Győztes pécsi kezdés az Adria ligában

A PEAC Pécs vezetősége az alábbi sajtóközleményben számolt be a csapat Adria ligás bemutatkozásáról:

Idegenbeli győzelemmel kezdte a PEAC-PÉCS csapata az Adria liga szereplését, Zeljko Djokic tanítványai Újvidéken a tavalyi szerb bajnokság bronzérmese, a Vojvodina ellen arattak 69-65-ös győzelmet.

A 12 csapatos délszláv regionális liga első összecsapásán jól kezdtek a pécsi női kosárlabda pozitív hagyományait megőrizni akaró egyetemisták, az első negyed után hét, a nagyszünetre már 13 ponttal vezettek (28-41). Elsősorban remekül védekezett a csapat az első félidő során, és gyors támadásokat fejeztek be jól a PEAC PÉCS kosarasai, ám a fiatal, még nem is teljes csapattal pályára lépő együttesnek a második játékrészre azért akadtak gondjai. Ám a fiatal szerb Latinca Dusanic és a csapathoz a múlt hétvégén érkezett 23 éves, 196 cm magas amerikai center, Amy Jaeschke 16-16 pontjával az izgalmasan alakuló végjátékban sikerült négy pontot megőrizni az előnyből, és 69-65-re nyertek a fehér-feketék.

Vojvodina-PEAC PÉCS 65-69 (11-18, 17-23, 23-11, 14-17)

Legjobb dobók: Popović 23, Stupar és Sesnić 13-13 ill. Jaeschke és Dušanić 16-16

A fiatalokra építő PEAC-PÉCS következő meccsét kedden játsza az Adria Ligában a belgrádi Vozdovac ellen, majd jövő szombaton mutatkozik be hazai pályán a ZKK Sloboda Nov Grad (bosnyák) ellen. A mérkőzésre valamennyi érdeklődő ingyenesen látogathat ki a Lauber Dezső Városi Sportcsarnokba.

A PEAC-PÉCS csapatáról több információ, a csapat játékoslistája, programja, szakmai és menedzsment filozófiája, célkitűzései a héten induló www.peacpecs.hu címen elérhető hivatalos honlapon olvasható.

Fotó: peacpecs.hu