A megszakadt sorozatok fordulója

Sem veretlen, sem pedig nyeretlen csapat nincs már a Női Amatőr Női Bajnokság nyugati csoportjában. A múlt hét végéig makulátlan mérleggel álló TF nagy verésbe szaladt bele a BEAC fiataljainak otthonában, a nyeretlen Tata pedig egy hétközi alsóházi rangadón "elkapta" a MAFC-ot.

Keleti csoport

Szeged KE - Kecskeméti KC 81-50 (31-16, 16-17, 17-10, 17-7)

Az alföldi rangadót a hazaiak kezdték jobban, s a negyed közepén, amikor már amúgy is vezettek 14-9-re, egy Tóth Cecília vezette 9-2-vel megnyugtató előnyt szereztek. A kiegyenlített második 10 percet követően szünet után ismét egyértelműen a Szeged akarata érvényesült, így Mészárosné Kovács Andrea tanítványai több mint 30 pontos verést mértek a tartalékos, a Gereben-nővéreket nélkülöző Kecskemétre. Tóth Cecília 23/9 ponttal s 5 lepattanóval zárt, Horváth Zsanett pedig 13 ponttal, 8 lepattanóval s 5 gólpasszal. A vendégektől Kuli Orsolya (16/6 pont, 4 lepattanó) és Pogány Vivien (12 pont) jutott 10 fölé.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - NKE KTK-DSE 62-42 (13-15, 19-10, 23-7, 7-10)

Nem igazán tudta a múlt hét végi "Vasas-ölő" remeklését megismételni az NKE csapata Miskolcon. Hiába dobott kitűnően távolról a fővárosi együttes (7/15, 46,6% tripla), valósággal "lepattant" a diósgyőri fiatalokról. A lepattanózást 42-22-re nyerték a hazaiak, Arad Zsófia (17 pont, 12 lepattanó) és Sikora Emőke (17/3 pont, 7/8 mezőnyből) vezérletével a két középső negyedben "döntő csapást" mértek az NKE együttesére, s magabiztos győzelmet arattak.

Szolnoki MÁV SE - DEAC 53-65 (13-14, 11-13, 14-16, 15-22)

A hajrában kerekedett egyértelműen a házigazda szolnoki csapat fölé a DEAC. Kányási Veronikának (21 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz) ezúttal Imre Nóra (11 pont, 10 lepattanó) személyében kitűnő "szárnysegédje" akadt, ám a győzelemhez ez sem volt elég. Nem, mert bár a DEAC két "motorjának", Gál Annamáriának (14 pont, 2-2 lepattanó és gólpassz), valamint Göttlinger Annának (10 pont, 4/12 mezőnyből, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) nem volt kiemelkedően jó napja, Földvári Andrea (22 pont, 14 lepattanó) elő tudott lépni vezérré, s így a végére a DEAC felőrölte a Szolnok ellenállását. Döntő volt a szervezettebb, jobb csapatjáték, gólpasszok teintetében a DEAC 16-8 arányban múlta felül a hazai együttest.

Nyugati csoport

BKG DSE - PINKK SE 64-48 (11-13, 16-20, 14-8, 23-7)

A harmadik negyed hajrájában még 39-33-ra a Nagy Dorottya (18 pont, 12 lepattanó) vezette, ám mindössze 6 játékossal Szigetszentmiklósra érkező PINKK vezetett. A hátralévő 12 percet azonban 31-9-re nyerve, Shirian Fatime (16 pont, 12 lepattanó) vezérletével összességében magabiztos győzelmet aratott az egységes csapatmunkát nyújtó, s immáron Fejes Fruzsinával megerősített BKG, amelyben 3 játékos  - Fejes Fruzsina, Tarnai Zsuzsa és Czina-Ódry Anita - is 10-10 pontig jutott.

ELTE-BEAC Újbuda U23 - TFSE 68-44 (19-15, 13-6, 15-12, 21-11)

Váratlanul magabiztos rajt-cél győzelmet aratott a BEAC a találkozó előtt még veretlen TF ellen. Szabó Flóra gyorsan "berámolt" 6 pontjára építve 8-0-lal kezdtek a BEAC fiataljai. Németh Alma szerezte az első TF-kosarat, majd Varga Barbara "fújt ébresztőt" az éllovasnak, s az egy hete hét triplát beemelő Mányoky Juditnak is beesett egy távoli találat. Az első negyed második fele méltó volt a két élcsapathoz. A második negyedben ugyan az újabb triplát szerző Mányoky, valamint az egy-egy duplát és büntetőt szerző Bodnár Fanni jóvoltából a kosárszerzés összes válfaját bemutatta a TF, ám mindegyikből csupán egyet-egyet ért el. Az éllovast 6 ponton tartó BEAC Barnai Judit (22 pont, 12 lepattanó) vezérletével szünetig 10 pont fölé növelte előnyét.

A második félidő elején Karlócai Julianna próbálta versenyben tartani a TF-et. Ez ugyan sikerült neki, ám igazán közel nem tudott kerülni az éllovas vendéglátójához, állandósult a 10 pont körüli különbség. Ebben az is közrejátszott, hogy a BEAC játékosai kiválóan értékesítették a büntetőket (16/18, 89%). A záró szakasz előtt Pusztai Petra eredményessége jóvoltából már 14 ponttal "ment" a BEAC. A záró szakasz elején végképp leszakította a listavezetőt a BEAC, egy 7-0-lal kezdve 20 pont fölé nőtt előnye. A szakasz közepén volt még egy 7-0-s fellángolása a TF-nek, de a meccs végén Pusztai Petra két triplájára építve egy 10-0-s "dübörgéssel" lezárva a meccset tette fölényessé a győzelmét a BEAC. A TF játékosain látszott, hogy termük felújítása, valamint a vizsgaidőszak miatt az utóbbi hetekben keveset tudtak edzeni - de ez semmit nem von le a BEAC remekül teljesítő fiataljai sikerének értékéből.

Szombathelyi Egyetem - Tatabányai KC 64-84 (20-23, 13-16, 19-24, 12-21)

20 pontos különbség többféleképpen is kialakulhat. A Szombethely jól helytállt, s főleg az első félidőben remekül tartotta magát a Hepp-kupa ezüstérmese, a jóval tapasztaltabb játékosokkal rendelkező Tatabánya ellen. Gusztafik Lilla 17/12 pont, 4/4 tripla, 10 lepattanó, 8 gólpassz) óriásit játszott, s Szabó-Haklits Zsuzsa (16/6 pont, 8 lepattanó) is felnőtt mellé. Hogy nem tudta még szorosabbá tenni a meccset a hazai csapat az elsősorban azért történt meg, mert a Feigl-Uszkai centerpáros 4 pontot és 3 lepattanót hozott össze. A Tatabánya ismét egységes csapatmunkájának köszönhette a győzelmet, 5 játékosa is 10 pont fölé jutott. Szász Emese 17/3, Kovács Vanessza 16 (10 lepattanó), Szamosi Rita 15/12 (4/7 tripla, 5 gólpassz), Kaluha-Guti Alexandra 14/3, Mozsolics Judit 11 (6 gólpassz) pontot tett a közösbe, a 7 pontig jutó Fülöp Klaudia pedig Kovácshoz hasonlóan 10 lepattanót kaparintott meg.

Kanizsai Vadmacskák SE - Bajai NKK 73-62 (19-8, 19-16, 20-20, 15-18)

A bajaiak ezúttal nem tudták azt a teljesítményt megismételni, amelynek köszönhetően az elmúlt egy-másfél hónapban több remek eredményt ért el. Az első negyed közepéig tartották a lépést a hazai "vadmacskákkal" a bajai lányok, ám az első negyed második felében egy 11-2-vel elhúzott a Baja. A folytatásban gond nélkül őrizte előnyét a Nagykanizsa, volt már, hogy 15 ponttal is vezetett. A Baja bár küzdött, de azok után, hogy a meccs elején "elengedte" ellenfelét, a későbbiekben már nem tudta igazán szorossát tenni a találkozót. Fuisz Viktória 18 pontos, 11 lepattanós dupla-duplával fejezte be a meccset, Kardos Réka 20 pontot tett a közösbe, Fekete Csilla pedig 16 ponttal és 5 gólpasszal zárt nagykanizsai részről. A Bajában Pénes Kitti 12 pontos, 8 lepattanós teljesítménye érdemel dicséretet.

Tatai SE - MAFC 83-76 (20-16, 26-12, 19-14, 18-34)

Visszavágott a Tata a MAFC-nak a közelmúltban a fővárosban nagy csatában elveszített mérkőzésért. Az említett összecsapás végjátékában fontos pontokat szerző Horváth Enikőt nélkülöző MAFC-nak 30 percig túl sok köze nem volt a tatai találkozóhoz. A Tata csapatában több átlagon felüli egyéni teljesítmény is volt, Lendér Lilla  27/9 pontig és 13 lepattanóig jutott, Takács Emese 18 ponttal és 8 lepattanóval, Strupka Renáta pedig 14 ponttal és 7 gólpasszal zárt. 30 perc után 23 ponttal vezetett a tatai együttes. A negyedik negyedben "ébredő" MAFC Tillmann Dóra (24/15 pont, 4-4 szerzett labda és gólpassz) vezérletével ugyan hosszú hajrát nyitott, de ez csak a vereség mértékének kozmetikázására volt elég, Fülep Csilla (16/6 pont, 8 lepattanó) és Abaházy Anna (9 pont, 11 lepattanó) játéka emelhető még kia  MAFC-ból.

Fotó: Girgász Péter