Egy ponttal nyert a PINKK ellen a Szekszárd

A 76-75-ös eredménnyel záruló találkozón nyolc hazai és hét vendég játékos lépett pályára - a két tréner is elmondta a véleményét.

A kscszekszard.hu beszámolója:

Felkészülési mérkőzés

Atomerőmű KSC Szekszárd - PINKK Pécsi 424 76-75 (33-11, 19-24, 10-18, 14-22)
Szekszárd, 150 néző. Vezette: Radnóti, Maár, Domokos.

Szekszárd: Studer Á. 10/6, Studer Zs. 17/9, Theodoreán 17/3, Bálint 16, Mansaré 10. Csere: Antóni 2, Kiss 2, Vincze 2. Edző: Djokics Zseljko.
Pécs: Sánta 11/6, Ruják 19/9, Sarok 17/9, Zsilinszki 7, Kovalcsik 2. Csere: Benke 13/9, Csukics 6. Edző: Jens Tillman.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 13-2. 10. p.: 33-8. 12. p.: 33-17. 20. p.: 52-33. 25. p.: 56-49. 32. p.: 65-55. 38. p.: 73-72.

Kipontozódott: Kovalcsik (28. p.), Sarok (38. p.).

Djokics Zseljko: – Klasszikus első meccs volt a sok edzés után. Az első negyedben nagyon jól játszottunk, harminchárom pontot dobtunk, majdnem annyit, mint az utána következő három játékrészben összesen. Örülök annak, hogy mindenki játszott és senki nem szenvedett sérülést. Kiss Virágnak ez volt az első mérkőzése két év kihagyás után, a fault problémák miatt egy kicsit többet is kellett játszania, mint amit előzetesen terveztük. Most másfél nap pihenés következik, hétfőtől pedig Szara Krnjics, Maja Erkic és Teja Oblak érkezésével már majdnem teljes kerettel folytatjuk a felkészülést – Erica McCall a WNBA miatt kicsit később fog csatlakozni hozzánk. Köszönöm a PINKK-nek, hogy eljöttek edzőmérkőzést játszani, a lányoknak pedig gratulálok az első győzelemhez!

Jens Tillman: – Az első félidőben idegesen kezdtünk, az ellenfél viszont nagyon jól és okosan játszott. Kihasználták a gyengeségeinket, elzárás-leválásból sok könnyű kosarat dobtak. A második játékrészben ellenfelünk kissé elfáradt, nekünk viszont sikerült néhány nehezebb külső dobást értékesíteni. Alacsony szerkezetben játszottunk, de nagyot küzdöttek a lányok, és azt csinálták, amit az elejétől vártunk tőlük. Úgy gondolom, hogy hasznos mérkőzést játszottunk egy jó csapat ellen.