A Népligetben is nyerni tudott a ZTE

Izgalmas, fordulatos rangadót nyert meg a Zalaegerszeg női csapata a Ferencváros otthonában, Vida Anna - bár nem ő volt a főszereplő - győzelemmel tért vissza a Fradi-pályára.

FTC - ZTE NKK 52-59
(7-9, 14-19, 22-14, 9-17)

Az óriási tétnek megfelelően igen idegesen kezdett a 4. helyért harcoló két színmagyar együttes. A nyitó szakaszt a ZTE nyerte -7-re de az eredményjelzőn akár az is állhatott volna: FTC - Zsovár Orsolya 7-9...

A Fradi 2/19-es "találati arányt" produkált, de 15-9-re nyerte az első 10 percben a lepattanóharcot, 6 pattanót a vendégek palánkja alatt megszerezve, hazai részről a maga 4 pontjával Turóczi szerezte a pontok több,mint a felét.

altA második negyed Vida duplájával kezdődött, ennek jó két és fél hónapja örültek volna a fradisták, most azonban, hogy a válogatott bedobó Franciaországból hazatérve a nagy rivális Zalaegerszegen kötött ki, már jóval kevésbé voltak boldogak a zöld-fehér  hívek. Englert és Süle kosaraival hamar egyenlített a Fradi, de a negyed közepén újra az egerszegiek következtek, s egy 8-0-s futással, Czukor vezetésével újra megugrottak. A félidő hajrájában, amikor a nem teljesen egészséges Horváth Zsófia pihent az egerszegieknél, a vendégek nem nagyon tudták megállítani Turóczit, aki szinte egymaga tartotta versenyben a hazaiakat. Amikor azonban újra szorossá tehette volna a meccset a Fradi, Szélesy dobott triplát, Varga kosara után pedig 10 pontra nőtt a zalaiak előnye. A félidő végeredményét Englert triplával állította be, szünetben 7 ponttal vezettek a vendégek.

Turóczi kosár plusz büntetős akciójával indult a második félidő, ám Bukovszki és Zsovár révén 4 ponttal felelt a ZTE, Szélesy pedig már a harmadik "sapkát" osztotta ki a hazaiaknak, azaz a harmadik blokkját mutatta be. Tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét a ZTE, amikor Turóczi egy triplát is beemelt. Ez lökést adott a Fradinak, a zalaiak lendülete pedig megtört. Englert is betalált távolról, Turóczi büntetőivel pedig egalizáltak a 8-0-s futást bemutató hazaiak. Gáll Tamás időt kért, csapata pedig új erőre kapott .Felpörgött a meccs, élvezetes, színvonalas lett a játék, a Fradiban Szlimák is megrázta magát, triplát dobott, majd dupla plusz büntetős akciója után átvette a vezetést a Fradi. Varga zsinórban szerzett 4 pontjával visszaszerezte a vezetést a ZTE, ám  a negyed újabb támadó lepattanó után Hegedűs kosarával egyetlen pontos hazai vezetéssel zárult.

Vida villanásaival - dupla, majd tripla - visszaszerezte a vezetést a ZTE. A hazaiak ismét kapkodtak, sok dobást rontottak, ráadásul legjobbjuk, Turóczi a 34 percben megkapta a 4. hibáját, Szélesy újabb duplája után ismét 6 ponttal vezetett a ZTE. A negyed közepe táján vagy 2 percig állt 45-51 az eredményjelzőn, a holtpontról Englert révén a hazaiak mozdultak el. Zsovár azonban ahogy a nyitó úgy a záró szakaszban is nagyot játszott, kritikus helyzetekben rendre tolt egyet csapata szekerén. Az utolsó percre fordulva Ruják kosarával 3 pontra jött föl a hazai csapat, ám az irányító létére a magát a mezőny legjobb lepattanózójává kinövő Bukovszki kosarával bebiztosította megérdemelt győzelmét a kiegyensúlyozottabb játékot nyújtó ZTE a hullámzó teljesítményt nyújtó Fradival szemben .

Érdekességek a statisztikából:

FTC: Túróczi (16 p., 4/10 dupla, 1/1 tripla, 5 bünt., 8 lep., 2 gp.), Szlimák (12 p., 2/9 dupla, 1/7 tripla, 5/7 bünt., 3-3 lep. és gp., Englert (10 p., 2/6 dupla, 2/7 tripa, 4 lep., 2 gp.), Ruják (4 p., 2/8 dupla, 0/2 tripla, 7 lep., 3-3 gp. és ea.).
ZTE: Zsovár (17 p., 6/12 dupla, 1/2 tripla, 2/2 bünt., 3-3 lep és ea., 5 szerz., 2 gp.) Szélesy (15 p., 4/11 dupla, 1/2 tripla, 4/4 bünt., 5-5 lep .és szerz., 2 gp., 3 blokk), Varga (8 p., 3/6 dupla, 2/2 bünt., 6 lep.), Vida (7 p., 2/9 dupla, 1/3 tripla, 3 lep), Bukovszki (6 p.,3/5 dupla, 0/1 tripla, 12 lep.).

Kép (slide): fradikosar.hu
Kép: ztenkk.hu