Győr: negyedik hely, formálódó csapat

Két győzelem, két vereség és a negyedik hely megszerzése volt az Euroligára készülő UNI SEAT Győr mérlege a rangos csehországi, trutnovi nemzetközi tornán, a Mekra-kupán. A tornán nem kevesebb, mint négy Euroliga-induló vett részt

Nem túl hálás dolog egy sorozatot a házigazda ellen kezdeni, ám a csehországi tornán Fűzy Ákos együttesének ez jutott osztályrészül. A két, az amerikai profi női kosárlabda bajnokságban, a WNBA-ben szereplő amerikai játékosát, az irányító Renee Montgomeryt, valamint a center Quanitra Hollingsworth-t nélkülöző győri együttes megilletődötten kezdett, gyengén védekezett, s jelentős hátrányba került.

A folytatásban sikerült kiegyenlítetté tenni a játékot, ám a harmadik negyed közepén így is 16 pont előnye volt a Trutnovnak. Aztán összeállt a győriek védekezése, pár könnyű kosarat is szereztek Simonék, s az utolsó percben Fürtös Kata triplájával fordítottak, s egyetlen ponttal nyertek - az új közösség összerázódása szempontjából a legjobb forgatókönyv szerint alakult a meccs.

Következett a 2010-ben az Euroliga négyes döntőjébe jutó Wisla Krakkó elleni mérkőzés és a győri lányok nem tisztelték a neves riválist. Helyenként kifejezetten ügyes, bátor támadójátékkal előnyt szereztek az első negyedben. A másodikban jöttek a cserék, s a Krakkó is szigorúbban védekezett, fordított, a harmadikban pedig növelte előnyét. A záró szakasz, ahogy a Trutnov ellen, ismét a győri csapaté volt, csökkentették a hátrányukat Fűzy Ákos tanítványai, s végül 6 ponttal maradtak alul.

Az utolsó csoportmeccsen a nagy múltú, korábbi Euroliga-győztes szlovákiai Rózsahegy volt az ellenfél. Rasheed és Sujanová remekelt, a győri lányok, bár a második negyedben hullámvölgybe kerültek, végig vezetve nyertek úgy, hogy szünet után már a védekezés is hatékonyan működött.

A győri együttes csoportja második helyén végzett, s a bronzéremért az orosz Dinamo Kurszk ellen lépett pályára. Ezen a meccsen már nagyon fáradtan mozgott az együttes, érezhető volt, hogy a két  amerikai hiánya miatt voltak, akik nem mindig saját igazi posztjukon szerepeltek és végül simán kikaptak.

A győri együttes eredményei a Mekra-kupán:

Csoportmeccsek:

UNI SEAT Győr - KARA Trutnov (cseh) 69-68 (12-26, 20-16, 16-17, 21-9)

A Győr legjobb dobói: Ciglar, Rasheed, Sujanová 12-12.

Wisla Can Pack Krakkow (lengyel) - UNI SEAT Győr 62-56 (18-23, 20-8,16-11, 8-14)

Ld: Ciglar 15/6, Rasheed 2/3, Nagy Bujdosó 11/3.

UNI SEAT Győr - Ruzomberok (szlovák) 78-68 (30-22, 12-21, 21-14, 15-11)

Ld: Rasheed 24/6, Sujanová 18, Ciglar 14/6.

A harmadik helyért:

Dinamo Kurszk (orosz) - UNI SEAT Győr 88-57 (30-15, 20-16, 20-12, 18-14)

Ld: Rasheed 13, Ciglar 10/6, Simon 10/3.

A torna legnagyobb pozitívuma Fűzy Ákos szerint az, hogy látszott: van tartása a csapatnak. A Trutnov ellen nagy hátrányból fordítottak tanítványai, s a nagyobb játékerőt képviselő Krakkó ellen is az utolsó pillanatig küzdve, harcolva sikerült szorossá tenni a meccset.

Érdekesség, hogy a győri csapat a tornán megelőzte leendő Euroliga-csoportellenfelét, a cseh USK Praha együttesét, a prágaiak csak harmadikok lettek csoportjukban. Ezzel kapcsolatban Fűzy kifejtette: a láthatóan a felkészülésük elején járó prágaiak elég fásultan mozogtak, ráadásul csapatukból két amerikai világklasszis, Lindsay Whalen és DeLisha Milton még hiányzott. Egy igen jó, erős csapat lesz a prágai.

Hír még a győriek háza tájáról, hogy már a csapat mindkét amerikai játékosának WNBA-együttese kiesett. Fűzy Ákos honlapunk érdeklődésére elmondta, Hollingsworth tíz nap pihenő után a hónap végén, október elején érkezik Győrbe.

Ami Montgomery-t illeti, már az ő csapata is búcsúzott, ám az irányító az amerikai válogatottal készül, amely október 9-én Sopronban lép pályára a bajnok és kupagyőztes soproni együttes ellen. Montgomery e meccs után utazik Győrbe, s csatlakozik az UNI SEAT együtteséhez.

A csapat a hét közepén egy mini edzőtáborozásra Zalakarosra utazik, majd onnan megy át Zalaegerszegre, ahol részt vesz a Göcsej-kupán.

Fotók: gyorikosar.hu