Győri papírforma győzelem

Nem okozott meglepetést a vendég Cegléd, amelyben a két, korábban nélkülözött center, Mrozinska és Kobolák is játszott, de így sem volt egy súlycsoportban a hazaiakkal. A Győr jó csapatmunkával hozta a kötelezőt.

NŐI NB I A 14. forduló

2012. december 15.

HAT-Agro UNI Győr – Ceglédi EKK
115-57 (29-13, 30-17, 25-11, 31-16)

Győr: Hurst 13/9, Raksányi 12/3, Rasheed 17/3, Bujdosó 13, Shegog 12. Csere: Nagy D. 9/3, Őri 6, Semsei, Simon 4, Kublina 16/6, Dobos 6, Laklóth 7. Vezetőedző: Fűzy Ákos.

Cegléd: Medgyessy 2, Cymmer 4, Orbán 4, Serbán 16/3, Mrozinska 12. Csere: Millner 2, Kobolák 14, Filipowicz D. 3, Vezetőedző: Újhelyi Gábor.

STATISZTIKA ITT

Hurst révén szerzett vezetést a Győr, de a vendégek igyekeztek megnehezíteni a hazaiak dolgát, így nehezen gyűltek a pontok.
4-0 után Medgyessy Dóra talált be ceglédi oldalon, sőt nem sokkal később Serbán Anett büntetőkből és egy triplából átvette a vezetást a látogatóknak (6-7). A Fűzy-tanítványok hamar felülkerekedtek ismét, de a Cegléd 14-11-ig még tartotta a frontot. Utána azonban robbant a győri motor, és elzakatolt a vendégektől.

a második negyed elején Rasheed kosarával már a közte 20 is megvolt, és a hármasokat jól dobó hazaiak (a vendégek ugyanakkor csak egyszer találtak be messziről az egész meccsen) könnyedén növelték előnyüket.

Ebben nagy szerepe volt annak is, hogy ha célt tévesztett bárki dobása, a legtöbbször győri hölgy szedte le a lepattanót (52-27-re nyerték ezt a "párbajt" Bujdosó Nagyék). Aztán még a nagyszünet előtt a közte 30-at is elérte a Győr.

A második félidő szinte ugyanígy zajlott le statisztikailag. A hazaiak simán ötven felett dobtak és ezúttal már harmincat sem kapta két negyed alatt. Magas poszton Kobolák Cintia és a légiós Mrozinska pontokban jól teljesített, ahogy Serbán is, de közülük igazából csal Kobolák volt az, aki kevesebb dobásból is jól tudott termelni, a másik két kosarasnak jó pár labdát kellett elszórni a maga 10 és 16 pontjához.

A Győrben szépen megoszlottak a kosarak, a meccsnek volt olyan pillanata is, amikor három játékos is egyaránt 12-12 pontnál járt, mintha csak összebeszéltek volna, hogy ma nekem, holnap neked...