A végjáték a Soproné volt

Nagy-Bujdosó 8 másodperc elteltével megszerezte a vezetést, Horti remek bejátszás után, Hollingsworth őrizetéből kibújva egalizált. Jó iramban és magas színvonalú játékkal indult a rangadó, váltva vezettek a csapatok. A negyed közepe a bajnokcsapaté volt, Kuraszova és Zavecz villanásaival 5 ponttal megugrott a Sopron. Hazai szempontból jól jött Laklóth hármasa, amellyel tapadt a hazai együttes a címvédőre. A szakasz második felében mindkét oldalon becsúszott több eladott labda. Jó ideig Fűrész büntetőivel tartotta szűk előnyét a Sopron, ám a negyed hajrájában Nagy-Bujdosó eredményessége révén egyenlített a győri csapat, ám egy parádés Fegyverneky-szóló végén még szebb középtávoli dobással a vendégek 2 pontos (25-23) vezetésével zárult az első negyed.

Nagyon idegesen, rossz dobásokkal kezdett szünet után a Győr, ám ezt nem tudta kihasználni a Sopron, amelynek játékosai több lepattanót is visszaszereztek a hazai palánk alatt. Ciglar hagyott ki ajtó-ablak ziccert, majd még szabálytalankodott is, ám Nagy-Bujdosó és Hollingsworth pontjaival egalizált a Győr. Hogy fordítani ne tudjon, arról a korábbi csapata ellen remeklő, rendkívül eredményesen játszó Fűrész gondoskodott. 31-29-es soproni vezetésnél percekig "állt a tábla", nem született kosár, nagy rohanást láthattak a nézők, sok pontatlansággal. Rasheed révén a Győr mozdult el a holtpontról, s bár labdájuk volt a vezetés megszerzéséhez is, de ezúttal sem tudtak ezzel élni. A félidő hajrájában Fegyverneky rutinja segített a bajnokon, a szünetben 35-33-ra vezetett a bajnokcsapat.

Küzdelmes játékkal indult a második félidő, s a szünet után magára találó Ciglar hármasával fordított a Győr. Utána egy ideig megint nem esett kosár, majd a negyed közepén a hazaiak eladott labdái után indítások, rendezetlen védelem ellen szerzett kosarakkal egy 6-0-s futással fordítottak a vendégek. Ismét  a szokásos koreográfia következett, vezetett a Sopron,a Győr pedig futott az eredmény után. A szakasz hajrájában Krivacsevics egy akción belül megkapta a 3., majd a 4. személyi hibáját. Hollingsworth büntetőkkel egyenlített. A negyed végén váltott vezetéssel haladtak a felek, s végül e fordulatos negyed végén Krnjics duplája után maradt az első, s a második tíz prec végén is meglévő 2 pontos soproni vezetés  (51-49).

Gyorsan fordult a kocka a záró szakasz elején, Hollingsworth kosaraival átvette a vezetést a Győr. Soproni időkérés után zónaára állt át a vendégcsapat, amellyel meg is törte a győriek lendületét a bajnok. A névrokonok, a két Zsófi, Fegyverneky és Simon vívott látványos, kemény párharcot. A negyed közepe táján percekig állt 53-53 a táblán, a holtpontról Zavecz kosarával a Sopron mozdult el. Hiába kért időt Fűzy, a hazaiak nem találták a soproni zóna ellenszerét. Kőkemény lett a csata, szinte nem volt akció, amelynek során ne került volna a padlóra valaki. Három és fél perccel a befejezés előtt Nagy-Bujdosó kipontozódott, s győriek pedig sorra adták el a labdát, a bajnok egy 9-0-s futást bemutatva két és fél perccel a vége előtt 7 ponttal ellépett a bajnok. Ciglar törte meg a több, mint 5 perces győri kosárcsendet egy bravúros találattal, Bő egy perccel a vége előtt Krivacsevics egy támadó hibával kipontozódott,majd Rasheed büntetőivel 3-ra zárkózott fel a hazai együttes. A túloldalon Fegyverneky is büntetett, Rasheed elvesztette a labdát, Fűrész büntetőivel pedig eldőlt a meccs, s az ő hármasa adta meg a kegyelemdöfést a végén a Győrnek.

Végeredményben 67-57-re nyert a Sopron, úgy, hogy az utolsó percre fordulva csupán 3 pont volt az előnye. Döntő fordulatot jelentett a negyedik negyedben, hogy a vendégek zónája ellen sorra adták el a labdákat a hazai játékosok, s az akkor megszerzett előnnyel tudott nyerni a Sopron.

UNI SEAT Győr – UNIQA-Euroleasing Sopron 57-67 (23-25, 10-10, 16-16, 8-16)

Győr: Ciglar (13/3), Laklóth (5/3), Rasheed (7), Nagy-Bujdosó (16), Hollingsworth (12). Csere: Simon Zs. (4), Sujanova (-), Vincze V. (-), Őri (-). Vezetőedző: Fűzy Ákos

Sopron: Fegyverneky (10), Zavecz (11), Kurasova (10), Krivacsevics (8), Horti (6). Csere: Fűrész D. (18/6), Krnjics (4), Czank (-), Licskai (-). Vezetőedző: Székely Norbert

Érdekességek a statisztikából: Nagy-Bujdosó (16 p., 2 lep., 3 gólp., 5 fault), Ciglar (13 p., 5/10 mezőny, 3 lep, 4 gólp., 4 labdaeladás), Hollingsworth (12 p.,  lep., 5 fault), Rasheed (7 p., 2/9 mezőny), ill.: Fűrész (18 p., 4/11 mezőny, 8/8 büntető, 4 gólp.), Fegyverneky (10 p., 5 lep., 5 gólp.), Kurasova (10 p., 7 lep.), Krivacsevics (8 p., 3/9 mezőny, 2/6 büntető).

Képek: wb-sopron.hu (Tóth Zsombor)