Egyetemi Eb: A meccs elveszett, a tartás megmaradt

A 7. perc elején 20-1-es hátrányban volt az "öltözőben maradó" pécsi csapat az orosz egyetemi bajnokcsapat ellen. Tálos Zoltán tanítványai szünet után bizonyították, hogy van tartásuk, de nem tudták igazán szorossá tenni a meccset, így a 11. helyen végeztek az egyetemi Eb-n.

Pécs - Vlagyivosztok 58 - 66  (12-26, 5-15, 17-13, 24-12)

Tálos Zoltán tanítványai abban a reményben vágtak neki utolsó meccsüknek az Eb-n, a "világ végi" Vlagyivosztok elleni mérkőzésnek, hogy egy esetleges nagy különbségű győzelemmel megcsíphetik a 9. helyet.

Az orosz lányok szereztek vezetést, kezdetben úgy tűnt, ők pörögtek föl jobban. A Pécs első pontját 2 perc 17 másodperc elteltével 1 büntető értékesítve Ignácz Dorottya szerezte, ám nem csoda, hogy egy percre rá a szakvezető időkéréssel próbálta felrázni tompán mozgó tanítványait. Finoman fogalmazva sem indult úgy, hogy nagy különbségű pécsi győzelem lesz a vég - éppen ellenkezőleg - ráadásul a távol-keletieknek minden beesett, miközben as pécsi lányok dobásokig sem nagyon jutottak mert eladták a labdákat. A 7. percben, 20-1 (!)-es orosz vezetésnél Tálos Zoltán a második idejét is kikérte, utána pedig Ignácz megszerezte az első pécsi mezőnykosarat. Seri Éva is magára talált, s a Pécs a szakasz második felében kicsit közelebb került ellenfeléhez.

A második negyed elején egymás hibáiból éltek a csapatok, több mint 2 percet kellett várni az első kosárra - az oroszok szerezték. Kovács Petra mutatós triplával felelt. Kimondottan alacsony szerkezetre váltott Tálos, reménykedve a megtáltosodásban. A helyzetek kialakításáig nem is volt gond, a befejezések azonban megint nem sikerültek, s ismét közel 20 pontra nőtt az orosz előny. Ziccerek sorát hagyták ki a pécsi hölgyek, a 17. percben egy triplával 20 pont fölé nőtt a hátrány, úgy tűnt a vlagyivosztokiak mostanra küzdötték le a 9 órás időeltolódás okozta nehézségeket, a megfogyatkozó - Raus Barbara is megsérült - pécsi csapat pedig a sorozat végére teljesen elkészült erejével.

A második félidő Szabó Enikő két kosarával kezdődött, majd Kovács triplájával sikerült 20 ponton belülre kerülni, rögtöni időt is kért az oroszok edzője. Seri ügyes kosarát lépéshiba miatt elvették a játékvezetők. 15 és 20 pont közötti orosz vezetés mellett zajlott a játék, amikor az oroszok egyik amúgy igen csinos játékosa az alapvonal felé pattogó labdáért rohanva szinte felborította a pécsi szakvezetőt. A szakaszt megnyerték a pécsiek, de kerek 20 pont hátrányból vághattak neki utolsó negyedüknek a tornán.

Ennek elején előbb Baka Zsófia majd Csicsók Emese is beemelt 1-1 triplát. Ez Ignácznak, majd az első kosarát megszerző Orbánnak is lökést adott, ekkor ügyesen s eredményesen is kosaraztak a pécsiek. A hajrában felcsillant a remény, hogy akár 10 ponton belülre is kerülhetnek.

A pécsi csapat gyenge kezdése miatt hamar eldőlt az összecsapás. A lányokat azért viszont dicséret illeti, hogy a szünet után összekapták magukat. Összességében a pécsi együttes 11. lett a tornán.

Pécs: Kovács 9/6, Ignácz 10, Orbán 2, Seri 13, Szabó 8. Cs: Csicsók 5/3, Fülöp, Baka 8/6.

Tálos Zoltán: - Szünet után a zónával megfogtuk az orosz csapatot és támadásban is hatékony, pontos lett a játékunk. Éppen ezért nagy kár, hogy az első félidőben vagy húsz pontnyi tiszta ziccert hagytunk ki.