Először győzött a Győr a Sopron ellen

Egyenlített az UNI Seat Győr a női kosárbajnokság döntőjében. A győri együttes fennállása során először tudta megverni tétmeccsen a címvédő soproni együttest.

Egy perc és 2-2 elontott akció után Ciglar a hazaiaknak szerzett vezetést, a következő győri támadást pedig Laklóth fejezte be triplával. Fegyverneky révén kezdte felzárkózást a címvédő, s csakhamar 1 pontra feljött. 7-6-os győri vezetésné hosszabb időre "befagyott" a tábla, miközben Nagy-Bujdosó begyűjtötte második hibáját. A holtpontról a Győr mozdult el Ciglar révén. A szakasz második felében Krnjics találataival fordított az ekkor támadásban kapkodó hazaikkal szemben. A szakasz zárásaként Hollngswoth egy a soproni palánk alatt megszerzett lepattanó utáni kosár plusz büntetős akciójával 1 pontra jött föl.

Hollingsworth kihagyott ziccere után Szabó betalált. Bár keményen védekeztek a csapatok, sűrűn potyogtak a kosarak Laklóth újabb hármasával egyenlített a Győr, sőt át is vehette volna a vezetést ám eladta a labdát, Zavecz pedig köszönte szépen, dobott egy ziccert .Ez annyira feldobta az ausztráliai magyar lányt, hogy a folytatásban az ő labdaszerzések utánii  kosaraival elhúzott a Sopron. Fűzy Ákos időkérésénél néhány keresetlen kifejezés kíséretében arra kérte tanítványait, hogy csapattárshoz, fehér mezeshez passzoljanak.
Az intelmeken túl zónára állította át csapatát Fűzy, amellyel meg is törte ellenfele lendületét, s egy 10-2-es futással átvette a vezetést a támadásban megtorpanó címvédővel szemben. Krnjics még betalált,s a küzdelmes utolsó közel 1 percben már nem esett kosár, a félidő 1 pontos győri vezetéssel zárult, köszönhetően többek között a félidőbeli 7 támadó pattanójának..

Szünet után váltva estek a kosarak,így váltott vezetéssel is haladtak a felek, leginkább Zavecz és Hollingsworth volt eredményes, de villant Fűrész és Krnjics  soproni, Simon pedig győri részről. Ezúttal nem tudta kihasználni a Sopron, hogy együtt játszott Horti és Krnjics egyszerre játszott, győri oldalon pedig Hollingsworth "túlpörgött", mindent maga akart megoldani. A szakasz közepén Kuraszova támadó pattanó utáni kosarával 4-gyel megugrott a bajnok, s ez egy ilyen szoros csatában nagy különbségnek tűnt, időt kért Fűzy. Gyorsan egyenlített is, csapata, sőt Ciglarnak a negyed utolsó pillanatban dobott hármasával e 3 ponttal a Győr vezetett. Ezt az előnyét duplázta meg Hollingsworth kosár plusz büntetős akciójával, majd ő s Ciglar is leült pihenni.

A Sopront Krnjcs szinte egymaga tartotta versenyben, Fűrész hármasával 1-re jött föl a címvédő. Fűzy jó ütemben hozta vissza légiósait, Ciglar egy triplával majd egy duplával ismét lélegzethez juttatta csapatát, 3 perccel a vége előtt 6-tal "ment" a hazai együttes. Növelhette volna előnyét, de egy eladott labda tán Fegyverneky 4-re hozta fel a Sopront. Simon szép betörés utáni kosárral felelt, 2 perccel a vége előtt ismét 6-tal vezetett a Győr. Fegyverneky 1 jó büntetője után bő másfél perccel a vége előtt Hollingsworth kosár  plusz büntetős játékával megadta a kegyelemdöfést a bajnoknak,s az első meccshez képest mentalitásban 180 fokot fordulva megérdemelten győzte le, fennállása során először a soproni együttest, a lepattanócsatát 39-32-re megnyerve, 14 pattanót szerezve a soproniak palánkja alatt.

UNI Seat Győr - Uniqa Euroleasing Sopron 65-58 (16-17,17-15, 15-13, 17-13)
Győr, női bajnoki döntő, 2. mérkőzés  700  néző. V: Cziffra, Benczur, Hegedűs
Győr: CIGLAR 18/6, Simon 5, LAKLÓTH 8/6, NAGY-BUJDOSÓ 9, HOLLINGSWORTH 17. Cs: Őri, Vincze, Rasheed 6, Semsei 2,
Sopron: Fűrész 5/3, Fegyverneky 9, Kuraszova 9/3, ZAVECZ 12, Horti 2. Cs: KRNJICS 17, Szabó 2, Czank 2.

Kép: mizopecsbasketball.hu