Az újonc első diadala

Érdekes, eseménydús hétvégén van túl a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság mezőnye. Megszerezte első győzelmét az újonc NKE, öt emberrel végigbírta a BKG elleni meccset, s győzött a PINKK.

Keleti csoport

Kecskeméti KC -Szegedi KE 65-62 (27-12, 15-15, 8-19, 14-15)

Az első percekben Soós Réka remeklése révén a Szeged tartani tudta a lépést a hazaiakkal. A nyitó negyed második felében azonban az akkor Pogány Vivien és Gereben Lívia vezette kecskemétiek szinte átrohantak a szegedieken, s 17-1-re nyerve a negyed második felét, jelentős előnyt szereztek. A második negyedben volt már 20 pont is a KKC előny, szünetben maradt az első negyed végi 15 pontos különbség.

A második félidőt egységes csapatmunkával, 8-2-vel kezdve 10 ponton belülre került a Szeged, ám a Gereben nővérek nem engedték igazán szorossá tenni a meccset. A szakasz közepén Radócz Fanni triplája egy 11-2-es szegedi rohamot indított útjára, a záró etap előtt 4 pontra olvadt a hazai előny. A záró szakasz elején a Gereben nővérek jóvoltából újra meglépett a szakaszt 6-2-vel indító Kecskemét. A Szeged a triplát is dobó Földi Alexandra vezérletével megnyitotta ugyan a hosszú hajrát, 1 pontra is feljött, de fordítani nem tudott.

Vasas Akadémia - Kiss Lenke KS 86-57 (16-13, 23-12, 26-17, 21-15)

Egy negyeden át tudta tartani a lépést a Vasassal Kiss Lenke kosársulijának csapata. Ekkor még szépen megoszlottak a pontok a vendégeknél. A második negyed első felét 12-0-ra nyerve lényegében el is döntötte a meccset a maga javára a Vasas. Szünet után a kiegyensúlyozott csapatjátékot mutató hazaiakkal szemben a vendégek részéről egyedül a 16 pontjával az egész mezőny legeredményesebb játékosának bizonyuló Berényi Luca jelentett nagyobb veszélyt a hazai gyűrűre. A Vasasból Wéber Fruzsina a maga 15/3 pontját igen jó, 70%-os (7/10) mezőnymutatóval érte el, Gundel-Takács Anna pedig 8 pontja mellé 6 gólpasszt osztott ki társainak.

DEAC-Szolnoki MÁV SE 61-53 (11-13, 13-14, 24-15, 13-11)

Kapkodva kezdtek a csapatok, a nyitó szakasz közepén 3-0-ra vezetett a Szolnok. Jobbára, ha szűken is, de a vendégek vezettek. Jó játékkal indult a második negyed, ám a félidő hajrájában percekig nem esett kosár. A második félidőt a nagyot alakító Göttlinger Anna (21/6 pont, 20 lepattanó) vezérletével a DEAC kezdte jobban, s hamar fordított. Ha apránként is, de fokozatosan növelte előnyét a hazai csapat, noha Kányási Veronika (22/6 pont, - igaz, 23 rádobásból - 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Imre Nóra (15 pont, 5 lepattanó) mindent megtett azért, hogy versenyben maradjon a Szolnok. Küzdelmes meccsen nyert a hazai együttes.

NKE kTK-DSE - Aluinvent DVTK Miskolc U23 50-49 (11-16, 18-15, 11-8, 10-10)

Kellett 5 perc, amíg a hazaiak felvették a meccs ritmusát, ám ezalatt a miskolci fiatalok 11-3-ra elhúztak. Küzdelmes, de elég sok rossz dobással tarkított meccsen a hazaiak szívós munkával fokozatosan dolgozták le hátrányukat. Ez a második negyed közepén sikerült egy 13-4-es rohammal 4 ponttal vezetett is az újonc. A félidő végén azonban egy 6-0-t bemutatva visszaszerezték a vezetést a Diósgyőr fiataljai. Szünet után, bár fordulatos volt a meccs, nem nagyon eresztették egymást a felek. Volt, hogy a Diósgyőr vezetett 4-gyel, majd az NKE 3-mal. A záró szakasz közepén 6-tal ellépett a NKE, s ebből 1-et a megtartott a végéig. Érdekes színfoltja volt a meccsnek Aradi Zsanett (NKE, 17 pont, 11 lepattanó) és Arad Zsófia (Diósgyőr, 10-10 pont és lepattanó) párharca.

Nyugati csoport

PINKK SE - BKG DSE 65-59 (21-21, 13-12, 14-14, 15-12)

Öt játékossal játszotta, s bírta végig a meccset a PINKK. 25 percig szoros volt a meccs, s akkor a csere nélkül játszó PINKK lépett el 10 ponttal, ám a negyed hajrában a szigetszentmiklósiak egy 8-1-gyel feljöttek 3 pontra. A záró szakasz közepén azonban a vendégek számára szinte tarthatatlan Nagy Dorottya (34 pont, 9 lepattanó) eredményessége révén újra ellépett 10-zel a PINKK, s 6 pontot megtartott előnyéből. A vendégektől Shirian (17 pont, 6 lepattanó) és Lantos (13 pont, 6 lepattanó) emelhető ki.

Tatabányai KC - Szombathelyi Egyetem 80-63 (23-28, 24-8, 16-18, 18-9)

Szédületes kosáresőt hozott az első negyed, elsősorban a meccs elején lendületesen játszó, káprázatos dobóformát kifogó szombathelyiek jóvoltából. A második 10 percben Szamosi Rita (22/15 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével egyértelműen átvette a játék irányítását a Tatabánya, amely szünetben már 11 ponttal vezetett. Bár térfélcsere után ismét magukra találtak a Gusztafik Lilla (19 pont, 7 lepattanó, 5-5 gólpassz, szerzett és eladott labda) vezette szombathelyiek, a nagyobb játékerőt képviselő hazai csapat a záró szakaszban rátett még egy lapáttal, s biztosan nyerte a fordulatos meccset.

TFSE - ELTE-BEAC-Újbuda U23 113-26 (32-3, 24-5, 26-11, 31-7)

A vendég BEAC csapatából ezúttal hiányoztak az első csapatnál edző fiatalok, akik a másnapi ZTE elleni élvonalbeli bajnokira készültek, így a látogatók kadett csapatukkal léptek pályára. Felnőtt hölgyek játszottak kamasz lányokkal, s ennek megfelelően igen egyoldalú volt a játék. A jelentős fizikai fölényben lévő TF a meccs elején tetszés szerint szerezte kosarait, 21-0 után a 7. percben találtak be először a BEAC fiataljai, akiktől szép részsiker volt, hogy a harmadik negyed első felében kiegyenlítetté tudták tenni a játéot. A TF pedig megtisztelte azzal ellenfelét, hogy végig teljes erőbedobással játszott.