A nagyobb tapasztalat döntött a soproniak javára!

A tétnek megfelelően igen idegesen kezdtek a csapatok, az első 12 (6-6) támadást elrontották a csapatok, s amikor már mindenki azt kezdte kérdezgetni, ki fog itt "gólt lőni", azaz kosarat dobni, Nagy-Bujdosó megszerezte a vezetést a hazaiaknak több mint 3 és negyed játékperc elteltével, Ettől kezdve felpörögtek az események, a győri vezető kosárra 3 duplával felelt a Sopron. A 6. perc végén megvolt az első duplázó, Fegyverneky második kosarát szerezte majd 2 büntetőt is bedobott. Ezzel 10-4-re vezettek a vendégek,Fűzy pedig időt kért. Utána az addig több tiszta helyzetet kihagyó, ám a pattanókat rendre mindkét oldalon megszerző Hollingsworth szerezte meg első pontjait, ám a következő soproni akciónál a tisztára játszott,s üresen hagyott Krnjics felelt erre. Igen jól megszervezte védekezését a kupavédő, Ciglar több eladott labda után az utolsó percben tudott először betörni - eredményes is volt belőle, majd egy labdaszerzés után Rasheed ziccere után is becsorgott a játékszer a soproni kosárba, 2 pontos vendégvezetéssel zárult a nyitó negyed.

A Sopron két vérbeli centerével, Hortival és Krnjiccsel kezdte a második negyedet, s erőltette is az ő megjátszásukat. "Epizodisták" villantak, Őri illetve Czank, majd zónára váltott a Sopron, s ez teljesen összezavarta a hazaiakat. Sorra adták el a labdákat s a Sopron Fűrész és Fegyerneky jóvoltából 8 ponttal meglépett. Hiába kért időt újra Fűzy, az erőlködő Ciglar ismét eladta a labdát, Horti kosara után pedig a soproni tábor 10-et számolt a hazaikra.

A hosszú győri kosárcsendet a pihenőjéből visszatérő Hollingsworth törte meg a negyed közepén. Fűzy zónát rendelt el, s meg is tört a soproniak lendülete, s egy 8-0-s futással 4 pontra jött föl a Győr. Soproni oldalon az elődöntőben hibázni képtelen. Kuraszovának semmi sem sikerült, a hazaiak pedig a félidő végén szinte a sírból visszahozva a félidő végére a döntőt, Simon hármasával egalizáltak.

Horti és Kuraszova kosarával indult a második félidő, majd tetézve a győri gondokat, Hollingsworth megkapta a 4. hibáját. Egy szellemes akció végén Vincze talált be, de ez sem nyugtatta meg a hazaiakat, a túloldalon viszont Horti két akcióból 6 pontot szerzett, triplája után kosár plusz büntetős akciót mutatott be. Visszatért Hollingsworth s gyorsan eladott 2 labdát, a szünet után pontosabban célzó Kuraszova újabb kosara után pedig ismét 10-zel "ment" a Sopron - a Győrt Simon próbálta versenyben tartani. Ő egyedül "kevés" volt a csapatként hatékony soproni zöld-sárgák ellen. A negyed hajrájában közelebb kerültek a védőhöz a hazai lányok, ám hogy igazán legyen a parti ahhoz kellett volna Hollingsworth két sikertelen büntetője.

Mintegy 19-re lapot kérve alacsony szerkezettel,  igazi center nélkül kezdte a záró szakaszt Fűzy Ákos csapata, a palánk alatt Őrivel s Nagy-Bujdosóval. Előbbi kosár plusz büntetős játékával indult a negyed. Fegyverneky lépett elő a kisebb hullámvölgybe került soproniaknál, betörések után közeli tempókból volt eredményes. Fűrész büntetői után pedig ismét a lélektani 10 pontos különbség tátongott a felek között a negyed közepén. A feladathoz a legmesszebbmenőkig felnövő Simon triplát dobott, majd a Kuraszova elleni sportszerűtlen hiba után Hollingsworth előbb kihagyta a büntetőket, majd a következő támadásnál a lepattanóért küzdve megkapta 5, hibáját. Bő másfél perccel a vége előtt Kuraszova is kipontozódott, de ez már nem osztott s szorzott.

A több, az ilyen hőfokú csatákhoz hozzászokott játékost felvonultató soproniak szünet után egyértelműen kontrollálták a mérkőzést, több játékosuk is átlagon felülit nyújtott, a győri csapatból pedig csak Simon Zsófia nőtt fel a feladathoz, többen is  valós tudásuk alatt játszottak, teljesen megérdemelten védte meg kupagyőzelmét a Sopron. Olekszandra Kuraszova pedig már, mint gyakorló anyuka az egyik, Horti Dóra csapatkapitány pedig a másik hálót vágta le a győri gyűrűről.

UNI Seat Győr - Uniqa Euroleasing Sopron 56-68  (10-12,17-15, 13-22, 16-19)

Győr, Női Magyar Kupa döntő, 1200 néző
Vezette: dr Vigh, Benczur, Papp

Győr: Ciglar 7, Simon 20/6, Rasheed 2, Nagy-Bujdosó 5, Hollingsworth 11
Cserék: Laklóth, Őri 5, Semsei 4, Vincze 2

Sopron: Fűrész 8, Fegyverneky 20, Kuraszova 10, Zavecz 4, Horti 16/3
Cserék: Krnjics 7, Czank 3, Németh

A négyes döntő All Star csapata: Fegyverneky Zsófia, Olekszandra Kuraszova  (Uniqa Euroleasing Sopron), Simon Zsóia (UNI Seat Győr), Alexandria Quigley (Pécs 2010), Szélesy Judit (ZTE NKK).

A négyes döntő legjobb játékosa: Fegyverneky Zsófia