Ausztrália túl nagy falat volt válogatottunknak

Megkezdte szerepését női Universiade-válogatottunk az oroszországi Kazanyban zajló egyetemi világjátékokon. Gáll Tamás együttese a várakozásoknak megfelelően alulmaradt a sportágban nagyhatalomnak számító Ausztrália Universiade-válogatottjával szemben.

Ausztrália - Magyarország 79-53 (21-11, 20-9, 22-13, 16-20)

Bár Krivacsevics Tijana révén a mieink szereztek vezetést, centerünk kosarát egy 11-1-es ausztrál roham követte. Az első 7 magyar pontból hatot szerzett Krivacsevics. A negyed második felében Velkey és Bálint is villant, ekkor sikerült kiegyenlítetté tenni lett a játékot.

A második negyed elején ellenfelünk rátett még egy lapáttal, nem egészen 4 perc alatt egy 12-0-s rohammal - három dupla, két tripla - lényegében az egész meccset eldöntötték az ausztrálok. 4 perc 8 másodperc elteltével Mányoky szerezte csapatunk első pontját a második negyedben. Utána már Varga és Őri is eredményes volt, állandósult a 20 pont körüli különbség.

A második félidő kezdetén annak ellenére, hogy megnyugtató előnnyel vezettek, újfent nekidurálták magukat az ausztrálok. Egy 11-2-es rohammal 30 pontosra nőtt a távolság a két csapat között. Csapatunkban azért volt tartás,a hajrában sikerült kicsit kozmetikázni az eredményen, kezdetnek jó volt az egyik érmesélyes ellen szokni a torna légkörét.

A magyar csapat pontszerzői: Krivacsevics 21, Bálint 10, Őri 7/3, Varga 6, Mányoky 5/3, Velkey, Mansaré 2-2

A csoport másik mérkőzésén: Kína - Finnország 74-62