kosarat több, mint 4 perc elteltével Velkey szerezte, igaz a találat 3 pontot ért. Ez sem dobta föl a csapatot, továbbra is rossz dobások, eladott labdák jellemezték a mieink játékát, lányaink futottak az eredmény és az ellenfél után. Szerencsére a félidő végén a bolgárok is visszaestek, illetve a védekezés jól működött, így a második negyedben mindössze 5 pontot szerezve csupán 5 pontos hátrányban voltak fiataljaink.

Bolgár kosárral kezdődött a második félidő. Több mint 2 és fél perc elteltével Fuisz szerezte az első magyar pontokat szünet után. Továbbra is hátrányban, de "látótávolságon belül" voltak lányaink. A szakasz hajrájában egy 6-0-sfutással, amelyben több játékosunk is aktivan részt vett visszaszerezték a vezetést a mieink. A szakasz Tyutyundzsieva, valamint az övénél sokkal egyszerűbb névvel megáldott Fuisz kosarával és egyetlen pontos magyar vezetéssel zárult.

A negyedik negyed pedig az addigi hatalmas harccal kezdődött, elején fej-fej mellett haladtak a felek. "Elhúztunk" 3-mall, feljöttek 1-re a bolgárok, így telt a negyed első fele.  Aztán a 37. percben sajnos újra fordult a kocka. Szerencsére Mányoky a legjobb pillanatban szerezte meg első kosarát. majd Dimotrova duplája fokozta az izgalmakat,meg az, hogy 5 másodpercre rá Mansaré volt eredményes. Több mint 2 percig állt hihetetlen izgalmak közepette 38-39 a táblán - szerencsére a mieink voltak a "vendégek". Aztán miután Mányoky 22 másodperccel a vége előtt a támadóidő végén eldobott hármasa után Velkey visszaszerezte a lepattanót, majd 7 másodperccel a befejezés előtt Licskai kosara bebiztosította az újabb magyar sikert,amellyel megőrizte veretlenségét Farkas Sándor együttese.