Fritz Juditék fantasztikusi feltámadása

Túlzás lenne azt állítani, hogy a légióskodó magyar kosaras hölgyek parádéitól lettek volna hangosak az európai kosárcsarnokok. Külföldön kosarazó lányaink csapatai többnyire nyertek, a magyar hölgyek pedig inkább hasznosan mintsem eredményesen játszottak a múlt hét végén. Érdekességként említjük, hogy az általunk rendszeresen figyelemmel kísért légiós lányok közül ezúttal a francia másodosztályban szereplő Fritz Judit bizonyult a legeredményesebbnek.

Spanyol földön Honti Kata együttese, a Rivas Ecopolis 66-57-re nyert az Obenasa otthonában. Kata csereként lépett pályára s 5 sikertelen mezőnykísérlete mellett mindkét büntetőjét értékesítette. A mezőnyben 3 lepattanó és 1 labda megszerzésével, valamint 1 gólpasszal tette hasznossá magát.

Horti Dóra a lengyel bajnokságban mindössze 15 percet játszott az Energie Torun-t 77-57-re legyőző Wisla Krakkó csapatában. Válogatott középjátékosunk kipontozódása miatt nem játszhatott többet. E rövid idő alatt volt 2 sikertelen mezőnykísérlete, s Hontihoz hasonlóan ő is a "helyére küldte" mindkét büntetőjét. A 2 pont mellé 7 lepattanó és 1 gólpassz került statisztikai lapjára.

Romániában Szlimák Hajnalka kezdőként 26 percet játszott a Craiovában 68-47-re diadalmaskodó Szatmárnémeti együttesében. 2/3-as dupla és 1/3-as triplamutatóval 7 ponttal járult hozzá csapata sikeréhez, no meg még 5 lepattanóval valamint 1 szerzett labdával - igaz egyet el is adott.

A Déri Csaba által dirigált Sepsiszentgyörgy - soraiban Kajdacsi Judittal - 88-78-ra verte a Rapidot. A magyar középjátékos bő félidőnyit, 23 percet játszott. Mindhárom dupla-kísérlete után a Rapid kosarában kötött ki a labda, egyetlen hárompontos próbálkozása sikertelen volt. A 6 pontja mellett volt 3-3 lepattanója és eladott labdája, valamint 2 gólpassza és 1 labdaszerzése. és 2 blokkja.

Visszatért sérülése után a kolozsvári csapatba Vincze Andrea, ám nem tudta megakadályozni a jobb erőkből álló temesvári vendégegyüttes győzelmét, 68-50 lett a végeredmény. Andi csereként 17 percet játszott, volt 2 rossz kétpontos dobása, ám egyetlen tripla kísérletét követően a temesvári gyűrűben landolt a labda. 2 büntetőjéből egyet dobott be. A 4 pont mellé 3 lepattanó 1 blokk és 2 eladott labda olvasható még "lőlapján".

Andi nővérének Vincze Viktóriának a német bajnokság 2. helyén álló csapata, a címvédő Wolfenbüttel váratlan és meglehetősen sima hazai vereséget szenvedett. A tabella 9. helyén álló Oberhausen 74-59-re nyert, s a magyar középjátékosnak sem sikerült a padról lendületet adni csapatának. Viki csereként 13 percet játszva 1/6-os mezőnymutatóval zárta a mérkőzést s a 2 pontja mellé 2 lepattanót szedett.

Nehéz távolról követni mi történik a Samsun együttesénél, Vajda Nusi csapatánál - ha egyáltalán ez a kitétel áll még az együttesre. Mint tudjuk Nusi 2-3 hete hazatért, majd rövidesen visszautazott török csapatához.. Ott lejátszott egy meccset, amelyen remekelt. Ezek után a múlt hét végén Nusi és az összes többi légiósa nélkül egy óriási, közel 60 pontos verésbe szaladt bele a Botasspor otthonában...

Végül, de korántsem utolsósorban zárjuk a sort a múlt hét végének legeredményesebb magyar légiósával, a francia másodosztályú Dunkerque csapatában kosarazó Fritz Judittal. A bedobó egy hatalmas feltámadásnak és fordításnak voltigen aktív részese, hiszen az első negyed után a csapatához látogató Roche még 24-6-ra vezetett. Innen állt föl, s fordított a Dunkerque, amely végül 77-71-re nyert. Judit 10 ponttal (4/7 dupla, 2/2 büntető) 3 gólpasszal és 2 szerzett labdával vette ki részét a diadalból, és bár 2 labdát eladott, egy minden bizonnyal önbizalom növelő siker részese lehetett.