Farkas Sándor értékelte a válogatott túráját

A szövetségi kapitányt, Farkas Sándort kértük, értékelje a Kínában látottakat, tapasztaltakat női válogatottunk szemszögéből.

A kapitány azzal kezdte a Kínában történtek értékelését, hogy tisztában volt vele, hogy nem lesz diadalmenet az ázsiai túra, ám nem ezzel a kerettel tervezte a vendégszereplést. Különböző okokból csaknem egy csapatra való játékos mondta le a részvételt, így aztán ezzel a kerettel vágott neki a női nemzeti együttes s ebből az állományból próbálták meg a legtöbbet kihozni - ez pedig, Farkas Sándor úgy érzi, sikerült.

A kapitány bizonyos statisztikai adatokat már összegzett, kiértékelt. Mivel csupán két palánk alatti, magas játékossal utazott ki a társaság, a palánkok alatt óriás teher hárult Krivacsevics Tijanára és Bozóki Bettinára a jelentős fizikai fölényben lévő riválisokkal szemben. Mint az kint kiderült, az ausztrálok és a hazaiak is két részre osztották csapatukat, nagyjából azon az alapon, hogy a két 12 fős keret felét a felnőtt, a másik felét pedig az Universiade-válogatott tette ki. Az amerikaiak pedig mindenkit "begyűrtek" veretlenül zárták a 9 meccses sorozatot a végzett egyetemistákból álló, európai és WNBA-szerződésre hajtó játékosokból álló csapattagjai. Ez az alakulat az amerikaiak elmondása szerint erősebb, mint az amerikai Universiade-csapat.

Ilyen erős ellenfelekkel szemben Farkas Sándor a nyolc vereség ellenére azt mindenképpen dicséretesnek tartotta, hogy mindössze egy alkalommal "szaladt bele" nagyobb verésbe ez a szerkezetileg minden ellenféllel szemben jelentős hátrányból induló társaság. Akkor is két erőn felüli játékkal abszolvált meccs s egy hosszú utazás után. A lepattanó csatát meccsenkénti átlagban 16-tal vesztette el a válogatott a kínai túrája során, ugyanakkor szerzett és eladott labdák vonatkozásában a magyar csapat rendre jobbnak bizonyult riválisainál. Ha az eredményeket átlagoljuk akkor meccsenként 80 pont körül kapott s 70 körül dobott a társaság.

Farkas Sándor kiemelte, a közeljövőben "átrágja" magát s alaposan kielemzi a kínai meccsek felvételeit. Ezek közül párat - a kínaiak és az ausztrálok ellen játszott meccsekéit - odaadja majd Gáll Tamásnak az Universiade-válogatott edzőjének,akinek csapata a kínaiakkal, az ausztrálokkal és a finnekkel lesz egy csoportban Kazanyban.

Ami a Kínában járt keret tagjainak teljesítményét illeti egyénileg, a kapitány kifejtette, kevés nemzetközi tapasztalattal rendelkező játékos utazott el a sorozatra. Kiemelte: a fiatal koruk ellenére is jelentősebb nemzetközi tapasztalattal rendelkező, játékosok, Raksányi Krisztina, Rasheed Rita és Krivacsevics Tijana általában húzóemberei voltak a csapatnak, de gyengébb meccseik is akadtak - kiegyensúlyozottabbá kell válni játékuknak. A kapitány számára nagyon örömteli volt az ilyen iramú, hőfokú mérkőzéseken eddig nem nagyon szereplő Bálint Réka is felnőtt a feladathoz, több remek mérkőzése akadt. A többi  játékost is dicséret illeti, mindenki a maximumot próbálta kiadni magából, persze a többnyire fiatal játékosoknál azért elég sok volt a hullámzása játékban - ezt majd kiegyensúlyozottá kell tenni. A kapitány úgy véli, minden a kínai túrán részt vevő játékos rengeteg tapasztalattal gazdagodott Kínában.

Nem csupán a játékosok tapasztalatszerzésére, szakmai kapcsolatok felvételére is kitűnő volt  ez a túra. A kapitány - aki mint tudjuk, a női szakág szakmai igazgatója is egyben - az Ausztráliában régóta jól működő képzései-nevelési rendszerrel ismerkedett behatóbban s ennek egyes elemei az ő eredeti elképzeléseihez is nagyon közel állnak - de ez már egy külön történet.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus