Amatőr Női Bajnokság rájátszás: "bekezdett" a BEAC

A rájátszás zajlik az amatőr női bajnokságban. A felsőházban a BEAC két nagy különbségű diadallal kezdett, a címvédő TF pedig nagy küzdelemben nyert Nyíregyházán

Az 1-8. helyért

SZOESE-Sportiskola - ELTE-BEAC Újbuda 33-95 (10-24, 7-26, 8-17, 8-28)

Egy félidő után 50-17-re vezetett az ellentmondást nem tűrően kezdő BEAC, ekkor már sejthető volt, hogy kiütéses vendégsiker születik. A gólpasszok tekintetében volt nyomasztó fölényben a fővárosi együttes, e statisztikai kategóriában 25-4-re múlta felül ellenlábasát. Gusztafik Lillát (10 pont, 3/14-es mezőnymutató) és Czinder Andriennt (13/3 pont, 4/16-os mezőnymutató) leszámítva a hazaiaktól érdemi veszélyt más nem jelentett a vendégek kosarára. Süle Krisztina (28/9 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) egymaga csaknem annyi pontot szerzett, mint az egész Szombathely, és Pusztai Sára (11 pont, 9 gólpassz), Brixel (13 pont, 7 lepattanó), Szabó F. (12 pont, 9 lepattanó), valamint György (10 pont, 7 lepattanó) is sokat tett a BEAC erőt demonstráló rájátszást kezdő diadaláért.

Tatabányai Kosárlabda Club - Nyíregyházi Kosársuli 79-62 (22-12, 21-21, 17-18, 19-11)

Jó néhány átlag fölötti teljesítményének köszönhette magabiztos győzelmét a Tatabánya. Csicsai A-csoportos szinten produkált (21/3 pont, 8/14 mezőnyből, 11 lepattanó), Mozsolics 9/10-es büntetőzéssel jutott 17 pontig, Guti eredményessége mellett a játék szervezéséből is kivette részét (14/3 pont, 4 gólpassz), Ruttner dupla-dupla közelében járt (13 pont, 9/9 büntető 8 lepattanó), Fülöp pedig nagy mezőnymunkát végzett (6 pont, 15 lepattanó). Így aztán sikerült felülmúlni a szokásoknak megfelelően a Papp (20/3 pont, 7/21 mezőnyből, 5 gólpassz) és Farkasinszki (19 pont, 9/19 mezőnyből, 8 lepattanó) vezette szabolcsi hölgyeket.

ELTE-BEAC Újbuda - BKG DSE 76-41 (15-5, 21-8, 25-16, 15-12)

A mérkőzés már az első félidőben eldőlt, Balogh Judit csapata szünetben 36-13-ra vezetett Rónaszéki Szilvia tanítványai ellen. A BEAC újabb sima rajt-cél győzelmet aratott. Pusztai volt a vezér, 20 pontos (9/15 mezőnyből), 9 lepattanós és 6 gólpasszos produkciójával, Süle 14/6 pontot, a közelmúltban a csapathoz visszatérő Reiner 14 pontot és 7 lepattanót tett a "közösbe", és Pál is hasznosan (10 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) játszott. A vendégektől Tarnai - ő is inkább szünet után - volt egyedül igazán veszélyes a hazaiak kosarára, ő 5/14-es mezőnymutatóval és mind a 7 büntetőjét értékesítve jutott el 17 pontig, mellé 9 lepattanót szedett.

Szegedi Kosárlabda Egylet - Tatabányai Kosárlabda Club 80-63 (19-17, 22-6, 19-18, 20-22)

A második negyedben "robbantott", rimtust váltott a Szeged, s ezt a Tatabánya nem tudta követni, felvenni, így az összecsapás lényegében az 1. félidőben eldőlt. Egységes, jó csapatmunkájának köszönhetően érte el magabiztos győzelmét a Tisza-parti együttes, öten dobtak legalább 10 pontot. Szabó B. (17/3 pont, 8/19 mezőnyből), Kőházi (12/6 pont, 4/5 mezőnyből, 6 lepattanó), Kecskés (11/3 pont, 5/9 mezőnyből, 5 lepattanó), Martonosi (10 pont, 5/8 mezőnyből, 9 lepattanó, 5 gólpassz) és Mészáros (10 pont, 3/7 mezőnyből) vezérletével biztosan nyert a Szeged. A Tatabányában is volt négy játékos legalább 10 ponttal: Ruttner (17 pont, 7/16 mezőnyből, 7 lepattanó), Csicsai (14/3 pont, 4/11 mezőnyből, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Fülöp (13 pont, 5/10 mezőnyből, 5 lepattanó) és Guti (10/3 pont, 3/9 mezőnyből, 6 gólpassz), de a 22-6-os második negyed lényegében eldöntötte a meccset.

Nyíregyházi Kosársuli - TFSE 70-73 (18-16, 19-18, 19-19, 14-20)

Végig kiélezett, nagy csatában tudott nyerni a jobban hajrázó TF. Papp (21/6 pont, 7/18 mezőny, 4 gólpassz) és a jó hatékonysággal dolgozó, de gyengén büntetőző (18 pont, 8/12 mezőny, 2/6 büntető, 6 lepattanó, 4 gólpassz) Farkasinszki mellé felnőtt Sándorfi Dóra (21 pont, 7/11 mezőnyből, 10 lepattanó), de ez is kevés volt a sikerhez a nyírségieknek. És annak ellenére tudott nyerni a TF, hogy "nehéztüzérének", Mányokynak nem volt igazán jó napja. Olyan extra egyéni teljesítmények nem voltak a TF-nél, mint hazai oldalom, ám Németh Alma 4/8-as mezőnymutatóval, s mind a 7 bünteetőjét értékesítve 15 pontig jutott 5 lepattanóval, Karlócai Julianna 5/12-es mezőnymutatóval 14/3 ponttal és mellé 14 lepattanóval, azaz erős dupla-duplával zárt, Miháczi pedig remek, 6/7-es mezőnymutatóval jutott el 14-ig, de Lakatos 9/3, Bodnár 8, Balsay pedig 6 ponttal zárt, tehát a "kiegészítő emberek" révén múlta felül a TF a Nyíregyházhát.

SZOESE-Sportiskola - Nyíregyházi Kosársuli 73-90 (12-20, 23-21, 20-26, 18-23)

Kosarakban gazdag, látványos, nagy iramú meccsen elsősorban a lepattanózás 52-31-es, és a gólpassz kategória 26-13-as megnyerésével kerekedett a szombathelyiek fölé a Nyíregyháza. A szombathelyiek szekerét megint a Gusztafik (27 pont, 7 lepattanó)-Czinder (26/3 pont, 3 gólpassz) kettős húzta, ám előbbi 24, utóbbi pedig 25 mezőnykísérletből szerezte pontjait. Nyíregyházi részről két magas játékos, Farkasinszki (21 pont, 8/9 mezőnyből, 16 lepattanó, 5 gólpassz) és Sándorfi (24 pont, 10/17 mezőnyből, 8 lepattanó) volt a két húzóember, Gömze a mezőnyben volt hasznos (4 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), és Popenko (10 pont, 5/6 mezőnyből, 5 lepattanó), illetve Sándor (11 pont, 4 gólpassz) is sokat tett a vendégek magabiztos diadalért.