B33: Szegedi 4. hely a nőknél

Miután a két kínai csapat gyorsan "lealibizte" az elődöntőjét, az ázsiaiak frissebb második csapata e nem kifejezetten sportszerű előzmény után megverte az olaszok elleni meccstől érthetően fáradt szegedieket. A férfidöntőben a román csapatban szerepelt a jászberényiek által leigazolt, a magyar állampolgárságot tavaly megkapó Török Roland. A szombathelyi Bencze Vivien bronzérmes lett a tripladobó viadalon.

A másik női elődöntőnek a kínaiak komolytalan kosarazgatása címet lehetne adni. A két ázsiai alakulat célja láthatóan ugyanaz volt: minél kisebb energiabefektetéssel túljutni a "házi ütközeten", hogy több erő maradjon a döntőre, illetve a bronzmeccsre... Ez sikerült is, méghozzá annak köszönhetően, hogy a mindenkori védekező csapat játékosai gyakorlatilag VIP-jegyet váltottak az ellenfél támadásaihoz - ők nézhették a legközelebbről a másik fél akcióit. Egy olyan mérkőzésen, amelyről méltán állíthatjuk, hogy a sport megcsúfolása volt, a kínai I. csapat 7 és fél perc alatt 21-12-re nyert - elképzelhető, milyen "agresszív" védekezés mellett...

Az olaszok elődöntője a szerb második csapattal azonban mindenért kárpótolta a nézőket.  Természetesen óriási buzdítást kaptak a hazai srácok, akik 12-8-as hátrányból 3 játékossal végigjátszva a meccset - úgy tűnt, a "leggyengébb láncszemet" nem aktiválják - szenzációs dobóformát mutatva 21-15-re nyertek. Csendben megjegyezzük, ez a gárda a magyar második csapatot, az ELTE-legénységét "csak" 21-17-re verte...

Következett a női ügyességi verseny 3 kínai, 1 olasz és 1 magyar lánnyal, a szombathelyi Orbán Johannával. Labdavezetés székek között, passzolás "célba", majd újra labdavezetés vissza hát mögött és ziccerdobás volt a feladat. A pályára lépésekor egyértelműen Johanna kapta a legnagyobb tapsot, a leggyorsabb azonban két kínai lány volt, "szétlövés" után a legjobb játékosuk diadalmaskodott, bizonyos Li Csüan.

Következett a szerb és a román első csapat elődöntője, a pályán a román csapat ászaként a jászberényiek új szerzeményével Török Rolanddal. Remek párharcot vívott a szerbek kitűnő centerével Marko Szamanoviccsal - neki is helye lenne  a magyar élvonalban akár 4-es akár 5-ös poszton.. A csapata első 7 pontjából 5-öt szerző Török vezérletével 7-2-re megugrottak a románok a sérülés miatt csere nélkül játszó hazaiak ellen. Amikor kezdett szorossá válni a parti, a magyar állampolgárságot tavaly megkapó kitűnőség duplával - a rendes kosárlabdában ez tripla - hűtötte le átmenetileg a kedélyeket. "Párja" azonban új erőre kapott s egy sima, majd egy dupla kosara után egál lett a parti. A káprázatos centerpárharc mellett a végjátékban a románok részéről beesett 2 dupla a kisemberektől. 17-13-as vezetésük után újra jött Szamanovics s 1-re hozta fel övéit. A végjátékban a románok bedobták büntetőiket, s pazar meccsen 19-16-ra győztek.

A "koedukált" büntetődobó versenyben a szombathelyi Handler Kinga révén voltunk érdekeltek, sőt az előző összecsapás hőse, Török Roland
is benevezett. Itt éppen lemaradva a dobogóról érdekes körülmények között lett 4-ik. A szabályok szerint vagy 3 körrel korábban kieső hazai versenyző tovább dobott, mintha mi sem történt volna, s meg sem állt végül a 2. helyig. Hiába, a hazai pálya előpnye...

Következett a szegediek meccse a kínai második csapat ellen a bronzéremért. A két alakulat a csoportban már "összefutott", akkor egy némi labdázással vegyített harcművészeti bemutatóban az ázsiaiak bizonyultak jobbnak.

Kina II - Magyarország I 11-6
Magyarország: Kováts 5, Tóth 1, Békefi, Földi.

Ügyes akcióval az ázsiaiak szereztek vezetést, "lelazsált" elődöntőjük után, még ha később is volt, mint a szegediek gigászi csatája az olaszok ellen, frissebbeknek tűntek. Keménységben felvették a versenyt a lányok a kínaiakkal, megesett, hogy ők néztek szenvedő arccal a bírákra. Ám sajnos amíg a kinaiak dobásai beestek,  a fáradtabb szegediek kísérletei rendre leperdültek a gyűrűről, 4 perc elteltével 6-0 volt - sajnos nem ide. Egész egyszerűen "bedeszkázták"a gyűrűt a szegedi lányok számára, akár közelről,akár távolról próbálkoztak. Hat és fél perc elteltével Tóth "Cili" törte meg a magyar kosárcsendet, majd Kováts is betalált - a kínaiak megálltak 6-nál.a roppant harcos szegedi védekezés miatt. Szikrázó csata folyt a pályán, a közönség szimpátiáját egyértelműen a szegedi lányok élvezték. Kováts kosaraival sikerült szorossá tenni a meccset, ám a kínaiak jól dobták a büntetőket, és nyertek, de a nem kifejezetten sportszerű előzmények miatt a bronzmeccs erkölcsi győztese a szegedi együttes.

Következett a női tripladobó verseny. A résztvevők messze-messze elmaradtak a selejtezőben nyújtott teljesítményüktől. A kvalifikációban 8 találattal a legjobban teljesítő szombathelyi Bencze Vivien első dobóként - nem lehetett bemelegíteni - és 3 találattal bronzérmes lett a győztes román és a második kínai játékos mögött.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus