Döntőben a Sopron

Zalaegerszegen is nyert, így a döntőbe jutott a Sopron. A Pécs ma hazai pályán javíthat a Győr ellen. - A Vasas kisöpörte a Baját, míg a Fradi visszavette a pályaelőnyt a Szekszárd ellen.

A címvédő UNIQA Euroleasing Sopron az első mérkőzésen hazai pályán aratott 86-65-ös sikert követően Zalaegerszegen is győzni tudott a ZTE NKK ellen, így 2-0-s összesítéssel bejutott a bajnoki fináléba.

A hazaiaknál Vida, Szélesy és Bukovszki is vírusos megbetegedéssel küzdött, így Gáll Tamás meglehetősen tartalékos csapattal tudott csak felállni. Ennek ellenére egy félidőn át kiválóan tartották magukat a zalaiak, de igen korán, már a 17. percben kipontozódott Varga Zsófia is, így tovább szűkültek a variációs lehetőségeik.
A második félidőben aztán feljebb tudott kapcsolni a Sopron, és főleg a palánkok alatt tudtak fölénybe kerülni. A bajnok ezzel a veretlenségét megőrizve jutott be a döntőbe, míg a ZTE a bronzért küzdhet majd.

ZTE NKK – UNIQA Euroleasing Sopron 51-68 (16-17, 13-13, 12-20, 10-18)

Ld.: Szalay (14/6), Czukor (12/3), Zsovár (11/3), Horváth Zs. (8), Varga Zs. (5), ill.: Krnjics (16), Horti (14), Fűrész (12/6), Gorbunova-Kuraszova (9/3), Fegyverneky (7).

A másik elődöntőben a mai napon (április 8-án) 18 órakor Pécsett az UNI SEAT Győrt fogadja a Pécs 2010. Az első összecsapáson a győriek 82-74-re győztek és 1-0-ra vezetnek a két győzelemig tartó párharcban.

Az 5-8. helyért vívott mérkőzések közül a Vasas-Baja párharc első összecsapásán 71-53-ra nyertek Pasaréten a hazaiak, majd a visszavágón is magabiztos győzelmet arattak.

A Baja az alapszakaszhoz képest alaposan meggyengülve szerepelt már a rájátszásban, a Vasas pedig mindezt kihasználva két találkozó alatt döntötte el a párharcot. A visszavágón a második negyedtől fordította a maga javára a meccset a Vasas. Diósadi Deák Éva tanítványai ezzel történelmi tette hajtottak végre, hiszen a 6. helynél rosszabb helyen már nem végezhetnek a 2011/2012-es évadban.

Bajai NKK – Vasas Basket 62-71 (19-18, 12-22, 17-20, 14-11)

Ld.: Scsekics (20/9), Szabó P. (17/3), Gorjanácz (10), Theodoreán (8), Kühn (5/3), ill.: Teilane (14), Pusztai (13), Adamecz (12), Katona Sz. (11/3), Bajnóczi (6/6).

A másik párharcban jókora meglepetésre az első mérkőzésen 74-72-re nyert a Népligetben a Szekszárd. A második összecsapás így igen nagy csatára volt kilátás és nem is okoztak csalódást a felek – a félidőben is még egyenlő volt az állás. A Fradinál Szlimák Hajnalka extraklasszis teljesítménnyel rukkolt elő: öt perc alatt három triplája is kellett a győzelmükhöz, amely teljesen megérdemelt volt.

A harmadik, mindent eldöntő mérkőzésre csütörtökön kerül sor, ismét a Népligetben.

Atomerőmű KSC-Szekszárd – FTC 68-76 (18-18, 18-18, 15-21, 19-19)

Ld.: Bálint (16), Cvetanovics (14), Zele (12/3), Marics (10/3), Medgyessy (5), ill.: Szlimák (23/9), Ruják (11), Englert (9), Kovács K. (9/3), Hegedűs R. (7/3).

Kép: ztenkk.hu
Kép (slide): zalaihirlap.hu