Egyetemi Eb: Jobbak voltak a lengyelek

Valamivel jobban játszott, mint tegnap a pécsi női csapat, ám ismét egy remek, NB I-es szintű riválissal találta magát szembe. Tálos Zoltán tanítványainak megint meg kellett hajolniuk a nagyobb tudás előtt a spliti egyetemi Európa-bajnokságon.

Pécs - Konin 51-74 (10-16, 12-26, 13-21, 16-11)

A hétfői súlyos vereség után ma ismét egy igen nehéznek tűnő ellenfél, egy erősnek tűnő rivális ellen lépett pályára a pécsi női csapat. Lengyelországban az a Konin nyerte a másodosztályú bajnokságot s jutott fel az élvonalba, amelyre a tornán a pécsiek ellen debütáló egyetemi csapat épül.

Orbán Johanna pazar, lepördülés utáni kosarával a pécsiek szereztek vezetést. Utána a két igen ideges csapat egyike sem szerzett kosarat, több, mint 3 és fél percig, amikor egy ügyes betörést követően Seri Éva növelte az előnyt. Az ellenakcióból, 4 perc elteltével megszerezték első kosarukat a lengyelek, majd ki is egyenlítettek. Ez megnyugtatta őket, gyors, pontos játékkal egy 11-2-es futást produkáltak, érthető, hogy Tálos Zoltán időkéréssel próbálta megtörni a lendületüket. A hosszabb pécsi kosárcsenddel mindenesetre Orbán megtette ezt, ám a negyed második felében már inkább a lengyelek akarata érvényesült.

Lendületben maradtak a második negyed elején is  konini lányok, könnyen játszották át a pécsi zónát, miközben a baranyai hölgyek többnyire kiszorított helyzetekből próbálkoztak - eredménytelenül. A negyed első 4 percében egy 11-1-es rohamot mutatott be a Konin, amikor Orbán megszerezte a szakasz első magyar mezőnykosarát. A találat egy 6-2-es magyar részhajrá kezdetét jelentette a negyed közepén, amikor jelentős jelentős segéderő érkezett az ellenfélhez a lelátóra: a mérkőzését éppen befejező lengyel férfi csapat. Ennek ellenére Végh Patrícia triplájával sikerült 10 pontra felzárkózniuk a pécsieknek. A félidő vége azonban a talán a buzdítástól új erőre kapó lengyel csapaté volt, amely egy 10-0-s futással s kerek 20 pontos előnnyel zárta az első 20 percet.

Lengyel kosárra egy kimondottan szellemes Seri-Ignácz akcióval feleltek a pécsiek, utóbbi kosarával. Nem sokkal később a csapat addigi legjobbja, Orbán egy támadó hiba formájában megkapta a 4. személyijét. Csicsók Emese dobott szép hármast, de a lengyelek nagyon elkapták a fonalat, minden akciójukat kosárral zárták, távolról s közelről egyaránt eredményesek voltak. A 24. percben csaknem 30 pontra nőtt a hátrány. Lányainktól felvillanásokra futotta, de az ellenfél mégiscsak egy első osztályú - hiszen feljutott - lengyel együttes volt. A szakasz hajrájában Seri néhány ügyes megmozdulásával 20 pont közelébe küzdötték vissza magukat a pécsiek. A negyed végén azonban ismét nőtt a távolság.

A záró szakasz elején gyorsan 30 pont fölé nőtt a lengyel előny. A meccs hajrájában azonban elsősorban Csicsók ügyes s eredményes játékával sikerült valamit "kozmetikázni" az eredményen.

PEAC: Kovács, Ignácz 8, Orbán 10, Seri 13/3, Szabó. Cs: Végh 5/3, Csicsók 11/3, Raus, Fülöp 4, Baka.

Tálos Zoltán: - Valamivel jobban játszottunk ugyan, mint tegnap, de úgy látszik, a mezőny jóval előttünk jár. Az első félidőben megint rossz ritmusban támadtunk. Szünet után ugyan javult a játékunk, ám néhány gyermeteg hibával megint megtörtük többször is a saját lendületünket egy-egy ígéretes de sajnos rövid jó periódus után. Küzdünk tovább.

A pécsi lányok a háromcsapatos csoport 3. helyén végezve a 9-12. helyért játszanak a folytatásban.