Elődöntőkben, döntőkben légiós lányaink!

A végküzdelmek zajlanak a különböző európai női bajnokságokban. Szerencsére jó néhány honfitársnőnk érdekelt még az elődöntőkben, döntőkben. Nézzük, ki hogyan teljesített a múlt héten!

Horti Dóráéknak egyetlen esélyük maradt a lengyel bajnoki döntőben az "életben maradásra" azok után, hogy a Polkowice Krakkóban is le tudta győzni a Wisla csapatát. A végig vezető vendégcsapat 42-23-ra nyerte a lepattanó harcot és 82-69-re a meccset. Ezzel 3-0-ra vezet a 4 győzelemig tartó fináléban. A krakkóiak magyar középjátékosa csereként 19 percet játszva 4/9-es dupla mutatóval, egy rontott triplával 8 pontot dobott s emellett szedett 4 pattanót. "Lőlapján" ezen túlmenően 4 pattanó, 1-1 gólpassz, szerzett labda és blokk, valamint 2 eladott labda látható.

Lengyelországban a Wisla-Polkowice, Szlovákiában a Kassa-Rózsahegy, nálunk pedig a Sopron-Győr párharc formájában jött össze az "álomdöntő". Nos ez Spanyolországban sincs másként, a Rivas Ecopolis és a Salamanca küzd majd a bajnoki címért. A Rivas idegenben is magabiztosan nyert 88-72-re verte a Cadi csapatát. Honti Kata és Vajda Nusi csapata a második negyedben döntötte el a meccset, 30-11-re nyerve e szakaszt. Kata kezdett s 21 perc alatt 1/2es dupla és tripla, valamint 1/3-as büntető mutatóval 6 pontot tett a közösbe, továbbá 2-2 pattanót és gólpasszt is jegyzett. Vajda Nusi 12 percet játszott - tán csak azért nem többet, mert 4 személyit kapott e rövid idő alatt. 1/2-es dupla és 1/4-es tripla mutatója 5 pontot hozott a Rivas konyhájára és leszedett 1 lepattanót.

Romániában Szlimák Hajnalka csapata 1-1-re áll az elődöntőben a bajnoki cím legfőbb várományosával az Araddal szemben. Aradon hamar eldőlt a meccs, 24-9-re nyerték a hazaiak az első negyedet s ez a különbség a meccs végéig megmaradt (72-57). Hajni 30 percet játszva 3/4-es dupla, 0/3-as tripla és 1/2-es büntetős találati aránnyal 7 pontot dobott. Emellett szedett 5 lepattanót, adott 2 gólpasszt, szerzett 2 s eladott 1 labdát. A második mecset végig nagy csatában 65-57-re megnyerték Hajnalkáék. A korábbi válogatott bedobó ismét 30 percet játszott. Volt 1 rossz dupla s 2-ből 1 jó triplakísérlete, valamint 2-2 lepattanója és eladott labdája.

Szlovákiában 1-1-re áll a Kassa-Rózsahegy döntő. Az első meccsen Kassán a várakozásoknak megfelelően magabiztosan nyert az Euroliga 4. kassai csapat, 73-48 lett a végeredmény, s a "Jó Angyalok" két legjobb dobója a két magyar válogatott játékos volt, Krivacsevics Tijana 20, Quigley Alexandria pedig 15 pontig jutott. A második meccs is sima volt csak nem kis meglepetésre a rózsahegyiek nyertek 82-65-re. Minden  negyedet megnyertek a rózsahegyiek, a kassai csapat legjobb dobója a 20 pontig jutó Quigley volt. A francia másodosztályban Fritz Juditék 73-67-re kaptak ki a 4. helyen álló LTB 29 otthonában - sajnos nem találtunk statisztikát.