Euroliga-csapataink csapnak össze a kupadöntőben

Fordulatokban gazdag, óriási iramú, küzdelmes mérkőzésen a végjátékban pontosabb Győr nyerte a Magyar Kupa második elődöntőjét.

MKB Eurolesing Magyar Kupa négyes döntő

Hat AgoUNI Győr - PEAC-Pécs 64-56  (24-17, 17-15, 7-17. 16-10)
Sopron, 800 néző. V: Földházi,Győrffy, Makovsky

Győr: Hurst 19/3, Raksányi 9, Rasheed 17/3, Őri, Lima 8. Cs: Laklóth 4, Smith 2, Semsei 3, Nagy D.

Pécs: Czirják, Fűrész 3, Dusanics 2, Nagy-Bujdosó 22/3, Jeaschke 13. Cs: Horváth L.12/6, Szamosi 4, Raus, Szűcs.

Közel 2 perc elteltével Raksányi egy jó büntetőjével a Győr szerzett vezetést, a center, Jaeschke indításos kosarával fordított a PEAC.  A negyed közepéig váltott vezetéssel haladtak a felek, majd Rasheed és Hurst villanásaival 12-6-ramegugrott a Győr, időt is kért Dokics. Nagyon hamar bedobták a szakvezetők a cseréiket, már az eső negyedben 4-4 friss erő érkezett mindkét oldalon. A szakasz hajrájában a Győrből viharos gyorsasággal s hasonló körülmények között Pécsre igazoló Nagy-Bujdosó büntetőivel próbált tapadni a Győrre a Pécs.

Két a soproni viszonyokat meglehetősen jól ismerő játékos villanásával indult a második negyed: az itt nevelkedett Horváth Lilla triplájára a korábban Sopronban kosarazó Semsei Barbara felelt erőszakosan egy indítás után. A roppant energikus Rasheed kosár plusz büntetős akciója után 10 pontra nőtt a Győr előnye. Zónára állt át a Pécs s meg is törte a bajnokcsapat lendületét.s a negyed közepén egy Horváth vezette 9-1-es futással szorossá tették a találkozót. A Győrt a holtponton Raksányi és Lima lendítette át, különösen előbbi eredményessége járult nagyban hozzá ahhoz a félidő végi 10-3-as rohamhoz, amelynek köszönhetően 9 pontos előnnyel fordulhatott a bajnok.

Jaeschke 6 pontjára Hurst révén 1 duplával tudott felelni a Győr, amely meglehetősen körülményes támadójátékkal kezdett szünet után. A negyed közepén Horváth Lilla duplája már az egyenlítést jelentette az óriási elánnal küzdő PEAC-nak, amely Szamosi büntetőivel egy 13-2-es 6 percet produkálva át is vette a vezetést. A PEAC-nak minden beesett, a Győrnek minden kijött. Tangela Smith egy jó büntetőjével bő 7 perces győri kosárcsendet tört meg. A szakasz végén a negyedben mindössze 1 mezőnykosarat szerző Győr büntetőkkel 1 pontra jött föl.

Lima kosara győri vezetést eredményezett, Nagy-Bujdosó hármassal felelt. Erre jött egy 4 pontos akció Rasheed-től, aki a tripla után a közben ellene elkövetett szabálytalanságért járó büntetőt is bedobta. Lima ismét villant, 6-tal meglépettekkor a Győr, a pécsieket Nagy-Bujdosó próbálta versenyben tartani. Óriási volt az iram a nagy rohanásba a meccs vége felé több hiba is becsúszott Smith a szakasz közepén kipontozódott, igen hosszú ideig mutatott 58-56-os győri vezetést a tábla. 46,3 másodperccel a befejezés előtt Hurst ügyesen bepörgette a labdát a pécsi kosárba, s ezzel gigászi nagy küzdelemben megnyerte az elődöntőt.

Fűzy Ákos: Bár sokak szerint elvárható lett volna, jelen helyzetünkben ez az eredmény bravúr. Az első félidő látványos a második küzdelmes volt Csapatom tartását bizonyítja, hogy vesztett helyzetből tudott fordítani.

Dokics Zseljko: - Sajnos érződött a játékunkon hogy hét közben néhány fiatal nem tudott együtt készülni a csapattal. Jól, hősiesen küzdöttünk, ennyire futotta, gratulálok a Győrnek a döntőbe jutáshoz.

Fotó: gyorikosar.hu